Skocz do zawartości

bodro

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez bodro

  1. W dniu 13.12.2023 o 11:51, Muskel1 napisał(a):

    Jedyne co może wpłynąć na szybsze wyczerpanie aku, to funkcja CH/LH, którą u siebie wyłączyłeś.

    Tak, gdy przez kilkanaście sekund świecą się światła po wyłączeniu zapłonu. Gdy zapłon jest wyłączony i światła też to czy ta funkcja jest włączona czy nie jest nie ma znaczenia dla aku. Chyba, że się mylę 🤔

  2. W dniu 13.04.2021 o 13:01, Muskel1 napisał(a):

    Przełącznik pozostawiam w pozycji auto zawsze w czasie jazdy (w przeciwnym razie nie działają asystenty świateł) lub gdy pozostawiam pojazd w ciemnym miejscu. W moim garażu jest zawsze na tyle jasno, że nie potrzebna mi funkcja ch/lh więc jak go tam pozostawiam, daję włącznik świateł na pozycję 0 by niepotrzebnie nie czerpać aku.

    Jazda na krótkich odcinkach wymaga doładowywania aku odpowiednim do aku prostownikiem (np. dla AGM). 

    Podpinanie prostownika należy dokonać w wyznaczonych do tego miejsc w komorze silnika, a nie bezpośrednio do aku, w przeciwnym razie system zarządzania energią (BEM) tego ładowania nie zarejestruje. 

    Alternatywnie można wykonać takiego moda jak ja tutaj w tym wątku. 

     

     

    Haj,

    Przypadkowo natknąłem się tego posta gdy szukałem info o podświetleniu klamek. Jak dobrze zrozumiałem, nie powinno się zostawiać samochodu w włącznikiem świateł na Auto bo to drenuje aku? A dlaczego drenuje aku? Mam wyłączoną funkcję ch/lh i nie wiem co by miało w takiej sytuacji drenować aku skoro samochód jest wyłączony i zamknięty w garażu.

  3. Witajcie.

    Od jakiegoś czasu kusi mnie, aby zakupić OBD Eleven i pozmieniać co nie co w moim A4 np. wyłączyć start-stop, zmienić światła tylne na skandynawskie itp. Mam jednak dylemat, bo nie wiem czy przy okazji nie stracę gwarancji na samochód. Możecie coś doradzić?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...