Skocz do zawartości

GroG

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez GroG

  1. To ja też wtrącę swoje trzy grosze...

    Aby wykonać test kata trzeba przejść do Basic Settings grupa 46 o ile pamiętam... dać ON i trzymając nogę na hamulcu wcisnąć pedał gazu do dechy. Po tych czynnościach obroty wzrosną do ok 2600 i test się rozpocznie. W trakcie testu nie puszczać nóg z gazu i hamulca.

    Obecnie mam też problem z katem... efficiency below treshold:/ byłem na pomiarze spalin wszystko wyszło git zarówno na niskich jak i wysokich obrotach. Podejrzewam, że padła diagnostyczna (druga) lambda. Już jest w drodze więc mam nadzieje, że obejdzie się bez wymiany kata.

  2. Hehe, a którego jeśli wolno spytać?

    Jakie wyżłobienia w komutatorze alternatora(pierścienie ślizgowe) oznaczają, że jest niesprawny i do wymiany?[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2010, 12:40_________________________________________________OK, regulator napięcia wymieniony. Szczotki byly w calkiem niezlym stanie, na komutatorze wyżłobienia rzędu 1 mm. Po wymianie i przeczyszczeniu styków wszystko hula jak trzeba.

    P.S. nie ma konieczności całkowitego wyjmowania alternatora w ALT'ach wystarczy go odkręcić i obrócić, jest wystarczająco miejsca.

  3. Właśnie zamówiłem regulator w serwisie... koszt 68.90 E (nowy alternator 500E, wymiana regulatora 170E). Mniemam, że szczotki są przy regulatorze.

    A jak ten gość z ADAC wymieniał te szczotki to zdemontował alternator? Czy da się to zrobić (wymontować regulator ze szcztokami) bez walczenia z tymi czterema imbusowymi śrubami?

    P.S. Właśnie w czwartek czeka mnie powrót to Polski z Amsterdamu...:/ no przeszło mi przez myśl (heheh) czy na nowej VARCIE 70Ah i podładowanym starym AQ dojade do Polski - bez świateł w dzień (ok 6 A prądu średnio * 10 h = 60Ah)...

  4. No to dzisiaj po przejechaniu ok 20 km zapalił się czerwony symbol AQ na desce. Mi to wygląda na regulator napięcia (230 tys przejechane... pewnie się szczotki wytarły). Najpierw padł akumulator bo nie doładowywał, potem jak dostał nowy to było "ok"(zero zapalonych kontrolek) do momentu zupełnego braku ładowania.

    Panowie jest jakiś problem ze zdjęciem alternatora w ALT'ach? Przy wymianie odmy tylko go poluzowałem i odma wyszła, ale czy nie będzie problemów z odkręceniem przewodów z tyłu (ściągnięcie kolektora ssącego)?

  5. Witam serdecznie!

    Przyszedł kolejny raz kiedy bryczka zaczyna niedomagać no i kolejny post.

    Sprawa dotyczy alternatora. Kilka dni temu zaniemówił mi akumulator, sam jeździłem na nim dwa lata, ile miał - nie wiem (na początku kiepsko kręcił, potem nawet nie chciał kręcić i zaczęły wariować kontrolki na wolnych obrotach - efekt zbyt niskiego napięcia).

    Kupiłem nowy akumulator podmieniłem i wszystko hula jak trzeba... niby. Dlaczego niby... ciekaw byłem jakie napięcie ma stary AQ więc zabrałem ze sobą multimetr cyfrowy (FLUKE). Stary akumulator 11.4 V nowy 12.5 V (silnik zgaszony).

    To co budzi moje wątpliwości to napięcie w instalacji przy włączonym silniku (ok 12.4 V... lekko skaczące w zależności od obciążenia - bawiłem się światłami, ogrzewaną szyba itp). O ile wiem to napięcie w instalacji(silnik włączony) powinno oscylować w granicach (13.8 V...14.4 V) - tutaj jest niższe. Pytanie... walnięty alternator, regulator napięcia czy może to efekt niższej rezystancji wewnętrznej nowego AQ.

