Treść opublikowana przez Kamilos2308
-
Syczenie podczas dodawania gazu w Audi A4 B8 2.0 TDI
Witam, Chcialbym zasięgnać porady odnosnie odglosu "syczenia" podczas wchodzenia na obroty pacjent 2.0 TDI CAGA. Wszystko slychac na filmikach. Oddalem do sprawdzenia mechanikowi, wykryl takie wzery na turbosprezarce. Caly dolot sprawdzony pod katem peknietych węży, wydmuchanych uszczelek etc. Prosiłbym tylko potwierdzenia czy takie wżery na obudowie moga powodowac problem. Moze ktos z forum zmagal sie z tym. Dziekuje z gory za odpowiedz. Filmiki pod tym linkiem: megawrzuta.pl/2d2rwxvb
-
Buczenie podczas jazdy w A4 B8 2.0TDI
Witam serdecznie! Zmagam się z problemem jakim jest buczenie TYLKO w określonym zakresie obrotów około 1700-2000 obr/min. Słyszalne zarówno, gdy dodaje gazu na postoju oraz podczas jazdy kompletnie niezależnie od biegu. Dziwna sprawa, bo mam wrażenie że podczas deszczowych, bardzo wilgotnych dni jest ono znacznie mniejsze. Wziąłem drugą osobę do tego, żeby wkręciła silnik na te obroty i osłuchałem z czego może dochodzić ten dźwięk. Niestety ale da się tylko określić że z okolic silnika ale dokładnego miejsca za nic nie umiem zlokalizować. Może ktoś zmagał się z czymś takim i podpowie co może być tego powodem? Oczywiście zamieszczam filmiki jak to słychać w czasie jazdy VID_20230116_181041016.mp4 VID_20230116_181023815.mp4
-
Stuki w tylnym fotelu
Witam, mam taki problem że podczas jazdy po nierównościach słychać jakieś stuki, puki z tylnego fotela. Po złożeniu jest wszystko git, cichutko. Co więc może być przyczyną? Szukałem jakiś luzów ale nic wszystko sztywne.
-
Buczenie w zakresie obrotów 1800-2000
Witam, mam taki problem. W zakresie obrotów 1800-2000 słychać buczenie. Nie zależy ono od prędkości ani biegu, buczy również na postoju na wciśniętym sprzęgle i bez. Jest to bardzo słyszalne gdy jadąc odpuszczam gaz. Poniżej i powyżej tych obrotów jest wszystko w porządku. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Od czego zacząć diagnostykę?
-
Wycie podczas jazdy 1800-2000rpm
Witam, ktoś się orientuję co może być powodem wycia najbardziej słyszalnego w przedziale 1800-2000 obrotów, występuje na każdym biegu oraz niezależnie od prędkości. Załączam filmik. VID_20221116_123613107.mp4
-
Trzeszczenie lewarka skrzynia biegów
Tak, ale mniej słyszalny. Z 1 na 2 najgorzej.
-
Trzeszczenie lewarka skrzynia biegów
Po zdjęciu gałki dźwięk nadal występuje. Gałka jest ori VID_20221010_172413409.mp4
-
Trzeszczenie lewarka skrzynia biegów
Tak, był ten odgłos.
-
Trzeszczenie lewarka skrzynia biegów
-
Skrzynia biegów - obroty
Witam, pytanie. Audi A4 B8 2.0 TDI CAGA 143 kuca. Manual 6 bieg jadąc 140 km/h mam na obrotomierzu 2600rpm, 160 km/h 3000rpm. Wydaje mi się troszkę za duzo. Samochód kupiłem niedawno na oponach letnich R17 225/50. Czy to może być powodem takiego przekłamania? Jak jest u was?
-
Trzeszczenie lewarka skrzynia biegów
Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 CAGA Jak widać na załączonym filmie występuje trzeszczenie podczas przełączania biegów, najbardziej słyszalne przy zmianie z 1 na 2. Co może być tego przyczyną? VID_20220929_204413201.mp4