Skocz do zawartości

rychu911

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rychu911

  1. Obecnie wszelkie objawy zniknęły, nawet płynu chłodniczego nie ubywa. Kiedyś poprzedni właściciel wymieniał chłodnicę, słyszałem że być może przez to cały układ się zapowietrzył i stąd w jakiś sposób po trochu ubywa tego płynu. Pojeżdżę jeszcze trochę i dam znać co się dzieje, jeśli wszystko będzie w porządku, to może oznaczać, że po prostu drgania były spowodowane rzeczywiście wypalaniem DPF. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w dyskusję.
  2. Z tego co wiem to DPF jest fabryczny, nie był wymieniany lub czyszczony. Auto ma przebieg ok 301 tys. km Niedługo planuję przejechać trasę ok 120 km po drodze ekspresowej, zobaczę co się dalej będzie działo z drganiami i poziomem płynu chłodniczego.
  3. Zakładając, że mamy tu do czynienia z procedurą wypalania DPF, to czy może mieć ona związek z dziwnymi wibracjami? I co z ubytkiem cieczy chłodzącej?
  4. Informację o podświetlaniu się ikony filtra cząstek stałych zaciągnąłem z instrukcji do tego przedmiotowego modelu auta.
  5. A co z nietypowymi wibracjami? I czy procedura wypalania DPF nie objawia się zawsze podświetleniem kontrolki na desce rozdzielczej?
  6. Dzień dobry, na początku tego roku w moim Audi A4 B8 2.0 TDI CAGA 143 KM zauważyłem, że ubywa cieczy chłodzącej oraz że owa ciecz nie osiąga temperatury 90 stopni. Wymieniono termostat - rozwiązało to problem z temperaturą lecz płyn dalej ubywał (ubytek rzędu ok 300 ml na 6 tys. km, potem mniej). Mechanik robił testy na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą, sprawdzał chłodniczkę EGR oraz zwykłą chłodnicę i nigdzie nie stwierdził uszkodzeń. Jeździłem dalej i obserwowałem poziom płynu. W ostatnim czasie, kiedy temperatury na zewnątrz stały się niższe, zauważyłem, że pojawiły się dziwne wibracje odczuwalne w fotelu kierowcy oraz dziwny (niestandardowy) dźwięk wydechu. Ponadto auto (moim zdaniem) dość szybko łapie te 90 stopni - po przejechaniu ok 6 km, po zaparkowaniu i zgaszeniu silnika dalej włączony jest wentylator chłodnicy, a z lewej strony samego silnika słychać odgłosy sugerujące o mocnym nagrzaniu się metalowych elementów osprzętu silnika (turbina?) Dodam, że powyższe dźwięki i wibracje pojawiają się tylko podczas jazdy miejskiej i to nie zawsze, a na trasie (prędkość ok 120/130 km/h) jeszcze coś takiego mi się nie przytrafiło. Poduszki pod silnikiem raczej nie stanowią źródła wibracji. Edit: dodam, że sprawdzałem auto komputerem diagnostycznym Delphi DS150, który nie wykrył żadnych błędów po skanowaniu. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Co było przyczyną? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...