Witam, mam następujący problem z silnikiem 1.8t bfb. Audi a4 B7 ekologia wyrzucona.
Wypadanie zapłonu na 4 cylindrze gdy silnik jest zimny. Po nagrzaniu silnika zapłon nie wypada.
Wymienione:
Świece
Nowe cewki Beru
Cała wiązka zapłonowa
Wtryski bo poprzednie nie miały talerzyków są wrzucone z bex.
Sprawdzane odmy nie odmy kolanko zaworek ten co w jedno stronę puszcza powietrze. Obawiam się że to coś z głowica np nwm pęknięta sprężynka na zaworze albo poprostu jest spękana z tym że nie dymi na biało, nie pobiera płynu chłodzącego. Może to czujnik spalania stukowego ale raczej Vag pokazał by błąd i zapłon wypadałby na dwóch cylindrach. A nie tylko na jednym.