Skocz do zawartości

wero2087

Pasjonat
  • Postów

    74
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez wero2087

  1. Panowie trzeba wziąć pod uwagę że jest to mieszkanie na poddaszu, dach oczywiście nowy (chociaż cały budynek ma już ze 30 lat) ale świeżo po generalnym remoncie i właśnie zależy mi na tym żeby była dobra izolacja termiczna żeby w zimę za bardzo nie marznąć...wełną da się zrobić. Ale co jeśli konstrukcja dachu nie daj boże gdzieś by przeciekała, chociaż po oględzinach nic takiego nie stwierdziłem ale... różnie bywa. Pianka dodatkowo uszczelni poddasze a wełna raczej chłonie wodę???

  2. Witam. Kupiłem mieszkanie na poddaszu w stanie surowym zamkniętym i teraz pora na dalsze prace. Trzeba ocieplić poddasze i tu pytanie co będzie lepsze: pianka PUR czy dobrej jakości wełna mineralna??? Wstępnie obliczyłem że powierzchnia dachu to 140m2. Pewna firma wyceniła mi koszt pracy z materiałem tj. (ocieplenie poddasza wraz z obiciem płytami gk, wyszpachlowaniem i przygotowaniem pod malowanie), ocieplenie z użyciem wełny - 13400zł, ocieplenie pianką PUR 19400zł. Więc jak widać różnica w cenie dość duża. Jeżeli zna się ktoś w tym temacie to co lepiej wybrać??? Dodam jeszcze że kolejna firma do której dzwoniłem wyceniała mi te same prace na 16000 w przypadku ocieplenia wełną, pianką niestety nie robią, więc ceny też są rozbieżne. Region w którym szukam firmy zajmującej się takimi pracami to woj. małopolskie bądź śląskie.

  3. Istnieją na rynku firmy zajmujące się taką usługa. W odpowiedzi na moje pytanie dotyczące przeniesienia domu 100m2 zakładając że 80% drewna jest do odzyskania + nowa więźba dachowa dostałem odpowiedź (oczywiście szacunkową) że kosztowałoby to około 50-60tyś. Do tego trzeba doliczyć oczywiście fundamenty, przyłącza itp. Procedura papierkowa wygląda tak jak przy stawianiu nowego domu. Tak więc jeśli mamy na oku fajny, i w miarę dobrze utrzymany dom na oku to można się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

  4. Ostatnio natknąłem się na temat przenoszenia i renowacji starych domów z bali. Czy ktoś z Was miał już jakieś doświadczenia w tym temacie, bądź orientuje się ktoś jakie są koszty przeniesienia domu z bali o powierzchni około 100m2? Chodzi mi o rozbiórkę takiego domu, renowację (oczyszczenie bali + ewentualna wymiana poszczególnych elementów), ponowne złożenie domu na działce inwestora z wykonaniem nowej więźby dachowej i poszycia dachu. Czyli doprowadzenie domu do stanu surowego otwartego. Dużo jest takich domków do sprzedania za śmieszne ceny więc może temat warty przemyślenia?

  5. Witam. Gdy kupiłem audiczke przy przebiegu 190tyś wymieniłem kompletny rozrząd (pasek, rolki, napinacz hydrauliczny) + pompa wody + paski od klimy i pompy.

    Mam pytanie: przy jakim przebiegu czeka mnie kolejna wymiana rozrządu? Dodam że zrobiłem już 60tyś. Oraz czy przy następnej wymianie rozrządu wymieniać także pompę wody i napinacz hydrauliczny?

  6. Witam. Wyjeżdżając z pracy po jakimś kilometrze auto zaczęło szarpać i dziwnie drgać przy przyspieszaniu na każdym biegu a silnik zaczął chodzić nierówno. Okazało się że drugi "gar" nie pracuje-(odpinając po kolei przewód od każdej cewki tylko na drugim garze nie było zmian, z reszty jak odpinałem to auto prawie gasło). Dodatkowo by być pewnym (podmieniałem cewkę drugą z czwartą) i druga hulała na pozycji czwartej a czwarta dalej na drugim garze nie działała. Świece wymienione na nowe, ciśnienie sprawdzone (Przeważnie w granicach 11-12 ) na każdym cylindrze. Prąd do cewki dochodzi bo sprawdzałem próbówką i na każdym kablu na jednym z 3 pinów był +. Więc co może być przyczyną tego że niema iskry na drugim "garze"...???

