Skocz do zawartości

zimnyx

Pasjonat
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez zimnyx

  1. Wymieniałem uszczelki drzwi na ORI i różnica w sprężystości i twardości starych i nowych jest bardzo duża. Niestety nie mogę ocenić w jakim stopniu wymiana uszczelek pomogła na hałas, gdyż wymieniłem tylko przednie-zewnętrzne - tylne przyszły połamane i musiałem odesłać. Pamiętajcie że oprócz uszczelek całych drzwi, są jeszcze uszczelki samej szyby i tu może być spory problem - u mnie np. czuję lekki ruch powietrza przy dużej prędkości, więc stawiałbym na uszczelkę przy szybie.

  2. Dojazdy do pracy i na treningi, średnio 1500km miesięcznie, kupuje w Polsce, bo nie mam warunków aby wyruszyć gdzieś w poszukiwania za granicę ;)

    Jaki silnik Cie interesuje?

    Tu masz coś na start:

    P.S.

    Możesz jechać do Niemiec z kimś kto siedzi w temacie i zna język, tylko wątpliwe czy w przypadku B6 się opłaca, bo to będzie 12-15 letnie auto.

  3. Dzięki za poradę, zbadam to. W międzyczasię wyciągnąłem popielniczkę w tunelu od strony tylnej kanapy i zaglądnąłem na to kółko, które samoreguluje rozkład siły ręcznego na obie strony. W miarę zaciągania dźwigni ręcznego, przekręca się ono w prawo o kąt od 0 do ~10 st. U was też się tak widocznie przekręca?

  4. Ogarnąłeś temat?

    Tak, wymieniłem na te TRW 303e/304e (wersja regenerowana przez producenta, czyli jak nowa).

    W kwestii siły ręcznego wymiana linek, tarcz klocków, zacisków i przejechanie 1000km nic nie zmieniło, ehhh :)

    Jadę pogadać z jednym mechanikiem i dam znać czy coś nowego odkrył. Każdy jeden twierdził, że to wina zacisków...

  5. Cześć!

    Od kilku lat czasu mam problem z ręcznym, w zimie zdarza się, że któraś felga się grzeje, bo ręczny nie odpuszcza.

    Po takiej akcji zazwyczaj wymiana linki + czyszczenie zacisku pomagają, ale głównym problemem pozostaje różnica w sile postojowego. Lewy daje 0,7kN, prawy 2,1. Dwóch różnych mechaników to oglądało, i każdy powiedział, że zaciski do wymiany. Moge to jeszcze jakoś zdiagnozować? Auto ma 13 lat i przejechane 270 tys. Kupować nowe zaciski (600pln) czy próbować regenerować?

    Tu są wyniki ze stacji diagnostyczne (kN)j:

    * przód: L=4,3 P=3,6

    * tył: L=2,3 P=2,4

    * ręczny: L=0,7 P=2,1

    Kontynuując wątek dysproporcji L/P ręcznego. Zaciski zmienilem na nowe TRW. Wcześniej zmienione były tarcze, klocki i linki. Teraz zgadnijcie jaka jest różnica w sile hamowania L/P ręcznego: 75%. Mina mechanika była bezcenna :) Jadę do kolejnego... Ktoś kojarzy temat? Uparcie pytam się mechaników o regulację naciągu linek, to mówią, że to nie to.

  6. Dzięki za odpowiedź.

    W katalogu Bilstein dla mojego auta znalazem dwie opcje:

    * B4 gas (Bil_006266, Bil_006267) ~ 200 pln/szt

    * B6 sport (Bil_005747, Bil_007516) ~ 450 pln/szt

    Które brać?

    Kupiłem Bilsteiny B4 - niedługo dam znać jakie wrażenia :)

    witam, ja też zamierzam wymienić amortyzatory. zastanawiam się nad sachs, kayaba i bilstein. jak wrażenia po zakupie bilsteina ?

