Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szczepanoo02

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szczepanoo02

  1. Nigdzie, tak samo jak nie pytałem co zrobiłem źle, tylko co mogę dalej zrobić. Nie na słowo, tylko na podstawie faktury wystawionej przez "ponoć" dobry serwis - stwierdził tak mechanik, który ze mną oglądał samochód. Ponadto kontaktowałem się z tym serwisem próbując zaczerpnąć pomocy oraz licząc na ludzką uczciwość na zasadzie - okej, jeżeli faktycznie problem jest związany z przeprowadzonym przez nas remontem, to rozłóżmy koszty naprawy 50/50, albo niech Pan pokryje koszty części, a robocizna będzie gratis. Nie zgodzili się, ale mieli mój samochód w bazie, znali temat więc remont faktycznie został przeprowadzony.
  2. Tak właśnie pisze ktoś kto nie zna faktów. Nie chcesz być pomocny, to chociaż nie pisz głupot. 1. Remont wykonał poprzedni właściciel. Gwarancji nie było tylko rękojmia, co wiele osób myli z gwarancją, ale jej podstawową różnicą jest fakt, że rękojmia to prawo nabywcy względem sprzedawcy - ja nabywcą tej usługi nie byłem. 2. Rękojmia od poprzedniego właściciela to była jedyna możliwa droga. Była bo okazało się, że komis, od którego kupiłem samochód to firma z dziurawym KRS zarejestrowana jako fikcyjny salon kosmetyczny, prowadzony przez studentkę z Kijowa. Tak, powinienem był sprawdzić firmę, która była na fakturze. Nie ja jeden popełniam błędy.
  3. Ostatnio kontrolka zaczęła się zapalać notorycznie i nie gasnąć po kilku sekundach (musiałem dodać gazu aby zgasła). Na gorąco wjechałem z tym komunikatem do serwisu. Sprawdzili ciśnienie i było takie jak się spodziewałem - 1,2 bara na wolnych i 3,5 - 4 bary na wysokich obrotach. Powiedzieli mi, że 1,2 bara to za mało na wolnych i prawdopodobnie remont silnika się nie powiódł. Zasugerowali sprzedaż samochodu ze stratą bo naprawa będzie skomplikowana i złożona. Teraz trochę nie rozumiem. Według producenta 1,2 bara to dobre ciśnienie, fakt dolna granica, ale prawidłowa. W dodatku silnik pracuje równo, bez wycieków, bez szarpania, bez dziwnych odgłosów. Czy to wam brzmi na umierający silnik?
  4. Dzień dobry, W lipcu 2025 kupiłem audi z komisu, o następujących parametrach: Model: Audi A4 B8 2.0 TFSI 225km 2013, quattro. Skrzynia: ZP8HP Przebieg przy zakupie: 155 000km. Przebieg obecnie: 170 000km. Olej: Liquid Molly 5W40 VIN: WAUBFCFL6DN021189 Historia: Samochód sprowadzony z Kanady po stłuczce od frontu. Podczas oględzin nie znaleziono innych, potencjalnych usterek w przeszłości. Usterka po zdjęciach raczej nieznacząca. Pas przedni lekko wgnieciony, zderzak do wymiany, maska do wyklepania. Wspominam o tym bo uznałem, że może być to ważne, zwłaszcza, że czujniki ciśnienia osadzone są od frontu - dokładnie tam gdzie było bite. Samochód przy przebiegu około 145 000km przeszedł kapitalny remont silnika w celu wyeliminowania wady związanej z pożeraniem oleju. Faktura w załącznikach 1 - 4. Specyfika problemu: Problem po raz pierwszy pojawił się w sierpniu. Wówczas, gdy stałem w korku zapalił się komunikat niskiego ciśnienia oleju. Natychmiast zjechałem na najbliższy parking i wyłączyłem silnik. Wezwałem mobilnego mechanika, aby ocenił ciśnienie. Było faktycznie bardzo niskie, na wolnych około 0.5 bara, na 2000rpm około 0.7 bara. Wówczas winowajcą był zawór ciśnienia oraz dwa czujniki. Po naprawie, problem ustąpił na około 1,5 miesiąca. Po tym czasie komunikat zapalił się raz, gdy stałem na światłach. Mechanik stwierdził, że ciśnienie jest prawidłowe i jest to problem z elektroniką - jednak nie sprawdził tego manometrem tylko "na słuch". Komunikaty jednak zaczęły się nasilać i zapętlać. Zapętlać, bo gdy już raz się pojawił, to potem pojawiał się za każdym razem, gdy zatrzymywałem samochód, aż do momentu zgaszenia i wystudzenia silnika (krótki reset nie pomagał). Ważne jest to, że błąd nigdy nie pojawił mi się w ruchu, zawsze było to stanie w korku, lub na światłach. Komunikat pojawia się tylko na 2-4 sekundy. Pojechałem do drugiego mechanika (ten może nie miał zegara w uszach, ale za to miał manometr). Stwierdził ciśnienie 0,7 bara na wolnych i zaproponował wymianę oleju z 5W30 na 5W40 oraz założenie lepszych filtrów - wówczas ciśnienie wzrosło do 0,9 bara na wolnych. Problem ustał na około miesiąc i znowu to samo. Wróciłem do niego i doszliśmy do wniosku, że warto wymienić pompę, ponieważ oryginalna, przed poprawioną wadą olejową często daje podobne objawy - zwłaszcza w silnikach po remoncie. Wymiana pompy spowodowała wzrost ciśnienia z 0.7 bara do 1.2 bara na wolnych (normalnie bym nie wymieniał oryginalnej, rocznej pompy, ale jednak był to już drugi mechanik, który zwrócił uwagę właśnie na nią). Mimo to, po 2 tygodniach od wymiany pompy problem wrócił - dokładnie ten sam scenariusz. Dodam, że silnik pracuje cicho, równo i przyspiesza elegancko. Nie mam pojęcia jak to dalej diagnozować, co może być winowajcą. Problem pojawia się rzadko przez co mechanicy nie mogą go zdiagnozować. Zgłaszam się do Was forumowicze, gdyż wiem, że prawdziwa wiedza jest ukryta w waszych doświadczeniach. Liczę na wskazówki i uprzejmie proszę nie wytykać mi zakupu auta z komisu oraz czemu nie oddałem go na rękojmię - miałem swoje powody. Pozdrawiam, Radosław Szczepański Aug 19, Doc 2.pdf Aug 19, Doc 3.pdf Aug 19, Doc 4.pdf

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.