-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
No witam tak jak pisałem poprzednio, postawiłem audi na warsztat, na ten co się zajmują tylko z grupy Volkswagena i sprawdzili mi wałek rozrządu ( OK KRZYWKI ) , więc stwierdzono nie wydajność pompy wysokiego ciśnienia, założyli pompę z innej audi , która stoji na placu ( rozbitek ) i kazali testować, jeżdżę już prawie dwa tygodnie i nie ma błędów, ale czasami przy większych prędkościach oczywiście na expresowce, występują wibracje, czyli coś jeszcze nie jest OK , mam jeszcze trochę pojeździć i zbierać informację
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
Dobra spoko , już z tym walczę od jakiegoś czasu , najpierw było też wypadanie zapłonu i ciśnienie, no to stwierdzono rozrząd, został zmieniony po 5 tys km znowu zaczął szarpać i pojawily się błędy, pojechałem do drugiego warsztatu, okazało się że rozrząd, w poprzednim warsztacie zamontowano mi rozrząd jakieś angielskiej firmy , gdzie podobno do tego modelu nie powinno się z tej firmy montować bo nie dają radę, więc został zmieniony , ale ciśnienie paliwa co jakiś czas wywalało , pojechałem do tego samego warsztatu co zmieniali mi rozrząd i to właśnie oni mi sprawdzali pompę paliwa w zbiorniku i cały układ paliwowy , stwierdzili że to pompa wysokiego ciśnienia, więc została zmieniona na pompę z firmy pierburg , ale na niej też pojawiły się błędy, okazało się że to jest inna pompa z płaskim wykończeniem niż oryginalna, więc została zmieniona na tą ci teraz mam, mam zdjecie tej z pierburga i tej orginalnej, podobno jest ciężko znaleźć taką jaką miałem założona , po lewej to co miałem na aucie , a po prawej to z firmy pierburg i na niej też szarpał i została zmieniona na tą co teraz mam i jest jeszcze gorzej
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
Ok dzięki mam taki warsztat w Olsztynie, który tylko specjalizuje się w autach grupy audi vw
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
Witam zrobiłem trasę jakieś 30km , w tym około 20 na trasie , błędy skasowałem przed zapisywaniem, a i tam było ENGI 105194, ale nie ma takiego tylko jest ENGI 10549 air mass LOG-01-IDE00021_&5.CSV Log-WAUFFAFL0DN041380.txt
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
Ok jutro to ogarnę i podeślę, dzięki
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
Zrobiłem ten pomiar ale nie wiem czy jest wszystko cisnienie.CSV
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
ok dzięki jeszcze dziś będę to ogarniał
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
Witam no niestety na moim interfejsie mam szary blok pomiarowy i nie mogę zrobić pomiaru bloku, chyba że zrobię tym drugim sposobem jak na tym filmie , w pomiarach rozszerzonych , jeśli jest to oczywiście możliwe
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
Czyli blok 001 i od 1500 do 4000 obrotów podczas jazdy , czy zrobić tak jak wcześniej robiłem tylko odczyt podczas jazdy
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
Pompa była sprawdzana jakiś czas temu jak był problem jeszcze na starej pompie i wytryskach i w Olsztynie w warsztacie, że powodem tego zamieszania jest pompa wysokiego ciśnienia, pompa została zmieniona, no i dalej już pisałem co było robione
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
Nie wiem bo samochód był u mechanika i on wymieniał wtryski , świece i cewki, a pompa z popychaczem to ja sam zmieniałem , myślisz że mogą być uszkodzone wtryski, a jest możliwość sprawdzenia vcds
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
A i po tych naprawach było spoko , ale jak przyszły przymrozki to zaczął wywalać błędami i zaczął zapalać się check, dzisiaj skasowałem błędy i przejechałem kilkadziesiąt kilometrów i się nie zapalił check, ale temperatura dzisiaj była na plusie , może coś jest z tym powiązane, jak myślicie
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
Czyli co pompa wysokiego ciśnienia do wymiany , to się długo nie napracowała może około 1500 kilometrów przejechała, na starej pompie to tylko przerywał i nie miał mocy, a na tej nowej jak została założona to na początku dostał kopa i równo chodził silnik, ale po przejechaniu około 200 kilometrow zapaliły się kontrolki podczas jazdy i zgasł, okazało się że dwa wtryski zaczęły lać do cylindrów i też dwie cewki poszły, oraz po wykręceniu świec okazało się że jedna to nawet miała pęknięta ceramikę, a świece wymieniałem jakieś 3 lub 4 tys kilometrów i to oryginał, czyli od razu zostały wymienione świece, cewki i wtryski
-
Ciśnienie paliwa w Audi A4 B8 2.0 TFSI CPMA
VID_20250223_135330.mp4 Zrobiłem teraz filmik z obrotami silnika , ciśnienie paliwa niskie i wysokie