Treść opublikowana przez dominbdg
-
Rozpoznawanie znaków drogowych w A4 B9
Witam koolegów, Mam wstępnie takie pytanie, widziałem gdzieś na youtube jak facet pokazuje że można mieć opcję rozpoznawania znaków drogowych na bazie kamery i nawigacji. Kamerę nie wiem czy mam - ale chyba mam bo czasami wyskakuje mi "Audi presense" - ale nie wiem czy to z kamery czy czujników z przodu bardziej. Nawigacja mi chodzi, Zastanawiam się czy to jest kwestia odpowiedniego oprogramowania do Auta czy aktywacja funkcji którą można zrobić takim np. OBD Eleven ? Proszę narazie żeby ktoś mi wstępnie wyjaśnił jak mogę się do tego przygotować. Wersja MMI jaką ja posiadam pokazuję na dole na zdjęciu - nie wiem może będzie przydatna :
-
Rozmiar felg do Audi A4 B9
wiesz co - na podstawie numeru VIN z audi ASO wyszło że ma 3.0 TDI i ma jakieś 150 KM ale może być że to jest normalne 2.0 TDI 2 litrowe. ja się po prostu boję że na kołach rzędu 18" będzie dwa razy wolniejszy - ale może to moja jakaś paranoja i wcale tak nie będzie.
-
Audi A4 Avant W8 2018 - montaż nagłośnienia Bang Olufsen
Witam, Panowie - bardzo chodzi mi po głowie żeby zmienić sobie zestaw głośnikowy ze standardowego na Bang Olufsen dla A4, tylko teraz takie pytanie - czy wystarczy wymienić same głośniki plus półka na tył - czy to powinno być raczej wysłane na jakiś warsztat Car Audio ? Zastanawiam się nad dobrym wygłuszeniem tych głośników i nie wiem czy sam dam z tym radę. Z tego co wiem ja mam u siebie głośniki w drzwiach plus jakiś mały subik w bagażniku. Chyba pod przednim podszybiem też jakieś są.
-
Rozmiar felg do Audi A4 B9
no wiesz co - dokładnie tak jak piszesz - jak patrzę na swoje A4 - koła 16-tki to wygląda jak audi z kołami od seicento to jest jakaś masakra - taka kaleka, tylko martwię się tym czy on wtedy nie będzie dużo wolniejszy. 18-tki robią chyba niezły opór dla silnika
-
Rozmiar felg do Audi A4 B9
Witam koledzy - potrzebuję porady mam a4 b9 TDI 3.0 on ma jakieś 150 koni - mam na nim fele 16" - myślę o jakiś 17" - pytanie czy 18" będzie ok ? bo mi się wydaje że już za duże jak na ten silnik. chciałbym wiedzieć jakie fele alu można mieć max przy takim silniku - nie myślę o więcej niż 18"
-
Zdjęcie listwy plastikowej pod radiem
no tak tylko zastanawiałem się który - jutro sobie je pomierzę voltomierzem i zobaczę na którym jest zasilanie po zapłonie.
-
Zdjęcie listwy plastikowej pod radiem
Dziękuję bvardzo - poradziłem sobie. U mnie problem jest taki że mam zamontowaną ładowarkę indukcyjną, do telefonu montowaną z boku ekranu. Teraz problem mam taki że potrzebuję z kądś wyciągnąć zasilanie 12v ale takie co uruchamia się dopiero w momencie odpalenia auta, Patrzyłem na klimatyzację ale tam chyba jest na stałe - poza tym nie jestem pewny czy powinienem się tam podłączać - wydaje mi się że raczej nie. Z boku od strony kierowcy są bezpieczniki - no i pytanie czy mogę z tamtąd wyciągnąć zasilanie ? Mam też zapalniczkę na dole, ale myślę że bez demontażu całej góry tunelu środkowego raczej się tam nie dostanę.
-
Zdjęcie listwy plastikowej pod radiem
Witam Mam takie pytanie - potrzebowałbym zdjąć listwę plastikową pod radiem - jak na zdjęciu - czy można ją podważyć po bokach i wyjdzie? Chodzi o tą listewke pod ekranem
-
Montaż wideorejestratora w Audi A4 B9
dzięki - a tak właśnie pomyślałem - bo nigdy nie słyszałem żeby Audi miało oryginalne kamerki. Czego to chińczyk nie wymyśli. Pytanie tylko jak z jakością obrazu takiego tworu - co do tego mam tu standardowo wątpliwości
-
Montaż wideorejestratora w Audi A4 B9
ja montowałem - bazowałem na tym filmiku - jest dobrze pokazane co i jak: jak zdjąłem górny blok lamp - to tam głęboko z przodu jest wiązka z przewodami czerwony, zółty i brązowy, mierzyłem je miernikiem i nie pamiętam który ale chyba czerwony to napięcie na stałe a żółty po odpaleniu auta. facet na filmie zamontował - chyba oryginalną kamerkę montowaną na lusterku
-
Audi A4 B9 Avant 2018 - montaż elektrycznego bagażnika
witam kolegów, mam takie pytanie, mam zubożoną wersję ze zwykłym bagażnikiem i chciałbym wykonać montaż otwieranego elektrycznie, na samym początku chciałbym wiedzieć czy u mnie jest chociaż komputer od tego bagażnika czy wszystko muszę robić w 100% od zera, lewa skrzynia w bagażniku - wydaje mi się że ta dziura z lewej strony jest właśnie na komputer: dodatkowo - po zdemontowaniu plastiku od klapy bagażnika nie mam tam kompletnie żadnego okablowania do przycisku - szukałem po googlach i po youtubie i nie mogę kompletnie znaleźć żadnego manuala ani filmu gdzie jest pokazane jak można to wykonać, może ktoś dysponuje i może się podzielić ? Z góry dziękuję
-
Dołożenie klimatyzacji na tył w A4 B9 2018 Avant 3.0 TDi
no nie - ja to sobie - teraz widzę że błędnie wyobrażałem tak że dokłada się rurki z obiegu i tyle - ale jak to jest mod całej klimy to nie ma sensu zwłaszcza że pod przednimi fotelami są nawiewy na nogi i nie ma tragedii - pytałem z ciekawości na jakiej zasadzie jest to możliwe.
