Skocz do zawartości

agrafek

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez agrafek

  1. Witam,

    Nie wiem z jakiego powodu ale u mnie w B9 nie mogę połączyć Android Auto, samochód ma wszystkie opcje niezbędne do tego ale po uruchomieniu aplikacji na telefonie nie wykrywa samochodu i vice versa. Na innych samochodach działa bez problemu (nie audi). Próbowałem z usuwaniem telefonu z pamięci i samochodu z aplikacji AA żeby wykrył na nowo, przełączam w tryb przesyłania danych i dalej nic. Zmieniałem nawet kable na różne i MMI nie zmienia "smartphone interface" na "Android Auto" w menu. Samochód był ostatnio na aktualizacji oprogramowania ze względu na przeszłe akcje serwisowe w których nie brałem udziału, myślałem że to coś zmieni, niestety dalej nie wykrywa telefonu. U mnie przesyłanie dźwięku przez BT działa idealnie bez zgrzytów ale mimo wszystko chciał bym mieć możliwość obsługi telefonu przez MMI. Naturalnie, główny powód to Spotify i możliwość wybierania konkretnych utworów co nie działa przez BT.

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. 48 minut temu, mrarturko napisał:

    Siemanko

    Przymierzam się do zakupu opon na zimę samochód Audi A4 B8 Avant 2010r padło na Dunlop Win Sport 5. Oczywiście zalecany rozmiar nie jest brany przeze mnie pod uwagę 225/55/16. Chciałem kupić 215/55/16 ale czytając ostatnie strony wątku niektórzy polecają 205/55/16. Ponieważ świat opon ma przede mną wiele tajników doradźcie coś. Pozdrawiam i z góry dzięki.

    Ja bym brał 225 na Twoim miejscu, nie ma znaczącej różnicy w spalaniu między 205 cenowo też bez dużej różnicy. W nowych oponach szerokość na śliskiej nawierzchni lub bardzo mokrej nie gra aż tak na niekorzyść jak kiedyś. Dużo bardziej zwracał bym uwagę na wysokość ścianki, niskie opony o sztywniejszej konstrukcji radzą sobie gorzej na bardzo mokrej nawierzchni od opon wyższych profilach. Na YT pamiętam że jakiś gość robił nawet test i to dość obszerny jak wysokość opony ma się do przyczepności w różnych warunkach, testował różne średnice dokładnie tej samej opony (nowe oczywiście) tak żeby rozwiać wątpliwości bo dużo ludzi prowadzi spory w tym temacie. Naturalnie wyszło zgodnie z logiką, wyższa ścianka lepiej działa na mokrym, niższa na suchym. Moja stara A6 ma teraz 225 i przedni napęd, powiem Ci że nie chce wracać do węższych opon, było trochę za ślisko jak na mój gust. A poprzednie również były Continentale.

  3. W dniu 3.07.2019 o 08:46, Tomeks64 napisał:

    Niewątpliwą wadą manuala dla korzystających ze smartfonów czasie jazdy jest to, że czasem muszą odłożyć telefon żeby zmienić bieg.

    W dzisiejszych czasach strasznie mnie dziwi dlaczego ludzie w samochodzie dalej biorą telefon do ręki. Nie chodzi mi tutaj o nasze B9 gdzie połączenie z telefonem przez BT (przynajmniej u mnie) działa bezbłędnie i mikrofon samochodu jest idealny ale przecież każdy telefon ma możliwość przełączenia rozmowy na głośnik a smsy perfekcyjnie pisze asystent googla.

    W dniu 3.07.2019 o 08:46, Tomeks64 napisał:

    Nie wiem czy za wadę skrzyni manualnej można uznać to, że przy jej używaniu trzeba korzystać z własnego mózgu.

    Przy używaniu każdej skrzyni biegów tak jest, nie tylko manualnej. Bo sama zmiana przełożeń dla większości użytkowników po pewnym czasie staje się intuicyjna i nie rozmyślasz nad tym za bardzo. Wiesz jak lubisz dobierać przełożenia lub jak wymaga tego sytuacja i wykonujesz to intuicyjnie. W naszych automatach te decyzje podejmujemy po przejściu w tryb tiptronic czy jak kto woli zmiany biegów sekwencyjnej. Różnica polega na tym że manualna skrzynia biegów nie jest ograniczona sekwencją (możesz pominąć dany bieg) i umożliwia rozłączenie napędu kiedy tego potrzebujemy i w jakim stopniu.

    W dniu 3.07.2019 o 22:50, Tomeks64 napisał:

    W sumie w warsztacie był zdziw bo baaardzo rzadko zdarzały się im awarie manuali.

    W manualu raczej naprawy dotyczą tylko mechanizmu różnicowego przy skrzyni dla samochodów z przednim napędem. Pozostałe naprawy to ułamek całości, wydaje się że jest tego dużo ponieważ manual jeszcze jest najpopularniejszym wyborem w Europie. Ale to się zmienia i to bardzo szybko.

     

    Naprawdę przy codziennym użytkowaniu to kwestia tego co kto lubi (styl jazdy) bo na codzień jedno nie ma przewagi nad drugim. A wracając do sedna tematu niestety tego wymaga rozwój motoryzacji, autonomika pojazdu jak i duża ilość BARDZO istotnych asystentów, jest to rozwój na korzyść użytkowników czy nam się to podoba czy nie. Mnie strasznie imponuje to jak Superb np. sam się zatrzymuje i uruchamia światła awaryjne jak kierowca straci przytomność, nie rozumiem dlaczego moje B9 tego nie ma mimo że to kwestia oprogramowania. Te systemy bardzo zwiększają szanse na przeżycie wypadku czy nawet zapobiegnięcie go co jest chyba niepodważalnym atutem. Od kąd używam na codzień B9 obserwuje zachowania PreSense i jak wykrywa potencjalne zagrożenia, duża łapa w górę za wdrożenie tego typu systemów nie tylko w grupie VAG. Jestem za tym co mówi UE że powinno być to obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu.

  4. Gusta, pewnym osobom podstawić nawet automata który będzie we wszystkim lepszy od manuala praktycznie to dalej będą narzekać na automat. Po prostu nie mają co robić z łapami. S-tronic nie jest gorszy przy wyprzedzeniu w czasie reakcji tylko trzeba wiedzieć jak nim jechać, nauczyć się jazdy z tą skrzynią. Na codzień jeżdżę manualem, s-tronic i multitronic i śmieszą mnie te przepychanki co lepsze :) Ja po pracy jestem zmęczony i lubię jechać komfortowym samochodem z automatem, jak potrzebuje wysiłku fizycznego to od tego mam siłownie i 8 godzin pracy fizycznej jako mechanik. A jak ktoś siedzi za biurkiem gnębiony przez przełożonego to może potrzebuje chociaż raz w ciągu dnia poczuć kontrolę przed powrotem do domu/żony gdzie znów wpadnie pod pantofel (dżołk co by ktoś nie spinał pośladów że chcę obrażać ;) )

  5. Trasa 270km drogą wojewódzką wyszło ok 6.1l/100km przy średniej prędkości 45km/h, zauważyłem że stosowanie się do wskazań samochodu jeżeli chodzi o zdejmowanie nogi z gazu ma najwięcej sensu jeżeli robisz trasę powyżej 30km. Naturalnie nie zawsze ma racje ale w większości przypadków sugestie są dobre. Do pracy jeżdżę 12km w jedną stronę i ta funkcja przestaje działać ponieważ często, gęsto ludzie tutaj jeżdżą 40km na ograniczeniu 70 czy 90km/h więc tracisz na wyprzedzaniu i powolnej jeździe (brak możliwości wyprzedzenia na większości trasy).

    Paliwo bezołowiowa 98 ultimate z BP

    Obecna średnia jak widać przy prędkości ~38km/h ale niestety tak u nas jeżdżą. Przy jeździe po Krakowie średnia wychodzi na poziomie 8l/100km

    Jest to wersja 252KM z USA więc brakuje jej pośredniego wtrysku paliwa i ma zwykły wałek wydechowy w przeciwieństwie do wersji EU. Koła 245/35 19"

     

    spacer.png

  6. kubajvc, Cintauro P7 jest dużo, dużo cieszej pracującą oponą. A niby według etykiety jest 72dB, zresztą na te Ventusy Evo 2 narzekali już nawet w czasie recenzji samochodów że są bardzo głośne. Na Evo3 nigdy nie jeździłem ale już wiem że to się nie zmieni :D

    Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 wydaje się być spoko jeżeli chodzi o hałas, ale jechałem tylko przez 20km i stosunkowo wolno więc ciężko mi wyłapać różnicę. W okolicy września kupuje nowe koła więc pewnie przetestuje dokładniej.

  7. W dniu 2.02.2019 o 23:18, jaguaro napisał:

    Nokianie WRD4 205/55/16, 3218, produkcja fińska, uwag brak. Klei jak chol..ra. i zachowuje się  ciszej niż letnia.  Ot moja opinia. 1260 komplet uważam za  niewygórowaną cenę.

    Ja chyba zdecyduje się na 225/50 R17, to minimum jakie mogę założyć a na 18" czy 19" nie podoba mi się to że ta opona traci na przyczepności na mokrym.

    225/50 R17

    Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-d4-225-50-r17-98-v-xl#203194613
    Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...