-
-
Wymiana uszczelki pokrywy silnika 1.8T BFB w Audi A4 B7
Witam, cieknie mi z tylu silnika , od strony grodzi olej, z tego co zauważyłem leci z pokrywy silnika, chce ją wymienić i mam pytanie czy coś jeszcze oprócz tego warto kupić i także zrobić ?
-
Jaki komplet sprzęgła do Audi A4 B7 1.8T BFB ośka kupić?
Przeczytałem cały ten wątek, poczytałem o skrzyni HFD i nawet w tej tabelce jest napisane że powinien być olej ravenol 75w90, a dokładnie tsg 75w90 Również zauważyłem że dużo osób poleca ten MTF 2 75w80, tylko że moja skrzynia ma już nalatane z 320k. Teraz to już sam nie wie który wybrać.
-
Jaki komplet sprzęgła do Audi A4 B7 1.8T BFB ośka kupić?
A możesz mi jeszcze napisać jaki olej do skrzyni mam kupić, oznaczenie HFD.
-
Jaki komplet sprzęgła do Audi A4 B7 1.8T BFB ośka kupić?
Witam, czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi po vinie jakie sprzęgło mam kupić, bo dostaje sprzeczne informacje w hurtowni i od mechanika... Audi A4B7 Avant 1.8t BFB ośka Vin WAUZZZ8E67A158748
-
Duże spalanie gazu 16l/100 i dziwne korekty w Audi A4 B7 1.8T BFB
Jak mam na benzynie, dlugoterminowa schodzi prawie do zera, a krótkoterminowa skacze +-5 %, jak tylko przełączę na gaz, krótkoterminowa wskakuje na + 20% i długoterminowa zaczyna isc w górę żeby korygować, zastanawiałem się też czy to nie problem gdzieś indziej że tyle pali, myślałem żeby zatankować full bak paliwa , walnąć 100km i znowu zatankować żeby zobaczyć ile spali benzyny. Sprawdzałem też przeplywomierz, na jaławym ma 2,5-3,5 , przy 6000 tys ma 135 g/ms.
-
Duże spalanie gazu 16l/100 i dziwne korekty w Audi A4 B7 1.8T BFB
Zaczynam głupiec, bo dwóch gazowników mówiło że jest wszystko ok, może muszę cały dzień pojeździć na benzynie i oddać go na regulacje.
-
Duże spalanie gazu 16l/100 i dziwne korekty w Audi A4 B7 1.8T BFB
Witam, może ktoś miał podobny problem i wie gdzie szukać przyczyny, posiadam 1.8t bfb z gazem, auto nie muli, wszystko ok chodzi, ale pali 16 l gazu na 100km. Byłem sprawdzać auto u dwóch gazowników , każdy mówi że wszystko jest ok... zacząłem sprawdzać po swojemu i zauważyłem jedna rzecz, gdy auto chodzi na benzynie korekty długoterminowe i krótkoterminowe są ok, czyli schodzą do zera, gdy tylko przełączę na gaz krótkoterminowo wskakuje na +19/25% i automatycznie po czasie długoterminowe wzrastają do +17/20% a krotkoterminowe schodzą do zera... i skacząc-+ 5%. Już nie wiem gdzie mam szukać problemu, od czego zacząć...
MlodyGdynia
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta