-
[B5 AFN] Kontrolka Hamulca Ręcznego + Sygnał Dźwiękowy + Mrugająca Kontrolka ABS
dobicie czujników pomogło... problem rozwiązany dziękuję wszystkim pozdrawiam
-
[B5 AFN] Kontrolka Hamulca Ręcznego + Sygnał Dźwiękowy + Mrugająca Kontrolka ABS
ok, dzięki za info... powalcze jeszcze tylko z tym ABSem na tyle
-
[B5 AFN] Kontrolka Hamulca Ręcznego + Sygnał Dźwiękowy + Mrugająca Kontrolka ABS
witam, po założeniu pierścieni i wykasowaniu błędu ponownie zapaliła się kontrolka podczas jazdy czyli trzeba wymienić czujniki abs ? tylko czemu miga ta kontrolka hamulca jak sprawdzam vagiem ABS... pozdrawiam // teraz podczas jednej jazdy się zapala a podczas kolejnej jazdy już gaśnie. i tak na zmianę. czujniki nie łączą ?
-
[B5 AFN] Kontrolka Hamulca Ręcznego + Sygnał Dźwiękowy + Mrugająca Kontrolka ABS
Brysio zgadłeś... czeka mnie zakup pierścieni... pozdrawiam
-
[B5 AFN] Kontrolka Hamulca Ręcznego + Sygnał Dźwiękowy + Mrugająca Kontrolka ABS
płyn hamulcowy - poziom ok. Tarcze z piastą. Dzięki za podpowiedzi. Podjadę w wolnej chwili do mechanika i powiem żeby sprawdził...
-
[B5 AFN] Kontrolka Hamulca Ręcznego + Sygnał Dźwiękowy + Mrugająca Kontrolka ABS
Witam, po sprawdzeniu ABS kontrolka hamulca ręcznego (płynu hamulcowego - wykrzyknik czerwony) zapala się, dodatkowo sygnał dźwiękowy oraz zapala się i mruga kontrolka ABS. Podczas jazdy pali się tylko kontrolka ABS. Mam 2 błędy ABS po wymianie tarcz na tylnej właśnie osi: 290 i 287 (czujnik liczby obrotów tylny lewy G46 i prawy G44 / brak osprzętu - nie związany ze sprzętem). Poczytałem, że można próbować docisnąć i przeczyścić czujniki, ewentualnie wymienić lub sprawdzić koronki ABS. Byłoby ok ale właśnie ten sygnał dźwiękowy i wykrzyknik czerwony jest niepokojący. Może dlatego się zapala "ręczny" bo "trzyma" tylko tylną oś... może sterownik ABS ? Dodam, że przed wymianą nie było żadnych problemów. Zapewne sygnalizuje to poważne uszkodzenie układu hamulcowego. Proszę o podpowiedzi... [br]Dopisany: 11 Listopad 2011, 08:57_________________________________________________witam, dziś znowu podłączyłem vaga i błędów brak jednakże cały czas jest to sygnalizowane jak opisywałem powyżej. Dodatkowo sprawdziłem dzisiaj test wyjścia i dokładnie te same ikonki migały ale znacznie intensywniej + sygnał oczywiście. Wynik testu następujący: aktywne wyjście: 512 Czujnik Halla - brak znacznika odniesienia... następnie wybieram next: aktywne wyjście: 65535 uszkodzony moduł sterujący... jak uruchamiam teraz silnik to gasnął kontrolki. Jest ok. Ale po przejechaniu troszeczkę kilometrów ponownie się zapala ABS. pozdrawiam
-
[B5 AFN] 1268 Nastawnik Objętości-N146 różnica doregulowania - błąd sporadyczny
witam, dzisiaj ponownie sprawdziłem i błędów brak, więc na obecną chwilę chyba nie ma co się przejmować. pozdrawiam
-
[B5 AFN] 1268 Nastawnik Objętości-N146 różnica doregulowania - błąd sporadyczny
Witam, pojawił mi się właśnie taki błąd (w temacie) na vagu kategoria silnik. Na forum są opisane te błędy ale typu: poza specyfikacją - wartość górna lub dolna - BŁĄD SPORADYCZNY. U mnie komunikat jest troszeczkę inny i nie znalazłem podobnego tematu. Po skasowaniu błędu, błąd nie powrócił. Czy zatem wszystko jest ok ? dziękuję za komentarze
-
[ALL B5] Instalacja pod czujniki klocków hamulcowych
Mimo rad czujniki zużycia klocków zostały obcięte... wszystko ładnie. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Instalacja pod czujniki klocków hamulcowych
W tym problem, że wszystkie klocki hamulcowe na przód boscha na allegro są z czujnikami. Ja chcę wymienić wszystkie 4 tarcze i wszystkie klocki przód+tył. Wymiary tarczy przód: 288mm średnica tarczy, piasta średnia 68mm, na 5 śrub. Wymiary tarczy tył: 245mm średnica tarczy. Do tego klocki hamulcowe wszędzie bez czujników zużycia... stąd pytanie czy nie można ich obciąć ? pozdrawiam
-
[ALL B5] Instalacja pod czujniki klocków hamulcowych
witam. czy mozna zamontowac klocki hamulcowe z czujnikami i je obciac ? info od kolesia z allegro. "zawsze można odciąć czujnik, takie same klocki bez czujników są droższe więc po co przepłacać. Potrzebny będzie nr VIn ponieważ na tył są dwa typy i zmiana byla na przełomie 98/99r a po nr VIN określimy które są u Pana." dziekuje za odpowiedzi
-
[B5 ATJ] Napinacz paska wieloklinowego zrzuca pasek
Jestem po wymianie koła pasowego na alternatorze chyba tak to się nazywa... stare koło pasowe było zwalone bo bez sprzęgiełka (i to powodowało wyginanie się napinacza) i było zaspawane, że nie dało się odkręcić (włoscy fachowcy). Przy okazji alternator było trzeba rozbierać a napinacz alternatora wymienił mi w sklepie na gwarancji dostałem od ręki więc zamontowałem z powrotem febi... czas pokaże pozdrawiam
-
[B5 ATJ] Napinacz paska wieloklinowego zrzuca pasek
witam. dzis spadl mi podczas jazdy pasek na NAPINACZU PASKA WIELOKLINOWEGO. kupilem rok temu w lipcu napinacz firmy febi za 280 zl... czeka mnie wymiana. jaki jest oryginalny napinacz montowany w nowym samochodzie ? bo przypuszczam ze jest rok gwarancji na febi. jutro odwiedze sklep bo mam paragon...
-
[B5 AFN] Stuka lewe koło podczas jazdy + zdjęcie = czy to jest przyczyna ?
Jestem po wymianie ... wszystko ślicznie i brak jakichkolwiek stuków pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie tematem
-
[B5 AFN] Stuka lewe koło podczas jazdy + zdjęcie = czy to jest przyczyna ?
zakupilem lemforder'a koszt = 60 zl , wiec teraz czas poszukac na forum jak zrobic to samemu
ziomiasty
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta