Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kicekzary

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Panowie, czy jest po prostu taka możliwość, że audiana szarpie mi przez świece? Bo tak jak napisalem wcześniej, miałem problemy z szarpaniem (wtedy były jeszcze świece 3 elektrodowe), wymieniłem świece na 1 elektrodowe, nic mi to nie pomogło, wymieniłem cewkę, która pomogła na 1,5 tygodnia i znowu mi szarpie. POMOCY bo już nie mogę z tym wytrzymać...
  2. Życzę Ci, aby to nie były początki psucia się cewki ^^.
  3. Właśnie dzisiaj podmienię te 2 fajki(czy tam gumy) i zobaczę jak będzie w drodze do pracy. Ogólnie znalazłem w razie "w" cewkę, tylko mam pytanie czy takowa będzie odpowiednia? Bo nie jest to oryginał, ale nie chcę już się pchać w używane. http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-0221603003-audi-a4-b5-a6-c4-c5-1-8-i6999756084.html http://allegro.pl/skv-cewka-zaplonowa-audi-a4-a6-vw-passat-1-8-i6943737023.html?reco_id=ff44e8a4-c460-11e7-b80d-246e96320fe8&ars_rule_id=201 Dzisiaj w nocy po pracy przyjadę i poleję wodą na ten silnik, to zobaczę czy daje iskierki czy nie. Co do świec, to mam 1 elektrodowe wymieniane z 3 tygodnie temu. Do tego zauważyłem jeszcze po wymianie tej cewki wcześniej (po tej wymianie było okej, nic nie szarpało, było tak jak być powinno), audiana zaczęła dziwnie skakać na obrotach, tak jakby płynnie, od 600 do 900/1000. Ale to tylko na benzynie.
  4. Kurcze Panowie, znowu to samo... W niedzielę musiałem trochę depnąć, by nie wymusić i "przypiłowałem" do 6 tys obrotów na dwójce. Później oczywiście jechałem normalnie. Po 5 minutach znowu zaczęło się szarpanie... Już sam nie wiem, wymieniałem tą cewkę na używaną, ale najwidoczniej ta również była uszkodzona...
  5. Wiesz co, sprawdzaliśmy to inaczej. Mechanik podpiął się do cewki kablami (wpiął 2 igły w kable od cewki i do nich się podłączył, inaczej nie potrafię tego opisać) i sprawdzaliśmy jej napięcie na komputerze. I było tam widać na wykresie przebicia. Do tego tak jak mówię, podczas zmiany biegu np na 3, przy pełnym dodaniu gazu, strzelało mi gdzieś w silniku, jak się później okazało, iskra waliła w silnik
  6. Używana... Nowa kosztowała by mnie około 1 tys PLN... Za używkę zapłaciłem 320 zł z wysyłką. Dodaję zdjęcie tej starej jak wygląda. (załącznik)
  7. Panowie, dzięki ogromne za pomoc. Tak jak pisało kilka osób, powodem szarpania była cewka zapłonowa. Założyłem właśnie ją, przejechałem się, silnik chodzi równo i nie szarpie. Myślę, że temat do zamknięcia. Dzięki raz jeszcze za pomoc!
  8. Właśnie miałem podobnie, najpierw lekkie szarpanie na gazie, później coraz mocniejsze i doszło to samo na benzynie. Kabelek do autka? Co masz na myśli?
  9. Cewka była sprawdzana pod kątem napięcia. Były na niej przebicia dosyć wysokie. Czekam, jeśli to nie będzie cewka, to może spróbuję pogrzebać coś przy przepływomierzu.
  10. A więc sprawa teraz wygląda następująco. Podłączyłem się wczoraj z innym mechanikiem do cewki zapłonowej, jak się okazało, ma ona przebicia, dosyć wysokie. Zamówiłem wczoraj cewkę używaną, bo do mojego modelu audi nowa (najtańsza) kosztuje około 1000zł, co jest istną masakrą . Przyjdzie cewka, zamontuję ją sobie, pojadę do mechanika w poniedziałek i dam znać co i jak Mam nadzieję, że to w końcu jest to...
  11. Nie wiem jak sprawdzał cewke, bo robił to w momencie, w którym mnie u niego nie bylo. Ale powiedział, że cewka RACZEJ jest okej. Dzisiaj pojeździłem od rana na benzynie I UWAGA: jednak szarpie.
  12. Przejechałem się przed chwilą na benzynie (wcześniej szarpało tak samo jak na gazie) i jest wszystko okej. Teraz szarpie tylko jak jadę na lpg...
  13. Tak, wymienił. Też podejrzewam tą uszczelkę, chociaż dziwnie to wyglądało, bo tam gdzie wkładasz świece masz takie wgłębienia, jeszcze na zewnątrz silnika. I właśnie tam miałem pełno oleju + zalane świece...
  14. Witam, posiadam Audi a4 b5 1.8 quattro z 1995. Mam pewien problem, otóż od jakiegoś tygodnia Audiana strasznie szarpie na gazie jak i na benzynie. Wczoraj byłem u gazownika, wymienił mi świece (bo były zalane olejem?! + w miejscu gdzie wkłada sie świece miałem duże ilości oleju), wyregulował mi gaz oraz wymienił mi filtr paliwa. Powiem szczerze, że jest lekko lepiej, na pierwszym i drugim biegu już nie szarpie, ale gdy wbiję 3/4/5 i dodam gwałtownie gazu, to nie sposób jest nabrać płynnie prędkości... Miał ktoś podobny problem? Co może ją boleć? Dodam tylko, że autko mam od 1,5 miesiąca, po zakupie wszystko było w jak najlepszym porządku. Zrobiłem nim koło 5-6 tys i zaczął się ten problem... Pozdrawiam

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.