-
AFN odpala na kilka sekund i gaśnie
Mam problem z moim 1,9 TDI AFN jak w temacie odpali na kilka sekund i gaśnie. ustawiana była dawka i kąt wtrysku. Kręci rozrusznikiem zapali i zaraz zgaśnie Podmieniałem nastawnik i nadal to sam. wyskoczyły takie błędy: 01268 (N146) i 00765 (G149) i ostatni błąd 00539 (G81) Proszę o pomoc
-
czujnik położenia wału w AFN
Dzięki serdeczne za podpowiedz i post sprawdziłem jednak ten czujnik jest sprawny. Udało mi się na krótki czas uruchomić silnik przesuwając nastawnik dawki paliwa. Wyskoczył taki błąd: 00550 Start of Iniection Regulation 17-00 Control difference Jak ten błąd odczytać? Teraz znowu nie mogę go uruchomić. Czy oznacza on zły początek wtrysku paliwa? Proszę o podpowiedz
-
czujnik położenia wału w AFN
Podejrzewam że mam niesprawny czujnik położenia wału . Jak to sprawdzić ? Czy w AFN 1,9 TDI ten czujnik jest pojemnościowy czy Halla? ma on trzy piny, nie mogę odpalić auta , rozrusznik kręci ale nie odpala. Proszę o pomoc
-
nie odpala 1,9 TDI AFN
Jaka powinna być wartośc dawki paliwa i wartość napięcia na ramieniu nastawnika(RSW) w prog VCDS Silnik AFN 110KM
-
nie odpala 1,9 TDI AFN
witam Mantix , dzięki za odpowiez odkręciłem i ramię rsw się wychyla czyli nastawnik jest dobry
-
nie odpala 1,9 TDI AFN
Podejrzewam zatarcie tłoczka dawki paliwa
-
nie odpala 1,9 TDI AFN
Podałem prąd z aku i niestety nie odpalił Martwi mnie brak ciśnienia przy odpowietrzaniu wtryskiwaczy. Czy pompa może paść nagle w czasie jazdy? A może to wina nastawnika ?
-
nie odpala 1,9 TDI AFN
Dzięki. No to powiem co zrobiłem. Filtr od razu wymieniłem. Dmuchałem w przewód powrotny i w przewód zasilający, drożnośc obydwu przewodów jest paliwo do pompy dochodzi. Wymieniłem i sprawdziłem zwór odcinający paliwo, nie wiem czy jest prąd na nim w czasie kręcenia rozrusznikiem ? a powinien być? czy dopiero po uruchomieniu? Sprawdziłem rozrząd na znakach , pompa wałek rozrzadu i wał na swoim miejscu. Pozostaje chyba tylko pompa ? Silnik zatrzymał mi się w czasie jazdy dwa razy ( dwa razy go holowałem)
-
nie odpala 1,9 TDI AFN
Dzięki za odpowiedz Problem sam sie pojawił w czasie tych mrozów auto zgasło samo podczas jazdy wcześniej były problemy z rannym odpalaniem . Nie mogę go odpalić czyli z tym kątem wtrysku muszę poczekać. Przy odpowietrzaniu wtrysków raz ciśnienie jest duże az paliwo 'tryska'' a raz ledwo wypływa z wtrysku i ubywa paliwa w filtrze tak jakby nie dopływało ze zbiornika
-
nie odpala 1,9 TDI AFN
Dzięki i tu nasuwa sie pytanie paliwo z przewodu powrotnego jak ten zaworek jest niesprawny wraca do zbiornika a gdy jest sprawny wpływa do filtra . Czy dobrze myslę? Podłączyłęm Vaga i wyszły mi dwa błedy: 550 - regulacja kąta wyprzedzenia wtrysku, kontrola startu wtrysku 1266 - przekażnik świec żarowych J52
-
nie odpala 1,9 TDI AFN
Cofa mi się paliwo . Mam pytanie czy w podstawie filtra paliwa jest jakiś zaworek zwrotny? A może w pompie wtryskowej jest jakiś zaworek? Proszę o Pomoc
-
nie odpala 1,9 TDI AFN
Sory że tak póżno ale pracowałem. Dzięki za odpowiedz. Czyli to napięcie przy kręceniu rozrusznikiem znowu się pojawia? To ja nie wiem czemu ten klekot nie chce zapalić?
-
nie odpala 1,9 TDI AFN
Witam nie mogę uruchomić swego klekota . Mam nietypowy przypadek zawór odcinający na pompie wtryskowej po przekręceniu stacyjki dostaje prąd tylko na kilkanaście sekund Po tym czasie prąd na zaworze zanika i myslę ze to jest powód nie możliwości odpalenia Proszę o radę cz to jest spowodowane którymś przekażnikiem , czy ma inny powód
-
silnik 1,8T mocno kopci na niebiesko podczas dodawania gazu
Miałem zalany 5W40 ale jak przed tym jak zaczeły sie duże ubytki to zmieniłem na 10W40
-
silnik 1,8T mocno kopci na niebiesko podczas dodawania gazu
Dzięki za szybką odpowiedz. Rozebrałem turbo (na zewnątrz było suche i w miarę czyste) wirnik był zapieczony ale dał się rozruszac i nie ma luzów promieniowych. Myślę więc że to nie była wina turbiny. Ale w takim razie dlaczego się zapiekło? Czyż by nie miało smarowania? No i to dymienie- po rozgrzaniu silnika i na wolnych obrotach nie dymi . Przy dodaniu gazu pojawia się duża ilośc dymu Martwi mnie też chyba zbyt duża różnica ciśnienia miedzy pierwszym pomiarem cylindrów a próbą olejową a także potęzny ubytek oleju Proszę o radę
tmarek7
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta