Skocz do zawartości

95osaosa

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O 95osaosa

Informacje

  • Imię
    Marek
  • Miasto
    Trójmiasto

Auto

  • Model
    A4 B6
  • Nadwozie
    Sedan
  • Rok produkcji
    1986
  • Silnik
    1.8 T
  • Kod silnika
    BFB
  • Napęd
    quattro
  • Skrzynia
    Manual
  • Paliwo
    PB+LPG

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia 95osaosa

0

Reputacja

  1. Witam, kompletuje części do remontu silnika (wał BFB /blok, korbowody i tłoki BEX) i jestem zagubiony w kwestii panewek korbowodowych. Numer panewek z ETKI : 06B 105 701 E Z forum rozumiem że najlepiej wsadzić panewki sputter i tu jest kilka opcji w różnych zakresach cenowych: 1. -Glyco 71-3732 STD (na panewce jest widoczny napis Sputter) ~85zł 2. -King CR4590SM (nie jestem pewien czy to Sputter) ~85zł - katalog producenta nie podaje rodzaju wykorzystanego materiału - powininen być to Glyco199 3. -ACL 4B1606H-STD ~230zł 4. -ACL 4B1609H-STD ~230zł 5. -Kolbenschmidt 77 338 600 ~360zł 6. -Kolbenschmidt 77 581 600 ~100zł - różnica w cenie u producenta sugeruje że to zwykła panewka Remont wyniesie kilka tysięcy więc nie chodzi o oszczędności rzędu kilku-kilkudziesięciu złotych tylko o rozsądny wybór
  2. 95osaosa

    DV Topran

    Witam, testowo zakupiłem DV firmy Topran. Zastanawia mnie jego działanie ze względu na to że po wyciągnieciu z pudełka jest w pozycji otwartej (powietrze swobodnie przelatuje między dwoma grubszymi króćcami) Poprzedni oryginalny 710N jest całkowicie zamknięty, trzyma ciśnienie w obie strony a test wciśnienia tłoczka potwierdza szczelność małego króćca od podciśnienia/nadciśnienia, mimo tego przy 710N było słychać SURGE turbiny po nagłym odpuszczeniu gazu a na DV Topran nie i w dodatku spool jest szybszy i gładki już od okolicy 2100obr/min w odróżnieniu od kopa dopiero przy 2500obr/min w przypadku oryginalnego 710N. Pytanie czy zostawić zamiennik czy kupić 710N/P z ASO? K03 hybryda @1.5bar ~ 300km
  3. 95osaosa

