Skocz do zawartości

ziutus

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez ziutus

  1. Ustawienie rozrządu jest prawidłowe ,paliwo zostało wymienione i za pomoca delphi przepompowane kilka razy po 30 s.ciśnienie oleju jest , w aucie świecił się check ze wzgledu na sondę bank 1 i trzeba było co jakiś czas go kasować ,podmiana sondy nic nie dała, auto przyjechało z kontrolką filtra cząstek stałych na wyświetlaczu - ilość zabrudzenia 65%.skasowałem błędy i ustawiłem ręcznie przez delphi czyszczenie filtra podczas jazdy. auto ujechało około kilometra i zgasło .Czy możliwe jest że nie chcę uruchomić przez zapchany DPF ? i dalej tak jak wyżej opisałem .

    Problem rozwiązany.

    przyczyną był niedrożny filtr DPF

  2. Witam

    Proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki. Nie mogę uruchomić silnika ,który w czasie normalnej pracy zgasł. Podczas próby uruchomienia kręci i tak jakby palił na jeden lub dwa cylindry .wymieniłem filtr paliwa i uszczelnienia pompowtryskiwaczy - ale dalej to samo.poprawiłem konektorki przy pompkach -nic nie dalo,wymieniłem pompę tandemową - dalej nie uruchamia .żadnych błędów w delphi, pompa paliwowa  w zbiorniku chodzi ,na wyjsciu z filtra paliwo podaje  po przekręceniu kluczyka. 

  3. Ja mam tak samo w silniku 2.0TDI  BPW. Powietrze wdmuchnąć można, natomiast zassać nie można. Jest duże ciśnienie w pokrywie zaworów - jak odkręcam korek od wlewu oleju to aż zasyczy  i korek położony lużno jest zdmuchiwany z wlewu . Czy zasada działania tej odmy jest taka jak u mnie i u kolegów w poprzednich postach ?

  4. witam

    Czy da się wyciągnąć pompę oleju napędzaną łańcuchem - silnik BWP bez rozbierania przodu? Wyjąłem miskę olejową ,odkręciłem napinacz - ale chyba nie ma możliwości jego wyjęcia bez rozebrania całego przodu , a może odkręcić samo małe koło zębate, żeby wyjąć napinacz i tym samym dostać się do śrub pompy ? Chciałem sprawdzić stan wałka napędzającego pompę oleju.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...