Skocz do zawartości

Tomekk86

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Tomekk86

  1. Panowie ja bym zaczął od podmiany zaworków podciśnienia n75 u mnie tak było w 1z że 120 km i nic więcej po podmianie wszystko gra powymieniałbym też przewody podciśnień dodam że założyłem zaworek pierbuga od bmw taki miałem i też chodzi czyszczenie to chyba ostateczność

    Kolego u Ciebie nie ma w turbo kierownic więc nie ma takiego problemu jak u nas w AFN-ach.

    A co do turbulum u Ciebie Marcelinho możesz sam wyjąć turbinę i wyczyścić. Wystarczy garaż, komplet kluczy i trochę własnych chęci :decayed: Największy problem odkręcić turbinę i przewód doprowadzający olej, a później idzie gładko :wink4:

  2. Kolego Radziu95 objawy wskazują, że problem tkwi w turbinie, mogą być zapieczone kierownice lub coś jest nie tak z układem sterującym dźwignią podnoszącą kierownice w turbo(nieszczelność wężyków, zawór, grucha podciśnienia). Zobacz czy sztanga podczas odpalania silnika się podnosi, powinna z 1 cm pójść w górę. Jak mało się podniesie bądź w ogóle nie drgnie to moje podejrzenia będą uzasadnione. Na forum jest dużo podobnych tematów i wszystko jest opisane jak z tym problemem sobie poradzić, wystarczy dobrze poszukać :wink4: Ja kiedyś też miałem identyczny problem, okazało się, że w turbo kierownice stoją i stąd audiczka łapała notlaufa.[br]Dopisany: 16 Grudzień 2010, 18:04_________________________________________________Rozruszanie sztangi i butowanie marne efekty daje, jak już to trasa trzymanie przez dłuższy czas prędkości blisko tej co komputer łapie notlaufa (115-120 km/h na IV, 125-130 na V) i dopiero później przegonienie powyżej, przynajmniej w moim przypadku to tylko pomogło(trasa 90km, jak wracałem dopiero przegoniłem powyżej 130)

  3. Witam

    Nie ma co szukać dziury w całym. Moja pali teraz 7,5l, tylko ja jeżdżę codziennie miasto + trasa 18 km i czasami nawet nie złapie 90 stopni, więc silnik nie dogrzany i stąd to większe spalanie. Jak Ty robisz cały czas miasto to jak ma silnik się rozgrzać i mało palić, to nie realne... O małym spalaniu i 5l/100 można pomarzyć, ale przy dodatnich temperaturach i na pewno nie w cyklu miejskim, ale na trasie. Duży wpływ też ma jakość paliwa i ciężar nogi kierowcy.

    Pozdrawiam

  4. Samochód już po części naprawiony :) Wymieniony został elektrozawór n109 na pompie i ECU, bo w starym był olej i za każdym razem wyskakiwał błąd, że sterownik uszkodzony. Samochód odzyskał moc i lepiej się zbiera niż wcześniej :naughty: W najbliższym czasie jeszcze wyciągnę turbinkę i wyczyszczę. Czy szkiełkowanie turbiny to dobry pomysł? Ktoś to kiedyś już robił?

  5. Błąd 00575 może być spowodowany przycinającymi się kierownicami w turbinie, a brak mocy wtedy występuje po przekroczeniu 120 km/h na 4-biegu lub 130km/h na 5-biegu. Ten błąd był spowodowany wcześniej, parę razy właśnie łapał mi notlaufa samochód i błąd nie był potem skasowany. U mnie w obecnej chwili silnik nie chce się w ogóle kręcić powyżej 3 tys, a prędkość maksymalna to nie więcej niż 110km/h.

  6. Dzisiaj rano zostawiłem samochód znajomemu elektromechanikowi, jak będę coś wiedział więcej to napiszę. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :wink4:[br]Dopisany: 10 Listopad 2010, 17:51_________________________________________________Okazało się, że faktycznie elektrozawór n109 uszkodzony, a na dodatek w komputerze był olej :confused4:

    Po skasowaniu błędów ponownie wyskakuje błąd jednostki sterującej, a zawsze się pojawia gdy ruszymy samochodem. Silnik kręci się maks do 3tys i brak mocy. Mechanik wyczyścił komputer i osuszył, ale to nie pomogło. Muszę kupić drugi...[br]Dopisany: 11 Listopad 2010, 15:02_________________________________________________Mój numer komputera to: 028 906 021 GN Czy muszę znaleźć komputer o identycznych numerach? Czy będzie pasował o podobnych numerach, ale mający inne dwie ostatnie litery?

  7. Sprawdziłem przekaźnik zaworu n109, podłączyłem ten zawór na "krótko" czyli plus z akumulatora bezpośrednio na elektrozawór, nadal te same objawy się powtórzyły. Silnik po odpaleniu zgasł. Kontrolka świec się pali przy przekręceniu zapłonu, więc chyba w tym przypadku przekaźnik odpada. Po tym wziąłem się za elektrozawór N109, wykręciłem go, umyłem w benzynie, po wkręceniu nie dało to żadnego efektu. Nie mialem drugiego, żeby go podmienić, więc posłuchałem się rady znajomego mechanika i wkręciłem zawór bez sprężyny i tego sworznia od odcinania przepływu paliwa. Po zamontowaniu silnik odpalił i pracował dobrze, nie występowało już to zjawisko gaśnięcia silnika, tylko trochę mulił jakby pracował w trybie awaryjnym. Czyli chyba jednak ten elektrozawór jest uszkodzony i trzeba go wymienić. Co myślicie na ten temat?

  8. Witam

    Dzisiaj udało mi się zeskanować samochód vag-iem i pokazało mi takie numery błędów

    00575

    65535

    17978

    00519

    01237

    Proszę pomóżcie rozszyfrować mi te błędy i może podać jakieś przypuszczenia co może być popsute. Na pewno jeden błąd dotyczy zacinających się łopatek turbo, bo czasami miałem notlaufa, a i świeci mi się inspekcja od jakiegoś czasu, której jeszcze nie skasowałem. Dzisiaj już miałem problem z odpaleniem, trzeba było długo kręcić, aby silnik zaskoczył ;/

    [br]Dopisany: 08 Listopad 2010, 21:09_________________________________________________Na naszym forum znalazłem takie odpowiedzi:

    00575Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej

    65535 P0603 Błąd jednostki kontrolnej lub modułu wewnętrznej kontroli. Błąd pamięci podtrzymującej (KAM) lub brak zasilania jednostki kontrolnej lub zły kontakt z uziemieniem lub nie zapisano żadnych usterek (jeśli MIL nie jest podświetlony)

    65535 Nie zapisano żadnych usterek (jeśli MIL nie jest podświetlony)

    65535 Błąd jednostki kontrolnej – w którymś systemie

    17978 P1570 Contr.Module Locked

    00519 P0106 Czujnik MAP – poza zasięgiem – G71

    00519 P0107 Czujnik MAP – niskie napięcie – G71

    00519 P0108 Czujnik MAP – wysokie napięcie – G71

    1237 - zawór odcinający paliwo -N109 uszkodzenie mechaniczne

  9. Wczoraj sprawdziłem szczelność układu paliwowego, ale nic nie zauważyłem. Zapowietrzony też nie powinien być, bo pali od jednego strzału. Paliwo też powinno być dobrej jakości, przejechałem na nim pół baku i nie było tego typu objawów. Czy święcąca się dioda od ładowania akumulatora, która gaśnie po dodaniu gazu może mieć coś z tym wspólnego? Wcześniej ten objaw był, a silnik normalnie pracował.

  10. Witam

    Dzisiaj moja a4 zaczęła mieć dziwne dolegliwości, podczas jazdy na 2 biegu silnik sam zgasł, po tym problemów z odpalaniem nie było, jak zawsze odpaliła za pierwszym razem, tylko po minucie znowu się to pojawiło, wahniecie obrotów i silnik zgasł. Odpaliłem i postanowiłem się przejechać ulicą, co jakiś czas obroty spadały i samochód szarpał, dwa razy nawet zgasł. Nie mam pojęcia czego to wina? Czy to wina zapowietrzonego układu paliwowego?

  11. Kolega F16mysliwiec może mieć dobre podejrzenia, że to wina immobilizera. U mnie nieraz podobny problem istnieje z odpaleniem szczególnie jak kluczyki trzymałem razem z komórką w jednej kieszeni. Miga mi wtedy kontrolka immo i silnik po odpaleniu chodzi ze 2-3 sekundy, ale po kilku próbach odpala normalnie. Sprawdź więc kontrolkę...

  12. Termostat masz w porządku :) Gdyby był walnięty to nie osiągnąłbyś 90C. Ja zauważyłem to samo w mojej A4... Dzisiaj przy -18C na dworze i po uzyskaniu 90 stopni podkręciłem ogrzewanie na klimatroniku. Temperatura zaczęła spadać, a szczególnie jak się zatrzymałem i samochód był na biegu jałowym. Według mnie jest wszystko dobrze i nie ma co się martwic :good:

  13. Ja ostatnio jeżdżę na CASTROL-u MAGNATEC 5 w/40 diesel. Zakupiłem go prawie 3 miesiące temu na allegro tylko od innego sprzedającego. Olej był identyczny jak ten co Ty kupiłeś (sprowadzony z Niemiec, niemiecka etykieta i plomba). Zrobiłem już na nim 3 tys kilometrów i żadnych zastrzeżeń co do tego oleju nie mam :good:

×
×
  • Dodaj nową pozycję...