    DV Topran

    Witam, testowo zakupiłem DV firmy Topran. Zastanawia mnie jego działanie ze względu na to że po wyciągnieciu z pudełka jest w pozycji otwartej (powietrze swobodnie przelatuje między dwoma grubszymi króćcami) Poprzedni oryginalny 710N jest całkowicie zamknięty, trzyma ciśnienie w obie strony a test wciśnienia tłoczka potwierdza szczelność małego króćca od podciśnienia/nadciśnienia, mimo tego przy 710N było słychać SURGE turbiny po nagłym odpuszczeniu gazu a na DV Topran nie i w dodatku spool jest szybszy i gładki już od okolicy 2100obr/min w odróżnieniu od kopa dopiero przy 2500obr/min w przypadku oryginalnego 710N. Pytanie czy zostawić zamiennik czy kupić 710N/P z ASO?
  4. Problem rozwiązany w stu procentach fura śmiga na LPG egt max 840st korekty długie -0.78% krótkie pracują w zakresie -5+5% (będę dostrajać) na odcięciu afr 10.8. Wymienione wszystkie węże na nowe, nowe zaworki jednokierunkowe, nowy ezektor i zawór (grzybek) pcv oraz separator oleju, przerwa na świecy zostawiona na 0.7mm. Dziękuję wszystkim za pomoc również tym którzy straszą uszkodzonym silnikiem, nadzieja umiera ostatnia. Wykonane czynności: -ciagla kontrola pracy silnika w vagcom -wymiana świec -wymiana cewek -sprawdzone ciśnienie na listwie wtryskowej benzyny -sprawdzone elementy LPG (reduktor wtryskiwacze) -zamiana wtryskiwaczy BENZYNOWYCH miejscami -sprawdzanie szczelności dolotu -wymiana elementów dolotu (zaworki, wężyki, separator oleju) - POWÓD PROBLEMU. Temat do zamknięcia.
  5. Licznikowo jest 230tys rok 2002 ale jak w to wierzyć kiedy w zeszłym roku przejechałem ponad 70tys km jednym autem nie będąc kierowcą zawodowym. Wątpie by 1% właścicieli aut używanych mógł z pewnością podać swój przebieg, cyferki na liczniku nic nie mówią w tych czasach. Na LPG 30tys km zrobione, lpg wyregulowane na niższy afr niż benzyna więc bezpieczniej.
  6. Znalezłem kilka problemów, rozszczelniony ezektor przecięty przewód gumowy podciśnienia. zawork jednokierunkowe sprawdzone i sprawne. Zawór PCV (grzybek) zamyka się dopiero przy ciśnieniu 1.8bar więc raczej jest uszkodzony (czy powinien się zamykać już przy np 0.5 bar?) Części zamówione, założę zrobię logi i dam znać.
  7. Po odpięciu przepływki zmiana na plus, wydaje się że jest więcej mocy ale wypadanie zapłonu nadal występuje.
  8. VAG/VCSD Log VAGLOGGER.APPHB.COM grupy 115+118 jakie grupy jeszcze dodać?
  9. Kiedy zmniejsze dawkę gazu aż przestaną wypadać zapłony korekty idą na plus 5-10% i w trosce o afr wolę dać więcej paliwa i rozwiązać problem. Teoretycznie cewki od r8 są wystarczająco mocne dla zestawów pod 700km tu jest mniej niż połowa tego i nie zapala mieszanki więc problem tkwi ewidentnie w elektryce. Mechanicy rozkładają ręce, płynów nie ubywa, nie dymi z wydechu, ciśnienie doładowania jest względnie wysokie @1.5bar i wygląda mi na to że cewka nie daje wystarczająco dużo energii dla świecy żeby przeskoczyła iskra (szczególnie w warunkach pracy LPG które wymaga mocniejszej iskry). Jak mogę sprawdzić bez rozbierania przewodów że są w dobrym/złym stanie?
  10. Wtryskiwacze pb zamienione miejscami, wtryskiLPG również, największy problem nadal na pierwszym cylindrze dziś po ww zmianie podczas przyspieszania na 3im biegu do odcięcia 1 cylinder wypadł 37razy na pb i 52 razy na LPG, reszta o dziwo zero Testy szczelności robiłem na początku drogi w poszukiwania rozwiązania, wszystko sprawdzone poza elektryką i rozrządem, nie chce ruszać wiązki ze względu na jej wiek aż wyklucze pozostałe możliwości. Jakie są prawidłowe wskazania grupy pomiarowej 93? U mnie jest -4cf i -1cf na 91.
  11. 1,4 - 11bar 2,3 - 11.5bar Pomiary na zimnym silniku. Czy może mieć na to wpływ źle ustawiony rozrząd?
  12. Witam, borykam się z wypadaniem zapłonów w audi a4 b6 1.8t bfb ~300km @1.5bar Podczas przyspieszania czuć wypadanie zapłonów co potwierdza vcdsw blokach 015 i 016 kiedy przyspieszam WOT na 3 biegu około 5tys obr i co bieg liniowo w dół aż do 6 biegu na którym wypadanie zaczyna się od 4 tys obr na LPG głównie wypadają cylindry 1 i 2 rzadziej 3 i 4 Na PB głównie 1 i 4 cylinder rzadziej 2 i 3 Testowane świece NGK pfr7q na różnych przerwach 1mm 0.7mm i 0.6mm co nic nie zmieniło Testowane świece NGK bkr7e na różnych przerwach 1mm 0.7mm i 0.6mm co nic nie zmieniło cewki beru zse043 zamieniane miejscami nic nie zmieniło wsadzone nowe cewki eldor 06e 905 115e stosowane w m.in w audi r8 4.2 (zostawiłem seryjny dwell testowo w nadziei na rozwiązanie problemu - ?powinna być mocniejsza iskra z dłuższym czasem dwell? nadal bez efektu. przewody wtyczek za gumkami cewek zapłonowych wyglądają na całe. ale nie jestem pewien czy reszta kabla jest cała (pod otuliną), czy tu szukać przyczyny? Prosze o sugestie gdzie może leżeć przyczyna. Dodam że parametry życiowe w standardowych logach są poprawne. Wygląda mi to na zbyt słaby prąd w cewkach przez co "zdmuc**je" iskrę na świecy i nie dochodzi do zapłonu, 1.5 bar to nie kosmiczna wartość ale przy niskim prądzie to może być przyczyną czy doszukiwać się problemu w mechanice? np w kompresjii ? W pozostałych zakresach lub nawet 3/4 gazu kiedy to nie ma maksymalnego ciśnienia doładowania silnik pracuje znakomicie.
  13. Sprawa rozwiązana, winna potężna nieszczelność w postaci rozerwanego silikonu (pierwszy od turbosprężarki do intercoolera) teraz jest problem z tym że po wymianie jest pełna moc ale tylko do 5000obr/min dalej jakby nie pompowało nic. Poza tym błąd misfire on random cylinders i trzy te same ale tylko na 2,3 i 4 cylindrze czyli wypadanie zapłonu.
  14. Wiem wiem problem jest taki że jestem bardzo daleko od domu i nie mam aktualnie dostępu do interfejsu a nie chce zrobić krzywdy silnikowi i miałem nadzieję na jakąś typowa przypadłość i rozwiązanie.
  15. Na LPG mocniej odczuwalne, jakby twardy limiter a na pb po prostu znacznie niższa moc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...