Treść opublikowana przez konger
-
Demontaż tapicerki oparcia kanapy -Avant
Czyli trzeba to zrobić na siłę- kombinerki i moc jest z nami, czy trzeba coś odczepiać z zatrzasków, na jednym ze zdjęć z Twojego linku są te grzybki ze sprężynkami w które wchodzą zagłówki- u mnie w B5 jest to samo.
-
Demontaż tapicerki oparcia kanapy -Avant
No właśnie chyba proces powinien przebiec podobnie - tylko te prowadnice zagłówków są problematyczne... Nie mam pojęcia jak je wyjąć.Delikatne te plastiki strasznie.
-
Demontaż tapicerki oparcia kanapy -Avant
Witam. Mam problem. Nie rozwija mi się środkowy pas kanapy, i muszę się do niego dostać. Są opisy jak zdjąć oparcie kanapy, ale nie wiem jak zdjąć tapicerkę by dostać się do pasa... Na pewno trzeba pozdejmować te elementy w które wchodzą zagłówki, ale jak to zrobić by ich nie uszkodzić...
-
Kontrolka Esp w czasie mrozu.
A w którym miejscu jest ta pompa do kontroli dynamiki jazdy? Coś lukałem na necie i było, że to może gdzieś na pompie zwarcie się robi... Ktoś się orientuje? Czy wymiana czujnika od pedału hamulca coś da w tym wypadku?
-
Kontrolka Esp w czasie mrozu.
Byłe dzisiaj u mechanika, podpioł mi interfejs - ale nie laptopa tylko taki ręczny i wyszło: 01422 Pompa hydrauliczna dla kontroli dynamiki jazdy V 156. taki błąd wyskakuje.
-
Kontrolka Esp w czasie mrozu.
Witam.Mam problem świecącej się kontrolki esp podczas mrozu. Gdy jest ciepło nic sę nie dzieje, natomiast jak złapie mróz to zapala sę pomarańczowa kontrolka esp i nie gaśnie. Pali się tylko esp .Z abs wszystko w porządku.
-
Dorobienie kluczyka B5 99r
Chodzi mi główne o to by w razie zgubienia lub padaki kluczyka móc otworzyć i odpalić auto. Oczywiście zdalne otwieranie nie zaszkodzi, ale priorytet to cena całości - w końcu auto ma 13 lat. Lepiej kasę w lepsze części przeznaczać ---------- Post dopisany 18-08-2012 at 15:01 ---------- Poprzedni post napisany 12-08-2012 at 10:55 ---------- Mój numer seryjny klyczyka to: 4D0.837.231A, mogę dobrze kupić 4D0.837.231K. Czy ma jakieś znaczenie ostatnia literka w numerze? Podejdzie z K do A?
-
Dorobienie kluczyka B5 99r
Czyli kupię kluczyk używkę, wyciągam transponder, wkładam czysty, jadę do elektryka wyciągnąć pin i zaprogramowuję kluczyk vagiem? Plus grot oczywiście. Na pewno da się tak zrobić? Nie chcę na darmo kupować używki... A czy nie wychodzi na jedno jak kupię pustą obudowę ze scyzorykiem i transponder?
-
Dorobienie kluczyka B5 99r
A ten transponder podejdzie?TRANSPONDER CRYPTO 48 - 1 SZT!!! (2538460503) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Dorobienie kluczyka B5 99r
To lepiej kupić czysty transponder i obudowę z surówką, czy używkę o tej samej częstotliwości?
-
Dorobienie kluczyka B5 99r
Witam. Mam jeden kluczyk do mojego avanta 99r trzy przyciskowy. Nr seryjny 4DO.837.231A. Nie mam pinu do auta. Czy jeśli kupię używany kluczyk o takim samym numerze , dorobię grot, to będzie można go zaprogramować by auto odpalić? Jeśli tak to czy jest to do zrobienia amatorsko, czy tylko serwisy kluczykowe zostają? Pozdrawiam.
-
Mocowanie lusterek - B5 99r.
Lukas . U Ciebie widzę że pod uszczelkę wpuszczone. Może ktoś jeszcze luknie. U mnie lewe nachodzi na uszczelkę.Ale coś tam było robione. Audi nie dawno kupione i szukam "kwiatków" -na razie tragedii nie ma. A wracając do lusterka to u mnie lewe jest większe od prawego. Dziwne - ma ktoś jeszcze tak?
-
Tdi. Jak się nazywa ta część i ile kosztuje?