    Pojeździłem kilka miesięcy na tych Bilsteinach i jestem zadowolony. Są ciut twardsze od tego co miałem orginalnie, czyli w zakrętach mniej buja, ale nie zjada tak nierówności. Polecam.

  7. Oto ile kosztują uszczelki w ASO u Bełtowskiego w Krakowie (A4 B6 Avant):

    * uszczelka drzwi lewych przód, ta montowana na drzwiach. 290,00 zł
    * uszczelka drzwi lewych przód, ta montowana przy tapicerce kabiny auta. 304,00 zł

    Są to najwieksze uszczelki, idące wzdłuż całego obrysu drzwi. Czyli wychodzi jedyne 600pln za jedne drzwi! :P

    P.S.

    Jeśli kupię i zamontuję to dam znać czy jest mniejszy hałas i lepsze odprowadzanie wody z progu, ale chcę jeszcze spróbować wyregulować wysokość drzwi na zawiasie.

  8. Drodzy forumowicze,

    Ręczny od lat nie odbija jak trzeba i szykuję się do wymiany tylnych zacisków, a po konsultacji z mechanikiem nie jestem przekonany do regeneracji.

    Jakiech producentów polecacie? Czy alu będzie OK, czy szukać czegoś żeliwnego?

    Z tańszych opcji znalazlem TRW BHN304 (alu) za ~300 PLN http://google.plczesc/zacisk-hamulcowy-trw-bhn304,audi,a4-avant-8e5-b6-2001-04-2004-12,1-9-tdi-130km,5-4797-16049-100807-0-161-bhn304.html

    Z góry dzięki.

  9. Ja mam przejechane 270 tys, auto rocznik 2002.

    Zobaczcie jakie różnice wyszły w badaniach.

    2012:

    * przód: L=2,6 P=2,5

    * tył: L=1,6 P=1,6

    * ręczny: L=1,5 P=0,7

    2015:

    * przód: L=4,3 P=3,6 (skorodowana tarcza z prawej)

    * tył: L=2,3 P=2,4

    * ręczny: L=0,7 P=2,1

    Jak widać z wiekiem coraz mocniejsze :huh: i co ciekawe ręczny raz z jednej a raz z drugiej jest o ponad 50% słabszy.

  10. Cześć!

    Od kilku lat czasu mam problem z ręcznym, w zimie zdarza się, że któraś felga się grzeje, bo ręczny nie odpuszcza.

    Po takiej akcji zazwyczaj wymiana linki + czyszczenie zacisku pomagają, ale głównym problemem pozostaje różnica w sile postojowego. Lewy daje 0,7kN, prawy 2,1. Dwóch różnych mechaników to oglądało, i każdy powiedział, że zaciski do wymiany. Moge to jeszcze jakoś zdiagnozować? Auto ma 13 lat i przejechane 270 tys. Kupować nowe zaciski (600pln) czy próbować regenerować?

    Tu są wyniki ze stacji diagnostyczne (kN)j:

    * przód: L=4,3 P=3,6

    * tył: L=2,3 P=2,4

    * ręczny: L=0,7 P=2,1

  11. Przymierzam się do wymiany kompletu amorków i zastanwiam się nad sachs albo monroe. Mój zawias to 1BA.

    Amorki dla mojego modelu występują w 3 opcjach: standardowe, sportowe i wzmocnione. U Monroe są to numerki (przód): E2053, E2054, E2055.

    Doradźcie proszę które wybrać. Wersja wzmocniona - tu chodzi o przystosowanie do polskich dróg? :P

    Monroe jest trochę droższe od sachsa - warto dopłacić?

    Dzięki!


    Gdyby ktoś coś w wolnej chwili naskrobał, będę wdzięczny :)

  12. Wartość auta (przed szkodą) będzie brana z dniu wypadku, a polisę masz pewnie jeszcze z zeszłego roku. Poza tym różnie ubezpieczalnie wyceniają... Audatex lub InfoExpert to jedyne wiarygodne źródła wyceny.

    Dziekuję wszystkim za poradę - jutro będzie rzeczoznawca i zobaczymy co wywróży :)


  13. Kolego jeśli wszystko ładnie policzy rzeczoznawca to ok. 11 tys. gotówką powinieneś dostać bez szkody na osobie. Walnięta będzie jeszcze belka zderzaka może być lampa zobacz czy nie poleciała wewnątrz, podłoga do sprawdzenia. Powodzenia.

    Dzięki za pomoc. 11 tys to już będzie w granicach szkody całkowitej, bo auto jest warte ~15.5tys (na tyle mam AC), więc liczę że wycenią to ciut niżej.

  14. Dzięki serdeczne za wycenę i cenne porady.

    Swoją drogą u Bełtowskiego w Krakowie powiedzieli mi 2500 za klapę i 1700 za zderzak - skąd masz te wyraźnie niższe ceny? :)

    Jednej rzeczy nie kumam:


    Przykładowo wartość auta przed szkodą to 20tys., a wartość naprawy to 17tys. Ale Ty możesz dostać do ręki np. śmieszne 5tys.zł bo na 15tys. wyznaczono wartość pozostałości (ktoś na ich aukcji tyle zaoferował).

    piszesz tu o szkodzie całkowitej ? Jeśli tak, to co się stanie z tymi 15tys, które wynikają z wartości rozwalonego pojazdu?

    Zastanawiam się jeszcze nad taką opcją, żeby kupić części ORI ale robić naprawę poza ASO - może zmieszczę się wtedy w 70% wartości auta, która wynosi ~15tys. Wartość wymienionych przez Ciebie części to ~6tys, do tego 1000 za robotę i wychodzi 50% wartości auta. Zobaczę co powie rzeczoznawca.

  15. Drodzy formumowicze,

    kilka dni temu facet się mocno zagapił i wjechał mi w tył auta z lewej strony. Zderzak jest lekko wbity, pod lampą wybulwiony i popękany, klapa w okolicach lampy pogięta, ale zamyka się bez problemu. Gdy auto jest na luzie tłumik się tłucze, bo też lekko dostał - są rysy wielkości pacnokcia na rurach od wydechu. Oto jak to wygląda:

    Qvy7sJI.jpg

    4vrXTV0.jpg

    Niedługo auto ma oglądnąć rzeczoznawca z firmy, w której OC ma tego gość i zastanawiam się jakie mogą być koszty naprawy. Klapa jest pokrzywiona, więc raczej do wymiany. Na zderzaku pod lawą lampą jest wybulwienie, więc też pewnie do wymiany. Nie wiem jak wygląda sprawa pod zderzakiem - co tam może być do zrobienia/wymiany?

    Proszę o poradę - to moja pierwsza stłuczka.

    Z góry dzięki.

  16. Niestety ostatnio zdarzyła mi się podobna przygoda.

    Po grubych deszczach jadąc za innymi autami przejechałem z prędkością 7km/h przez głęboką kałużę - woda w pewnym momencie sięgnęła do połowy koła. Za kałużą auto zgasło, gdy kręciłem mocno trzepało budą i dymił trochę na biało. Po 6 próbach krecenia co 10min zadzwoniłem po lawetę. W serwisie badali temat i nie doszli do konkretnej przyczyny, po próżniowym oczyszczeniu dolotu (jesli dobrze pamiętam) auto zaczęło palić normalnie i dym znikł załkowicie. Zbadali kompresję i na trzech cylindrach wyszło 25 (mam przejechane 250k) a na czwartym 20 i boje się, że jednak napił się wody i korba się skrzywiła :( W poniedziałek jadę na powtórne badanie kompresji i może próbę olejową, ale nie robię sobie dużych nadziei... Co ciekawe ostatnio zrobiłem trasę 1k i spalanie miałem ~6L/100 przy całkiem średniej 100km/h i oleju też nie ubyło. Dam jeszcze znać jak wyjdzie badanie.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...