-
Dołożenie klimatyzacji na tył w A4 B9 2018 Avant 3.0 TDi
witam kolegów, Mam takie pytanie, chciałbym dołożyć klimę na tył u siebie, nie mam klimatronika, więc będę potrzebował też wymienić panel na klimatronik - ale pytanie jest takie czy to jest wogóle możliwe ? Bo nie wiem czy wogóle jeśli klimy nie mam z tyłu to czy jest możliwość doprowadzenia jej na tył ?
-
Opcje otwierania klapy bagażnika w A4 B9
ok - następnym razem będę pisał w tytule krótko o co mi chodzi. Masz rację tytuł jest ogólny. dzięki za poprawienie mnie
-
Opcje otwierania klapy bagażnika w A4 B9
ok chętnie - ale jak mam to dokładniej opisać - Avant W8 2018 będzie ok ?
-
Opcje otwierania klapy bagażnika w A4 B9
WItam kolegów, Mam taki problem z bagażnikiem - z tego co widzę mam tylko możliwość otwierania klapy z pilota (nie mam elektrycznej) Z powodu tego że już raz zatrzasnąłem sobie kluczyki w bagażniku - mam pytanie - czy jest standardowo inna opcja otwierania bagażnika ? Z tego co gdzieś wyczytałem jest opcja domontowania sobie guzika otwierania z drzwi kierowcy: chyba jest możliwość montażu guzika po tym ukośie nad głośnikiem - szukałem włącznika w allegro ale nie mogę znaleźć - (oglądałem filmy że A4 B8 ma właśnie tutaj guzik otwierania klapy z kabiny) Zastanawiam się czy jest tam standardowo wiązka kabli do podłączenia guzika czy muszę kombinować z kablami ? Wydaje mi się że powinienem mieć standardowo wiązkę z wtyczką gdzieś pod plastikiem od drzwi ale nie jestem pewien.
-
Montaż halogenów w A4 B9
ah, dzięki za oświecenie mnie. czyli ja podchodziłem do tego błędnie. wydawało mi się że jak mam kratkę - maskownicę na halogeny - to wymyśliłem sobie że montuję halogeny w kratkę i "gdzieś" je podłączam do przełącznika. myślę że ewentualnie "na siłę" mógłbym podłączyć sobie halogeny tam pod ten włącznik - ale nie wiem czy jest sens.
-
Montaż halogenów w A4 B9
Witam, prośba o pomoc kolegów, Chciałbym domontować sobie halogeny, ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać, same halogeny gdzie one mają się łączyć ? Mam przy przełączniku świateł opcję halogenu - ale nie mam pojęcia gdzie powinienem je podłączyć. Czy one będą programowane tak żeby auto wogóle je widziało ? Dzięki z góry za pomoc. Wybaczcie głupie pytania ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać
-
Montaż kamery cofania w Audi A4 B9
dzięki za podpowiedź, właśnie zauważyłem - akurat mam dobre zdolności techniczne, wydaje mi się że nawet jak on ma ledy z tyłu to komputer zacznie szaleć jak zobaczy inny pobór prądu. jak czytałem manuala co podesłał kolega @Muskel1 nie ma tam żadnej komplikacji - wszystko ładnie konektorkami.
-
Montaż kamery cofania w Audi A4 B9
dziękuję
-
Montaż kamery cofania w Audi A4 B9
ok a możesz mi podpowiedzieć czym to mogę zakodować ? jeśli VCDS to z tego co wiem jest chyba płatny. nie wiem jak to jest w przypadku A4
-
Montaż kamery cofania w Audi A4 B9
o dziękuję bardzo, sorry za proste pytania - zaczynam dopiero zabawę z A4, mam pytanie - czym to jest programowane ? dodatkowo - mam z poprzedniego auta moduł viaken'a OBD2 - mogę go użyć z oprogramowaniem do audi ? tylko narazie nie wiem jakie oprogramowanie mam dostępne. Z tego co widzę bez zaprogramowania tej kamery to nie pójdzie
-
Montaż kamery cofania w Audi A4 B9
witajcie, sorry jeśli temat się powtarza ale nie mogłem znaleźć żadnego chcę zamontować kamerę cofania, bo mam tylko wersję z czujnikami, ja podchodzę do tego tak że kamera + transmitter będą zasilane z lampy cofania, nie wiem jak i gdzie znaleźć przód czyli kostkę do interfejsu wejścia video od tej kamery, z drugiej strony nie wiem czy w klapie bagażnika nie mam już kostki do kamery i wystarczy tą kamerę podpiąć do kostki i będę miał wszystko.