Ostatnio przerabiałem ten sam temat, ząbek w napinaczu dotykał już do mocowania i terkotał przy dodaniu gazu i na zimnym jak by miał się rozsypać. Wymieniłem na nowy napinacz i to samo ale od samego początku cos mi pasek nie pasował jak by był za długi co najlepsze był świeżo wymieniony (5pk 1300) bosch czyli taki jak być powinien. Wymieniłem na 5pk 1300 contitecha i sie okazało że wszystko wróciło do normy ząb napinacza daleko, wszystko elegancko napięte a pasek boscha był dużo dłuższy nie wiem z czego wynika ta różnica. Może masz ten sam problem.