Witam, na wstępie chciałem przeprosić i zaznaczyć że pacjent to nie AUDI ale bliski bliźniak, Seat Exeo 1.8T CFMA Pb+ LPG założone 3000km temu. Chciałem opisać i prosić o pomoc na tym forum z racji tego że użytkowników 1.8T w Audi jest znacznie więcej niż w Exeo. Problemów z pacjentem jest kilka, pierwszy problem to pojedyńcze przerwanie głównie na biegu jałowym ( np. postój na światłach ) na rozgrzanym silniku, czasami też przy przyśpieszaniu lecz rzadko, zawsze jest to tylko jedno przerwanie tak jakby zapłonu i silnik dalej pracuje OK, wydaje mi się że jedzie również całkiem OK. Ogólnie do tej pory sprawdzany 3 razy dolot dymiarką/ wyeliminowane dwie nieszczelności które były w układzie odmy, cały układ odmy wyczyszczony, wymieniony zaworek w trójniku na oryginał, wymienione świece/ cewki nie ruszane. Z dziwnych objawów to na rozgrzanym silniku z okolic przodu silnika dochodzi taki dziwny rytmiczny ( jakby coś się kręciło i obijało ) metaliczny dźwięk, znajomy mechanik od ciężarówek powiedział że może to koło pasowe. Ja osobiście sprawdzałem stetoskopem diagnostycznym i dźwięk na moje dochodzi jakby z turbiny. Ogólnie sporadycznie pojawia się też błąd P0171, słychać również ciche brzęczenie z okolic filtra paliwa lub pompy. Tak jak wyczytałem w którymś z tematów o 1.8T zrobiłem logi z kanałów 115-118, 003-020, 002-033. To forum nie raz już pomogło mi w rozwiązaniu problemu i wiem że są tu fachowcy z doświadczeniem, Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
LOG-01-002-033-xxx.CSV
LOG-01-002-115-xxx.CSV
LOG-01-115-118-xxx.CSV