-
sterowanie centralnego
ja raczej nie zdąże podłączyć tego do niedzieli także ta informacja bardzo się mi również bardzo przyda. dzięki. [ Dodano: 07-12-2006, 13:18 ] drodzy koledzy sprawa jest bardzo prosta. Podłączenie nie sprawia większych kłopotów. Miejsce jest wyśmienite przy pompce, dlaczego ? mamy tam zasilanie +12V i -12V ( na jednej kostce, są tam tylko dwa przewody, trudno nie znaleść a i biegunowość dla "adama słodowego. zrób to sam" nie sprawia wększych problemów, próbnik jednym końcem do masy drugim do zacisku - jeśli świeci to mamy "+", a drugi to "-") - tak mamy zasilanie potrzebne do podłączenia sterownika. druga kostaka przy pompce: 1. szukamy przewodu żółto/niebieskiego, 2. przecinamy go jakiś 10cm od pompki 3. izolujemy to co wychodzi do instalacji 4. do tego co pozostało a wychodzi z kostki przy pompce podłączamy sterowanie ( tu czytelnik musi wykazać rozeznanie, gdyż musi wiedzieć jakie ma sterowanie, tzn. jaki potencjał wychodzi ze sterownika plus czy minus - jak to sprawdzić ? instrukcja lub patrz powyżej zabawa z próbnikiem) do zamykania centralnego powietrznego w tych brykach potrzebujemy podac ze sterownika raz plus a raz minus, na ten sam przewód żółto/niebieski. jak to podłączyć ? schemat za chwilę. [ Dodano: 07-12-2006, 14:10 ] proszę obiecany schemat. Sterownik posiada wyjście "+" i "-" gdy zamykamy na pilocie i otwieramy: [ Dodano: 07-12-2006, 14:14 ] Jeśli ktoś kupi sterownik, który podaje dwa minusy to potrzeba dołożyć jeszce przekaznik, koszt jakieś 1,5zł w elektroniku i trzy kabelki do podłączenia. pozdrawiam i życzę powodzenia. [ Dodano: 07-12-2006, 14:19 ] jeszcze jedno. może ktoś się zastanawiać czy można połączyć dwa kabelki ze sterowania ? oczywiśćie bo one nigdy nie mają w tej samej chwili napiecia. pojawia się ono dopiero po przyciśnieńciu przycisku na pilocie. no to chyba wszystko...
-
sterowanie centralnego
dziękuje bardzo za informację, jak to podlącze to zrobie dokładny opis w dziale warsztat - zrób to sam. jednak jak ktoś będzie miał opis kabelków pompki to będe wdzięczny.
-
sterowanie centralnego
bardzo dziękuje za zainteresowanie moim tematem. Każda sugestia to krok do przodu. Miłośnicy OOOO dlatego potrzebuje opis przewodów przy pompce bo kabelki, które są przy pompce idą z drzwi kierowcy i pasażera itd... , nie lubie rozbierać plastików w takiej bryce dlatego pompka. Prosto by było rozebrać bok z przodu przy nogach kierowcy i odszukać te kabelki ale tam też będe potrzebował zasilanie 12V i chcę to podpiąć pod kierunkowskazy, z tyłu auta to wszystko mam. Bardzo proszę jak ktoś posiada takie informację o opisie kabelków przy pompce to bardzo dziękuje i będe wdzięczny.
-
sterowanie centralnego
Witam, bardzo :?: potrzebuje pomocy, kupiłem sterownik i nie wiem jak go podłączyć. z pompki wychodzą dwie kostki w jednej z nich jest trochę kabelków, który z nich odpowiada za zamykanie a który za otwieranie :?: bardzo proszę koledzy o pomoc. moja niunia chec mieć taki bajerek na pilota. Chopie nie ten dział :twisted: EDIT: by bratpit
mietek163
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta