- Poziom oleju
-
-
Poziom oleju
cześć, mam problem z wyskakującym alladynem na komputerze. Sprawa wygląda nastepująco: po wymianie oleju, dosłownie po przejechaniu kilkunastu km zapalała mi się pomaranczowa lampka "add 1l oil...." oleju nie bierze, bo olej zlany byl objętości oleju wlanego prawie w 100%. Po jakimś czasie zmienil wyświetla się czerwony kolor lampki. Wycieków tez żadnych nie widzę.. Lampka znika, kiedy otworzę maskę - czujnik otwarcia maski jest w porzadku. Sprawdziłem poziom oleju bagnetem z allegro, ale szczerze to nic na nim nie widac.. dosłownie lekkie maźnięcie oleju na ściankach bagnetu. (sprawdzane w dwóch autach i w obydwu przypadkach widać lekkie maźnięcie, być może bagnet jakiś dziadowy ( https://allegro.pl/oferta/oryginal-bagnet-miarka-oleju-audi-a4-b8-aso-11502564006 ) Prawdopodobnie winny jest czujnik poziomu oleju (chyba, ze macie inne pomysly). Jaki były odpowiedni? Czytałem, że cięzko dobrać odpowiedni. 2.0 TDI 150 km CJCD, CMFB, CSUA
-
Auto drga/trzesie się tylko podczas przyspieszania
2.0 tdi 150 km 215k przebiegu
-
Auto drga/trzesie się tylko podczas przyspieszania
strasznie trudno to zdiagnozować, nie jestem w stanie utwierdzić się czy to poduszki czy półosie, chyba wizyta u mechanika za wczasu wskazana
-
Auto drga/trzesie się tylko podczas przyspieszania
Auto podczas wciskania "gazu do dechy" trzesie, drga.. jakkolwiek to nazwać. Jak już się rozpędzi to jedzie normalnie. W skrócie, auto przy typowej prędkości dla danego biegu zachowuje się jakby był za duży bieg. Wjeżdżając pod górkę problem się nasila. Podając przykład: jadę 100 kmh na 6 biegu, chce przyspieszyć wciskając "gaz do dechy" to zaczyna trząść. Jakbym wrzucił 4 / 5 przy tej prędkości to idzie normalnie. Filtr paliwa wymieniłem, więc to odpada.
zuwuz
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta