Skocz do zawartości

cingular

Pasjonat
  • Postów

    171
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez cingular

  1. Podlącz kompa,sprawdź odczyt czujnika  temperatury silnika ,ostatnio miałem taki przypadek na zegarach pokazywał równo 90 stopni,na kompie 150, klima się nie chciała załączyć, wymieniłem czujnik i po kłopocie,błędów żadnych nie miałem

  2. Witaj, ja mam to samo u siebie. Wielu użytkowników ASN -a ma takie objawy, przeczytałem wiele postów na ten temat.Walczyłem z tym bardzo długo,wymieniłem wiele części chwilowo było lepiej,teraz często silnik wibruje i już się do tego przyzwyczaiłem,dramatu nie ma choć zdarza się czasem że działa idealnie.O co tu chodzi nie mam pojęcia, dlatego 3mam kciuki,może komuś wreszcie uda się rozwikłać tą zagadkę. 

  3. Witam, mam pytanko jakie 16" felgi stalowe będą pasowały do A4 B6 3.0 avant quattro tiptronic. Chodzi mi głównie o ET, ale zależy mi też na informacji czy mam kupić jakieś wzmocnione felgi czy zwykłe bo to auto samo w sobie jest ciężkie, a tu jest jeszcze gaz i hak.

    Druga sprawa mogę kupić w dobrej cenie zimówki 205/60/16, wejdzie to bez problemu?? czy jednak brać na 55? pzdr.

  4. KSENONY poziomują się tuż po odpalaniu silnika,

    załącz światła zaraz po odpaleniu. Lub odpal na światłach....bo jeśli zrobisz to później to nie zauważysz.

    Czyli jednak coś jest nie tak bo po odpaleniu i włączeniu świateł nie zawsze poziomuje. Czy można jakoś kompem przetestować sprawność układu poziomowania bo błędów nie ma ?

  5. Witam, czy w xenon/bixenon za każdym razem jak odpalam auto i włączam światła to powinny one zrobić góra dół? Ostatnio miałem przerabiane ori xenony na bixenon i dawniej miałem wrażenie że po każdorazowym odpaleniu auta i włączeniu świateł poziomowały się , teraz sytuacja wygląda tak że po odpaleniu czasem się poziomują a czasem nie. Jak to powinno prawidłowo wyglądać. Dodam że adaptacja i regulacja przeprowadzona wg. forumowej instrukcji, błędów brak.

  6. Ja mogę polecić produkty sonax royal air. Pojemność 0.6 L taki odświeżacz powietrza w plynie psiukany z butelki. Bardzo wydajny ,wystarczy psiknać raz czy dwa gdzieś na jakiś element, można dodawać też przy praniu.Kiedyś kolega z myjni mi polecił i stosuję go już kilka lat. Fajne też są zawieszki o zapachu skóry lub kawy.

  7. hmm tu bym dyskutował seryjnę 2.7 BiT 230KM ma nie mal identyczne (nawet ciut gorsze) przyśpieszenie do setki co 3.0 ASN ważne jest by wszystko w ASN grało jak należy. Ja po ogarnięciu swojego motora nie narzekam (odpukać) osiągi jak dla mnie spoko, czego się czepne to dolewanie oliwy <_< i obecnie czujnik poziomu oleju domaga się wymiany lub przeczyszczenia. Wiadomo BiT jest bardziej rozwojowy. Mocniejsza wersja 250KM lub po programie połyka ASN-a.

    Tak jak wspomniałem był to 2.7 300KM, jak jeździ seria nie wiem bo nigdy nie miałem okazji sprawdzic.Przestrzegę tylko wszystkich przed mechanikami - paprakami, tu była akurat taka sytuacja że kiedy już zapadła decyzja o sprzedaży silnika w części i po zdjęciu głowic okazało się że na dwóch garach były przedmuchy, a rozrząd i głowice wymieniane były z miesiąc wcześniej.

  8. Znajomy też miał podobne objawy tylko w a6 ale motorownia ta sama.Po przekladce drugich glowic,rozrządu i odwiedzeniu nastu warsztatów dał sobie spokój i zrobił swapa na 2.7 bit z programem na ok 300 kucy. Powiem tylko że względem 2.7 ASN nie jedzie! Aha skrzynia została ta sama tiptronic 5 biegowa .

  9. Podłącz kompa, pozamieniaj cewki miejscami, na spokojnie poczytaj tematy o których wspomina kolega wyżej, w innym wypadku wpędzisz się w niepotrzebne koszta które w zależności od rodzaju usterki nie są małe. Zadzwoń na serwis podaj Vin może Ci się fartnie i cewki wymienią w ramach akcji serwisowej która ciągle obowiązuje. Przy tym silniku trafna diagnoza to podstawa. Poczytaj a nie stracisz bo na razie piszesz zbyt ogólnikowo.

  10. U mnie średnio 14 - 15 l w cyklu miejskim ,aczkolwiek miasto małe także więcej się jedzie niż stoi, w większych miastach typu Wawa 15-18l zależy jak się trafi. W trasie ok 14 l . ale nogę mam ciężką. Żonka w mieście zeszła poniżej 13 l, sam do tej pory nie wiem jak ona to zrobiła, w trasie nawet jej nie liczyłem żeby nie było że mi pali 2x tyle :facepalm:

  11. U mnie między przepustnicą a kolektorem był zwykły oring koloru zielonego. Był tam wyfrezowany fabryczny rowek w którym ta uszczelka była zamocowana. Zdjęcie które przedstawiliście wyżej przedstawia coś czego u mnie nie ma! Ja mam rocznik 2001 może w nowszych jest inaczej ale u mnie ta uszczelka wygląda zupełnie inaczej niż na przedstawionym schemacie. Dlatego też dobierałem wg. oryginału oringi odporne na oleje i temperatury.

  12. W ASO ten oring (06C 133 148 A) kosztuje 13zł, naprawdę aż tak oszczędzacie na AUDI, że po dorabiane uszczelki jeździcie do Agromy? :decayed:

    Jedynie ta druga uszczelka (pomiędzy kolektorem a przepustnicą tj. 078 133 073 B ) jest dużo droższa bo w ASO krzyczą sobie za nią prawie 100zł.

    Pytanie czym się różnią materiałowo, że taka różnica w cenie, skoro rozmiarami są do siebie zbliżone... :whistling:

    Te uszczelki wymienia się raz na 15 lat... w skali typowych kosztów eksploatacji (oleje, klocki, tarcze, filtry, opony) i utrzymania auta (paliwo, ubezpieczenie) nawet tylko przez 4-5 lat (raczej nikt krócej nie użytkuje auta) to te 113zł to tyle co nic :hi:

    Kolego dla mnie nie liczy się czy ja kupię to w aso czy w innym sklepie, liczy się dostępność części na miejscu.Jeżeli mam czekać kilka dni na dwa oringi to jest to dla mnie kiepski interes i tracę wtedy dużo więcej niż tylko jakieś śmieszne grosiaki o których wspomniałeś wyżej.U mnie auto musi jeździć, dlatego staram się korzystać z różnych sklepów, druga sprawa w ASO płaci się 2, 3 ,4 razy i więcej za te same części i po co jak można mieć od ręki i jeszcze dużo taniej. Jak trzeba zakładać ori to síę zakłada i na ceny się nie patrzy, głównie kwestie bezpieczeństwa, choć czasem w oczy koli ,a kieszeń boli .

  13. Pod kolektor kupowałem w sklepie samochodowym wg rocznika modelu,itd. Uszczelkę przepustnicy brałem w agromie taki cienki oring, uszczelka w rurze dolotowej gruby oring, tą mam gdzieś jako wzór to Ci zmierzę.Co do odporności na temperatury to wiele rzeczy z tzw. agromy miałem w niejednym aucie i problemów nigdy nie miałem.

  14. Tak wypadanie zapłonów ustało całkowicie, korekty ostatnio sprawdzane przy strojeniu gazu i było wszystko ok. Nareszcie można było ustawić gaz, kolega wystroił mi instalkę z AFR-em no i wszystko gra i buczy. Co do numerów uszczelek to ja dobierałem na podstawie oryginału w sklepie z maszynami rolniczymi. Dobrali na miejscu ,koszty śmieszne.

  15. Największe problemy były z mocą tzn. auto słabe z dołu, ale jak już złapał obrotów szedł dobrze. Czasem wypadały zapłony - przy lekkiej jeździe rzadko, przy ostrym butowaniu często. Korekty mocno szalały. Były też dość duże drgania silnika. I ten właśnie objaw nie został usunięty do końca. Drgania nie są już tak bardzo wyczuwalne jak były wcześniej, teraz czasem nie ma ich wcale, nieraz się pojawiają, ciężko wyczuć o co tu chodzi. Kultura pracy silnika zmieniła się bardzo na + po wymianie uszczelek pod kolektorem, przy okazji pozmieniałem uszczelki przepustnicy i dolotu o których wspomniałem wcześniej. Dodam tylko że na gazie owych drgań po prostu nie ma. W planach mam jeszcze wymianę uszczelek wtryskiwaczy paliwowych, wymianę plecionek na wydechu, postaram się też jeszcze raz zmierzyć ciśnienie w ukł. paliwowym.

  16. U mnie też zaciagało i to dość mocno, a mimo wszystko ciężko było zlokalizować dokładnie miejsce. Pomogła wymiana uszczelki pod kolektorem .Jeżeli będziesz zdejmować przepustnicę obowiązkowo skontroluj uszczelkę pod nią, o ile dobrze pamiętam taki zielony cienki oring, a także uszczelkę w dolocie przepustnicy czyli w tej czarnej plastikowej rurze.Oring jest w jej wnętrzu kilka cm. od brzegu.

  17. o ile w umowie nie takiego sformułowania "stan auta jest mi ogólnie znany" itp. bo wtedy ciężko będzie uzyskac coś od nie uczciwego sprzedawcy. kupując nie palił ci sie chek engine? ten pomaranczowy?

    Niby na umowie jest oświadczenie, że stan techniczny jest mi znany, ale zgodnie z jakimiś tam paragrafami kodeksu cywilnego, w żaden sposób nie zwalnia to sprzedającego z odpowiedzialności za wady ukryte. Jestem w kontakcie z prawnikiem i z tego co mówił, duże szanse, że się uda :)

    A check zaczął migać w połowie drogi do domu, po kilkunastu sekundach zgasł... oczywiście zadzwoniłem do sprzedającego a on odpowiedział, że jemu nie migał i nie ma pojęcia co jest nie tak ;/

    Oglądając poradniki p. Waldemara Florkowskiego z kanału motodoradca na YT nie jest się na straconej pozycji w takich przypadkach, ale potrzeba dużej determinacji w działaniu.

    Zrób też porządną płukankę silnika przed wymianą oleju na 5W40 (polecany jest Motul X-cess lub X-clean), zresztą widzę, że uderzasz już do mechanika znającego się na rzeczy to ogarnie Ci wszystko jak należy :wink:

    Tak myślę, że jeśli masz wykupiony wraz z OC nawet podstawowy assistance to mógłbyś skorzystać z lawety którą Ci ubezpieczyciel opłaci :)

    Autko na szczęście jeździło na Motulu X-cess 5w40, zaraz po zakupie takiego zalałem :)

    Też mam nadzieję, że wszystko po ustawieniu rozrządu wróci do normy i autko zacznie jeździć jak należy.

    jeszcze raz dzięki za rady!

    Witam,

    Z czystym sumieniem polecam warsztat Waskij Garage z Czeladzi; Pan Jerzy uzdrowił mojego kulawego ASN-a; poprawił instalację gazową po poprzednich druciarzach (łącznie z wymianą kolektora i nowymi nawiertami), ustawił porządnie rozrząd (max odchyłka +/-2), uszczelnił silnik oraz wymienił kilka innych rzeczy, po czym auto zaczęło jechać jak należy!

    Pierwszy raz spotkałem się z takim rzetelnym i uczciwym FACHOWCEM!

    Jeszcze raz polecam każdemu, kto chce mieć profesjonalnie i uczciwie naprawiony samochód.

    Adam

    Witaj kolego, pytanie do Ciebie czy drgania na wolnych obrotach są jeszcze u Ciebie wyczuwalne? Miałem takie same objawy w Twoim przypadku, ze wszystkim sobie poradzilem, autko jeździ teraz ok, został jedynie problem drgañ które częściowo zniknęły ale nie w 100% co mnie trochę denerwuje.

  18. Pierwsze o co pytałem przed montażem lpg i ponoć zdejmowali :facepalm: ,ale teraz to już niczego nie mogę być pewien. Wiem jedno teraz robię przy aucie co się da samemu, powoli to powoli ale nie mam już nerwów na te fuszerki. A to potem się wszystko odbija się czkawką i podwójnymi kosztami i robotą.


    Witam,troszkę to trwało ale uszczelka już wymieniona.Moc wróciła ,radość i frajda z jazdy również.Pozostał tylko jeden kłopot, drgania na wolnych obrotach które jakby się nasiliły.Chciałabym rozwikłać tą zagadkę ale nie wiem co jeszcze można zrobić w tej kwestii.Może udało się komuś pokonać ten problem.Dodam tylko że na benzynie i gazie auto chodzi idealnie.Zero wypadających zapłonów.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...