  7. Dziękuje wszystkim za odpowiedź na mój wątek :good:

    Przede wszystkim absolutnie nie twierdze że na zachodzie czy w krajach skandynawskich kasa leży dosłownie na ulicy :decayed:. Chodziło mi o to gdzie jeszcze opłaca się wyjeżdżać za granicę a gdzie taki wyjazd niema już najmniejszego sensu. Akurat jestem z tych osób którzy ciężkiej pracy się nie boją. Jedyny problem to to, że nie mamy nikogo znajomego za granicą i praca musiałaby być załatwiona już tutaj w PL-a z tym bywa różnie. Wiadomo że nigdzie nie jest kolorowo ale np. kupno mieszkania i utrzymanie siebie i szkoły przy takich zarobkach jest po prostu nierealne. Czemu np. taki przeciętny Niemiec nie wyjeżdża za granicę- bo u nich są po prostu większe zarobki i nie muszą się tułać po świecie. Dla tego zastanawiam się też nad dziekanką. Rok czasu to niby nie dużo ale też nie mało by określić się czy opłaca się zostawać w danym kraju czy nie...

    Kolejne pytanie to czy jest ktoś na forum po IŚ? I jak u takiej osoby z praca?

    Pozdrawiam.

  8. Pytanie do ogółu klubowego towarzystwa... Czy opłaca się jeszcze wyjeżdżać za granicę? Niby też ciężko z pracą za granicą ale patrząc na to co się dzieje w naszym "kochanym" kraju to po prostu nóż się otwiera w kieszeni... Moja narzeczona po dobrych studiach (ze znajomością 3 języków obcych) i dotychczas tylko rocznym stażem pracy zarabia 1800zł netto. Ja w okolicach 2000-2,500netto (w zależności od miesiąca-praca w dużym serwisie samochodowym). Myślimy o wspólnej przyszłości (czyt. dom lub mieszkanie) ale puki co ciężko coś odłożyć. Jak narazie wynajmujemy mieszkanie ze znajomymi, ja do tego studiuję zaocznie II rok Iś -zaopatrzenie w wodę(inst. sanitarne), tak więc opłaty za mieszkanie, studia,rachunki, paliwo i życie i zostają grosze. :kwasny: I jak tu odłożyć?

    Narzeczona strasznie namawia mnie na wyjazd za granicę i z jednej strony ma racje bo zarobki mogły by być większe... tylko mi trochę szkoda zostawiać 2 lata studiów :kwasny: Trochę kasy już wywaliłem na nie i jeśli ich nie skończę to będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Nie ukrywam że wiążę z tym zawodem swoją przyszłość bo nie chciałbym całe życie tylko tyrać fizycznie. Tyle że w dzisiejszych czasach studia nie gwarantują już niczego:P I tu jest dylemat-zostawić wszystko i wyjechać za granicę i tam zarabiać na własny kąt czy zostać tutaj i myśleć o kredycie na całe życie bo inaczej to kiepsko z własnym mieszkaniem...

  9. niech zastanowi się raczej nad kierunkami technicznymi, np, robotyka itp, lub inżynieria środowiska, kierunki po których znajdzie prace i to dobrze płatną, ja osobiście obroniłem mgr z stosunków międzynarodowych, specjalność handel zagraniczny, i nie pracuje w zawodzie, bo ciężko o prace a bez znajomości to wiadomo jak to w pl wygląda.

    Studiuję inżynierię środowiska i uważam że to bardzo fajny i przyszłościowy kierunek :)

  10. Witam.

    Moja dziewczyna poszukuje pracy i postanowiłem że zapytam Was czy nie macie jakichś ofert bądź znacie kogoś kto poszukuje osób do pracy :decayed: (oczywiście ofert normalnych bez jakichś wygłupów)

    Miejsce pracy najlepiej woj. Małopolskie bądź Podkarpackie

    Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

    Mgr. Inż. Towaroznawstwa spec. Zarządzanie jakością towarów.

    Jako że jest świeżo upieczoną absolwentką więc doświadczenia zbyt wiele nie posiada w pracy (oprócz praktyk na studiach itp) :kwasny:

    Język Angielski perfekt w mowie i piśmie

    Język Niemiecki na poziomie dobrym w mowie i piśmie

    Język rosyjski na poziomie dobrym w mowie i piśmie

    O umiejętności posługiwania się kompem i pakietem office i inne nie pisze bo to chyba normalne :tongue4:

    Reszta w CV :tongue4:

    Jeśli kto miałby jakąś poważną ofertę to było by bardzo miło:)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...