Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

borysek88

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. szklanki nie były zmieniane, widać, że są już "zmęczone", mają wgłębienia, wałek też już jakiś ubytek ma, bo ma ostre krawędzie, może zaryzukuje i jeszcze jakiś czas po wymianie rorządu pojeżdże, zastanawiam się ile tyś km można przejechać na zamiennikach wałka rorządu i szklanek?
  2. Witam mój samochód to Audi a4 b5 1.9 tdi pd ajm przebieg 505 tyś km dzisiaj wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów i zrobiłem kilka zdjęć wałka rozrządu, wałek raczej jest oryginalny, uszczelka pokrywy klawaitury również oryginalna, nigdzie nie było sylikonu, proszę o ocenę stanu wałka rozrządu , po przejechaniu palcem czuć delikatną ostrość na krawędziach krzywek wałka, zauważyłem, że na jednej ze szklanek, do której miałem wgląd, widoczne są delikatne faliste zagłebienia - nie są to jakieś dziury, (płaszczyzna szklanki nie jest idealnie płaska jak w nowej szklance) samochód ma moc, olej zmieniam co 15 tyś km (robię głównie trasy) ostatnie 4 wymiany to castrol, proszę również o ocenę czystości silnika (czy jest zanagarowany) zbliża mi się wymiana rozrządu i myśle sobie czy wałek i szklanki wytrzymają kolejne 80 tyś kilometów, w zał. przesyłam zdjęcia wałka pozdrawiam
  3. pół roku temu zmieniałem przedni czujnik abs, jak dotej pory wszystko było ok, problem pojawił się 2 miesiące temu,
  4. Witam, posiadał audi a4 b5 fl 1.9 tdi ajm, od jakiegoś czasu mam dziwny problem z układem hamulcowym, problem pojawia się przy niskich prędkościach, gdy trzymam nogę na pedale hamulca, (np. dojeżdżam do skrzyżowania) i w zakresie prędkości od około 20 km/h do 0 km/h z tym, iż bliżej zera tym bardziej pedał hamulca pulsuje, a samochód mocniej hamuje pulsacyjnie, tak jak na lodzie, a jadę na suchej nawierzchni, przy tym jest dziwny dźwięk, nie wiem jakiego układu, chyba jakby pompy abs tarcze, klocki niemal nowe, więc tu nie będzie przyczyny, proszę o wskazówki co może być przyczyną tego zjawiska i jak rozwiązać problem, dzięki i pozdrawiam
  5. guma od termostatu, ze starości, rozpuściła się i zmniejszyła przepływ płynu chłodniczego przez termostat, po wymianie termostatu, silnik nie przegrzewa się, trzyma temperaturę 90 stopni, zamykam temat,
  6. może termostat nie otwiera się do końca, jest słaby obieg, silnik się grzeje
  7. dlaczego dolna rura (od chłodnicy do bloku silnika) jest zimna? rozumiem, żeby była ciepła ale jest zimna
  8. Dzisiaj z rana przejechałem dwa 70 kilometrowe odcinki, w pierwszą stronę, wskazówka temperatury cieczy podnosiła się do 93 stopni, w powrotną stronę wskazówka stała jak zamurowana na temp 90 stopni, jechałem taką samą prędkością jak podczas pierwszego odcinka, nie dało mi to spokoju, i przejechałem dzisiaj krótki odcinek drogi, dając ostro w palnik, oto moje obserwacje, 1. górna rura, która idzie od bloku silnika do chłodnicy gorąca 2. chłodnica zimna, 3. dolna rura chłodnicy, która idzie od chłodnicy do bloku silnika zimna, 4. woda w zbiorniczku letnia 5. włączony wentylator chłodnicy 6. wszystkie węże miękkie, później, podczas postoju wkręciłem silnik na 3 tyś obrotów przez 3 minuty, oto efekty: 1. górna rura, która idzie od bloku silnika do chłodnicy gorąca 2. chłodnica gorąca, 3. dolna rura chłodnicy, która idzie od chłodnicy do bloku silnika zimna, 4. woda w zbiorniczku letnia 5. włączony wentylator chłodnicy 6. wszystkie węże miękkie, może macie jakieś pomysły?
  9. cały komplet rozrządu topowej firmy trzyliterowej
  10. nie rozumiesz, że jest problem z obiegiem wody, przy temp 100 stopni na liczniku, płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest zimny
  11. pompa wody była wymieniana rok temu wraz z rozrządem, od wymiany rozrządu zrobiłem 35 tyś km temperatury o których pisze to są temperatury ze wskazówki z licznika a nie z VAGA bądź z klimatronika na autostradzie nie da się tym samochodem jechać, bo przy prędkości 140 km/h wskazówka od licznika temperatury pokaże wartość 100 stopni C
  12. nigdy tak nie było, ile jechałem, zawsze była temperatura 90 stopni jechałem dzisiaj 140 km/h przez kilka minut, temperatura podskoczyła do 100 stopni, po minucie jazdy z prędkością 100 km/h wskazówka wróciła na 90 stopi, zatrzymałem się i sprawdziłem wodę w zbiorniczku wyrównawczym- woda była chłodna, dodam jeszcze, że podczas skręcania, słychać jak przelewa się woda pod konsolą, może układ wody jest zapowietrzony? może termostat nie otwiera się do końca? licznik bym obstawiał jako dobry, bo przy spokojnej jeździe pokazuje temp 90 stopni
  13. licznik Jaegger, ale nie obstawiam licznik, bo po 2 minutach, po ostrej jeździe, znowu pokazuje 90 stopni, nie mam jak sprawdzić temperatury, nie mam programu na climatronicu kanał 49 zawsze -60, kanał 51 to 90 stopni, ale climattronickiem nie mam się czego sugerować myślałem, że może to być UPG, jednak po przekroczeniu tem. 93 stopni, w zbiorniczku wyrównawczym powinien być gorący płyn chłodnicy a jest zimny,
  14. Witam, posiadam audi a4 b5 1.9 tdi ajm, aktualny przebieg to 465 tyś km, silnik w 100% oryginalny, nic nie było przy nim robione, nigdy nie był otwierany, dzisiaj zauważyłem, że po ostrej jeździe, wskazówka temperatury płynu chłodniczego przesuwa się z 90 na 93-94 stopnie, a po około 2 minutach spokojnej jazdy, wskazówka wraca na temperaturę 90 stopni. zaraz po ostrej jeździe sprawdzałem wąż od chłodnicy (ten obok intercooleta na górze), wąż ten jest gorący, jednak da się go ścisnąć, po odkręceniu korka od zbiornika wyrównawczego słychać specyficzne syknięcie, płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest zimny, termostat w silniku był wymieniany 11 lat temu, w oleju nie ma płynu chłodniczego, w zbiorniku wyrównawczym nie ma oleju podmieniłem korek zbiornika wyrównawczego z passata b5, nie się nie zmieniło, temperatura płynu chłodniczego po ostrej jeździe, nadal się podnosi do 93-94 stopnie wentylator od chłodnicy pracuje (wczoraj też zmieniałem olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr paliwa, drugi raz sprawdziłem czy wszystko zrobiłem dobrze, wszystko jest OK) proszę o pomoc pozdrawiam Mateusz

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.