Treść opublikowana przez Alanito21
-
Dziwne trzeszczenie w Audi A4 B7 2.0 TDI
Witam, mam pytanie co do mojego problemu, a mianowicie słyszę bardzo doraźny dźwięk spod drzwi kierowcy mniej więcej, dzieje się to tylko gdy jestem na biegu jałowym, nagle zaczyna bardzo mocno trzeszczeć, a gdy dodaje leciutko gazu to od razu znika. Pod maską nie słychać tego tak mocno jak pod drzwiami. Dodam, że cały zestaw sprzęgła był wymieniany 2 miesiące temu więc to raczej odpada. To coś z układem wydechowym? Z góry dzięki za pomoc. Podsyłam dwa filmiki, mam nadzieje że coś będzie słychać. Audi A4B7 2.0tdi quattro BPW. Mam wycięty filtr DPF. 0a11f94d-1e47-4fc1-8f58-e991346b52bf.mp471d78aa6-abaf-43c2-ac83-122b4de44dc3.mp4
-
Skok obrotów podczas wciskania gazu w Audi A4 B7 2.0 TDI
Dzięki panowie, bede informował
-
Skok obrotów podczas wciskania gazu w Audi A4 B7 2.0 TDI
Też tak myślę, natomiast u mnie ten skok obrotów występuje tylko wtedy gdy silnik jest nagrzany już, dlatego zastanawiam sie co to może być. I nie mam już żadnego pomysłu, a wolałbym uniknąć wydawania 2,5k na sprzęgło jeżeli nie jestem pewny.
-
Skok obrotów podczas wciskania gazu w Audi A4 B7 2.0 TDI
Ale to by sie działo, wtedy tylko na rozgrzanym silniku? I nie dzieje sie tak za kazdym razem.
-
Skok obrotów podczas wciskania gazu w Audi A4 B7 2.0 TDI
Witam, zmagam się z tym problemem już od grudnia i nie mam pojęcia co to może być, natomiast doszły mnie słuchy, że może być to przepustnica, mianowicie na zimnym silniku autko chodzi i przyspiesza dobrze, natomiast jak dojdzie do 80-90 stopni, to na biegach 3-6 gdy wcisnę gaz do dechy na 1800 rpm robi się nagły skok obrotów do 2200, słychać, że silnik pracuje głośniej natomiast nie przyśpiesza normalnie(nie dzieje się tak za każdym razem), tylko dopiero potem idzie normalnie, od razu powiem, że nie posiadam DPFA i EGR mam wyprogramowany komputerowo i zaślepiony blaszką, turbina regenerowana w lipcu. Nie mam pojęcia co to może być, ale zabiera to całkowitą frajdę z jazdy i utrudnia wyprzedzanie, podsyłam dodatkowo filmik jak to wygląda. db99a9cc-0e61-4a64-b83d-79ad85648ae9.mp4
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Witam, zmagam się z tym problemem już od grudnia i nie mam pojęcia co to może być, mianowicie na zimnym silniku autko chodzi i przyspiesza dobrze, natomiast jak dojdzie do 80-90 stopni, to na biegach 3-6 gdy wcisnę gaz do dechy na 1800 rpm robi się nagły skok obrotów do 2200, słychać, że silnik pracuje głośniej natomiast nie przyśpiesza normalnie(nie dzieje się tak za każdym razem), tylko dopiero potem idzie normalnie, od razu powiem, że nie posiadam DPFA i EGR mam wyprogramowany komputerowo i zaślepiony blaszką, turbina regenerowana w lipcu. Nie mam pojęcia co to może być, ale zabiera to całkowitą frajdę z jazdy i utrudnia wyprzedzanie, podsyłam dodatkowo filmik jak to wygląda. db99a9cc-0e61-4a64-b83d-79ad85648ae9.mp4