    Żadna kontrolka się nie pali - ani czerwona na desce, ani pomarańczowa na FIS (mrygała na starym AQ w trakcie ostatniej jego jazdy).

    Jakbym nie wziął multimetru to bym nawet nie wiedział a tak mam zgryz bo za trzy dni mam do przejechania 1000km, no i się zastanawiam czy nawet przy zmniejszonym ładowaniu dojadę na tych 70Ah.

  6. Witam serdecznie!

    Ostatniej nocy jakiś burak zrobił włam i wziął sobie kilka rzeczy z samochodu. Pal licho to co zabrał, ale pozostawił po sobie zbitą szybę :kwasny:. Czy ktoś z forumowiczów wymieniał ją samemu ?? (cena na allegro ok 150 zł) O ile wiem w B5 nie ma z tym problemu... Czy są jakieś różnice jeśli chodiz o B6 czy procedura wygląda podobnie??

  7. Na początku szarpie, ma się wrażenie, że "kopie" czasami, później zaczyna chodzić jak traktor... na trzech cylindrach. Pomiędzy okresami w których przypomina ciągnik rolniczy, zdarza mu się chodzić normalnie (choć to zależy od rodzaju uszkodzenia cewki). O ile wiem wszystkie cewki wyprodukowane przed 2004 i montowane w tym modelu są "trochę wadliwe". Mnie to spotkało dwa razy (w odstępach ok 10 tys kilometrów). Więc dla świętego spokoju wymieniłem pozostałe dwie...

    W którym miejscu dokładnie jest druga lambda...??

  8. Witam serdecznie!

    Jak już pewnie się przekonała znakomita większość forumowych użytkowników ALT'ów przychodzi ten czas, że daje o sobie znać MIL w postaci zbyt ubogiej(bogatej) mieszanki. No i mnie to dopadło... normalnie pomyślał bym, że to standardowo odma albo któryś wąż próżniowy... ale ostatnio nawaliła mi jedna z cewek... i na trzech garach (z przerwami kiedy cewka załapywała) wracałem do domu prawie 2 tys kilometrów...

    Wydaje mi się, że zapalenie MIL spowodowane jest przez sondę lambda... GRUPA 32 w VAG pokazuje 6% i 17.5% (więc mieszanka za uboga)... włąśnie ten drugi parametr jest poza granicami i prawdopodobnie zapala MIL'a...

    No i teraz pytanie... jednak próżnia... czy może druga sonda lambda... ma nagar... jest zabrudzona... lub po prostu pada... (choć w sumie pierwsza też pokazuje zubożenie mieszanki).

    Jak to jest z tymi sondami jak je przetestować, bądź sprawdzić czy dobrze działają??

  9. Właśnie podpiąłem VAG'a i jest tak:

    grupa 001 0.0 A 0.0% 9.5% 1.0 bar

    grupa 002 5.0 0.0 0.0 0.0

    grupa 003 do 11 wszystkoe w okolicy 200 i 30 pare

    grupa 11 19.5 C 2940/min 39 OFF

    grupa 13 19.5% 1160/min 15% 0.0%-> zmienia sie w trakcie gdy silnik nie chodzi

    grupa 016 .68 V 60 0.66V

    grupa 017 On ON On 12.4 V

    grupa 018 clock 4:47 count 2 bits 00000 Load 49% -> zmienia sie gdy silnik nie chodziu

    grupa 019 00001 000100[br]Dopisany: 17 Maj 2009, 21:06_________________________________________________Dziś próbowałem przekodować klime (na włączonym silniku) po przekodowaniu grupa 002 pokazuje 3.5 3.5 0 0... dziwne...

  10. Witam serdecznie!

    Panowie co to może być... mam misfire na wszystkich cylindrach!!! Jak silnik się rozgrzewa to "miesza" straszliwie - obroty ok 720-780. Przez ok 3 min naliczyłem tego ok 60 na wszystkich cylindrach. Gdy się rozgrzeje chodzi znacznie lepiej i nie ma juz "misfireów" - pojawiają się sporadycznie (również tylko wolne obroty). Dodam, że ok 4 miesięcy temu poszła jedna cewka - wymieniłem. Po ok 2 miesiącach zaczęła stękać druga wymieniłem również i zrobiłem zapas (2 woziłem w bagażniku). Ostanio wymieniłem i te dwie (czyli wszystkie 4 nowe) a silnik dalej miesza na wolnych obrotach (szczególnie jak jest zimny - jak się rozgrzeje to czuć, że się czasem "przycina" trzęsąc budą np. na światłach). Czy przyczyną może być zasyfiony filtr paliwa, którego jeszcze nie wymieniłem - a nie wiem kiedy był wymieniany...

    P.S. Świece założyłem nowe ok 2000 km temu...

    Pozdrawiam...[br]Dopisany: 17 Maj 2009, 20:03_________________________________________________Właśnie podpiąłem VAGa i wyskoczyło:

    Control Module Part Number: 8E0 907 557

    Component and/or Version: 2.0L R4/5VS G 0006

    Software Coding: 0011501

    Work Shop Code: WSC 63351

    1 Fault Found:

    17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean

    P1136 - 001 - Upper Limit Exceeded

  11. Dzień dobry wszystkim... :)

    Jako "pasywny" użytkownik forum "pogłębiałem" do tej pory swoją wiedzę na temat tajników A4... :> przyszedł jednak czas, że i ja potrzebuje pomocy... :confused4:

    Sprawa wygląda tak:

    Około 2 miesiecy temu wymieniłem czynnik w klimatyzacji (pierwszy raz odkąd kupiłem samochód - kij wie kto i kiedy go wymieniał, brakowało niecałej połowy). Po wymianie klimatronik hulał jak "młody bóg"... do czasu.

    W zeszłym tygodniu na autostradzie strzelił pasek wielorowkowy (prowadziła moja druga połowa - dojechała do domu ok 7 km nie wiedzac co sie stało - trochę się nadtopił i nadymił bo nie pękł całkowicie). W trakcie wymiany (pasek też nie wiem kto kiedy wymieniał, szczerze powiedziawszy wyglądał na oryginalny) próbowałem oczyścić koło sprężarki z nadtopionego paska - można było przesunąć koło sprężarki ręką w jedną i drugą stronę o ok 30 stopni i dalej nie (zdziwiłem się, że mogę je ruszyć). Po wymianie klima nie działa...

    Po odpaleniu silnika po ok 4 sekundach włącza sie ECON i już nie gaśnie...

    Podpiąłem VAG'a - żadnych błędów. Grupa 01 w sekcji 08 klimatronik pokazuje zero prądu i ciśnienie 1 bar (ile powinno wynosić, na wyłączonej klimie??). Moje podejrzenia są takie:

    1) Padła sprężarka (zablokowała koło i zerwała pasek),

    2) Brak czynnika (tego nie mogę teraz sprawdzić), może po wymianie gdzieś nawiał.Choć wątpię bo przed wymianą hulał 7 miesięcy, czyli był szczelny.

    3) Padło "koło od sprężarki" - w trakcie gdy pracuje silnik, koło od sprężarki kręci się podczas gdy jej oś nie obraca się wogóle (o ile wiem nie ma w tym modelu sprzęgła elektromagnetycznego tylko wewnętrzny zawór ciśnieniowy). I tutaj pytanie do forumowiczów z tym modelem A4 - czy u Was pod maską sprężarka obraca się cały czas?? Bo u mnie stoi... Chodzi mi o część A na załączonym rysunku....

    sprez.jpg

    Za wszelką pomoc i sugestie dziękuje:)

    Pozdrawiam serdecznie...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...