Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dawdan11

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Cześć wszystkim. Problem dotyczy Audi A4B8, 2.0 TDI, 177KM, quattro, s-tronic. Kod silnika CGLC. Ostatnimi czasy zaczął pojawiać się komunikat "niskie ciśnienie oleju, natychmiast zgasić silnik". Komunikat pojawiał się na trasie jadąc dłuższy czas kiedy auto zatrzymało się całkowicie, bardzo sporadycznie, dużo jeżdżąc, było to może raz na miesiąc. Ostatnio jednak problem pojawia się już nawet w mieście zatrzymując się na światłach, kiedy silnik jest w pełni rozgrzany. Jeszcze z tym nie byłem u .echanika ale się szykuje do tego, zanim jednak, może ktoś będzie w stanie pomóc gdzie szukać przyczyny, żeby nie rozgrzebywać wszystkiego za nie wiadomo jakie kwoty. Dodam tutaj, że to nie jedyny problem, dodatkowo DPF przepala się cyklicznie co ok 150 km, nie ważne czy trasa czy miasto. DPF nie jest oryginalny, ponieważ kupiłem auto albo z chińskim zamiennikiem albo mechanik u którego dalem go do czyszczenia sobie zamienił, niestety z tego powodu nie znam dokładnego pochodzenia tego. Czyszczenie DPF zrobiłem ze względu na przeogromne dymienie podczas przepalania, co nie pomoglo. Jeżdżąc i szukając przyczyny od mechanika do mechanika, w między czasie pojawił się znaczny ubytek oleju - 1 litr na ok 500 km. I teraz tak, zacząłem od wymiany DPF na "lepszej jakości zamiennik" czyli JMJ, zdaje się że tak się ta marka nazywa, opinie podzielone, i tak lepszy od chińczyka z zaslepionymi czujnikami różnicy cisnien (bo to między innymi było w tamtym chińskim) i regeneracji turbo. Nic to nie pomogło, poza dymieniem. Ostatecznie remont silnika, szlif, wymiana kielichów, pierścieni, i zdaje się że coś jeszcze, czego nie jestem w stanie już sobie przypomnieć. Zdawało się że to załatwiło sprawę, faktycznie dymił praktycznie wcale, przepalały się nadal co te 150km, jednak jazda wtedy głównie po mieście więc wydawało mi się to normalne, ubytek oleju spadł do jakiś 500ml na 3000 km, biorąc pod uwagę ile te silniki pożerały, tez wydaje mi się że nie ma tragedii. I tu zaznaczyć bym chciał, że problemu z cisnieniem oleju nie było w ogóle do remontu, po remoncie po miesiącu bądź dwóch, po raz pierwszy na trasie pojawiła się kontrolka, a później długo nic, teraz, każdy wyjazd w miasto i staniu w korkach wiąże się z niskim ciśnieniem oleju. Dodatkowo, od samego początku, w aucie śmierdzi spalinami w momencie przepalania się DPF kiedy auto stoi. Co może by tego przyczyną?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.