Skocz do zawartości

Addadko

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Addadko

  1. No więc sprawa rozwiązana... Jak stwierdził mechanik "turbina była zamulona". Nie spalała ona oleju i kiedy została wyjęta po prostu przy kręceniu bardzo dymiła, a w to ja nie wierze.... Wymieniony został też siłownik turbiny... Auto nie miało też podciśnienia, ale już z tym koniec. Sprzęt śmiga wyśmienicie i jak to powiedział mechanik " auto musi od czasu do czasu dostać porządnie w pi*de" No i nic teraz nie muli i 140 km/h to dla niego nie problem. Więc Zimny Chirurg nie miałeś racji.. :thumbdown: Dziękuję za wszelką pomoc.Pozdrawiam

  2. Jak na razie dziś autko oddane do znajomego więc on sprawdza co i jak :wink4: Autko też nie trzymało temperatury więc wymieniliśmy termostat przy wymianie odrazu rozrządu... Ale dziś się okazało po podłączeniu pod komputer, że to jednak błąd w elektronice... No i pokasował co nie co... I maszyna ma miec jutro sprawdzone ciśnienie oleju co do reszty itd...

    PS. O newsach Was poinformuje... :naughty:

  3. Witam!

    Otóż z moim Audi od pewnego czasu są jakieś problemy. Niedawno autko nie mogło rozwinąć pewnej mocy. Tzn. dochodziło do 2.5 tys. obr. i tak jak by miał taką "blokadę" która ogranicza te obroty, oraz nie przekraczał prędkości powyżej 100 km/h. Następnym problemem jest zapalająca się kontrolka od oleju gdy samochód jest na postoju. Na wolnych obrotach kontrolka się nie świeci, a przy 2.5 tys. obr. ponownie zapala.

    Pozdrawiam audi12

  4. Wiele osób posiadających samochody wyposażone w turbodoładowanie silników nie wie,jak je prawidłowo eksploatować. Często popełniają podstawowe błędy, a potem rozpowszechniają opinie,że auta ze sprężarkami są awaryjne i nie należy ich kupywać. Nic podobnego. W rzeczywistości zastosuje się do kilku podstawowych zasad, układ doładowania może funkcjonować bez zarzutu nawet przez 300 tys.km.nieczynności wymiany turbo sprężarki przy przebiegach rzędu 60 tysięcy kilometrów wynika z niewłaściwego jej traktowania. Użytkując auto z tego typu silnikiem, przede wszystkim powinniśmy pamiętać o nagrzaniu go przed dynamiczną jazdą i odczekaniu przed wyłączeniem oraz tankowaniu dobrej jakości, zalecanego przez producenta paliwa. Wykonanie kilku dodatkowych czynności w trakcie przeglądów pojazdu również pomoże przedłożyć żywotność sprężarki.

    Co wpływa na trwałość turbosprężarki?

    1.OLEJ SILNIKOWY

    W turbodoładowanych silnikach szczególnie należy przestrzegać terminowej wymiany oleju.W jednostkach po tuningu zaleca się wymieniać go częściej - co 10 tys.km.

    2.FILTR POWIETRZA

    Żywotność turbosprężarki możemy przedłużyć wymieniając filtr powietrza przy każdej wymianie oleju. Zwłaszcza w zapylonych warunkach.

    3.INTERCOOLER

    Co 60 tys.km. zaleca się sprawdzenie ewentualnej obecności oleju w układzie dolotowym.Najlepiej zrobić to po zdjęciu dolnego przewodu prowadzącego powietrze z intercoolera.

    4.SZCZELNOŚĆ UKŁADU

    Kontrola szczelności układu zalecana jest przy każdej wymianie oleju. Nawet drobne pęknięcie może zaburzyć pracę sprężarki, a zanieczyszczenia uszkodzić ją mechanicznie.

    5.TECHNIKA JAZDY

    Dopóki silnik nie osiągnie optymalnej temperatury pracy pracy, należy delikatnie operować pedałem gazu i unikać dużych obciążeń. Dynamiczna jazda jest wtedy bardzo szkodliwa.

    ZMIENNA GEOMETRIA ŁOPATEK

    Ciekawostką jest fakt, że do uszkodzenia sprężarki ze zmienną geometrią łopatek może doprowadzić zbyt delikatna jazda. Takimi autami po nagrzaniu silnika należy jeździć dość dynamicznie. W przeciwnym razie zatarciu może ulec kierownica powietrzna.

    Myślę,że ktoś to przestudiuje i zmądrzeje :naughty: :naughty: :naughty:

×
×
  • Dodaj nową pozycję...