Dzięki za info. Tak myślałem że to coś z odpowietrzeniem związane. Ale zawsze warto się upewnić. I do sklepu też lepiej iść z pełną nazwą , niż klecić ...że takie coś coś potrzebuję
-
Tdi. Jak się nazywa ta część i ile kosztuje?
Witam. Ktoś się orientuje jak się ta plastikowa część nazywa i i le kosztuje ? Wystaje z pokrywy zaworów.Silnik AVG. Delikatnie podcieka mi tam olej <br /><br />
-
Mocowanie lusterek - B5 99r.
Chodzi o dolną krawędź lusterka zaznaczona na zdjęciu. Czy w oryginale jest ona wpuszczona pod uszczelkę szyby w drzwiach czy na nią nachodzi? <br /><br />
-
Przegrzanie diesla.
To ten piszczący czujnik jest od poziomu płynu czy jego temperatury?
-
Uszczelka pokrywy zaworów - silnik 1.9 TDI AVG
Kupiłem uszczelkę pokrywy zaworów - 1.9 tdi AVG. Dałem mechanikowi do wymiany a on mi mówi ,że u mnie razem z deklem się wymienia. Jak to jest w tych silnikach?
-
Przegrzanie diesla.
Byłem dziś u mechaniora: filtry olej rozrząd. Jednak nie miał płynu chłodniczego na dolewkę, a ja nie chciałem lać innego. Płyn na samym dnie zbiorniczka. Przejechałem ok 7 km do domu, w tym 3 na czerwonej lampce od płynu. Temperatura oleju cały czas poniżej 90 stopni. I tak myślę czy czasem nie przegrzałem. Mechanior zapewniał ,że na takim odcinku nic się nie ma prawa stać. Jutro jadę po płyn innym autem. Da się przegrzać diesla na takim odcinku przy delikatnej jeździe?
-
Mocowanie lusterek - B5 99r.
Mam pytanie o mocowanie lusterek w a4 b5. Dziś jakiś baran mi trącił lusterko i się odczepiło. Jak przyszedłem do auta to prawie zwisało. Po oględzinach stwierdziłem że nie mam śruby mocującej przy lusterku. Ktoś się orientuje jaka to śruba i czy się da coś dopasować. Lusterko wchodzi na "wcisk" i można je zamocować nawet bez śruby. I tu drugie pytanie. Czy uszczelka szyby przy dolnej krawędzi lusterka ma być pod krawędzią lusterka czy nad nią. Przy lewym lusterku krawędź jest nad uszczelką i nie wiem czy tak było w oryginale czy ktoś kiedyś nie kombinował...?
-
AVG . Problem -Czy to dwumas?
Witam. Dziś podjechałem do znajomego mechaniora i tak mimochodem mówię by się przejechał bo coś czuję jak by mi sprzęgło trochę inaczej brało (świerzy nabytek - (A4 B5 99r 1.9 AVG), dotychczas jeździłem benzyną... Gość się przejechał, otworzył drzwi i przy otwartych zgasił i zapalił auto. Buda wraz z drzwiami się trochę zatelepała. Mechanik mówi ,że to się sprzęgło będzie kończyć i dwumas też ... Cholera załamał mnie... Niby nic się wielkiego nie dzieje, auto normalnie jedzie, jedynie podczas zmieniania biegów przy szybszym puszczeniu sprzęgła ciut szarpnie,ale jadąc spokojnie da się zmieniać biegi bez szarpania. Normalnie nic budą nie telepie stojąc na luzie też jakoś nie czuć nic złego. Nic w silniku nie stuka i nie szumi, tylko to wysokie sprzęgło i przy ruszaniu z 1 ciut szarpnie - ale delikatnie puszczając sprzęgło też płynnie rusza. Więc nie wiem... Ile moźna pojeździć do wymiany tego cholerstwa i jakie są objawy gdy trzeba wymieniać natychmiast...
-
Uszczelka pod pokrywą zaworów - silnik 1.9 TDI AVG
Dzięki. Można zamknąć temat. Pozdro
-
Uszczelka pod pokrywą zaworów - silnik 1.9 TDI AVG
Witam. Czy w silniku AVG 1.9 tdi wymienia się samą uszczelką pod pokrywą zaworów, czy razem z pokrywą jako jedną część?
-
Składana kanapa
No tak,że oparcie się składa to wiem. Ale czy siedzisko się podnosi? i czy jest pod nim jakiś schowek?
-
Składana kanapa
Witam. Świeżo kupiony avancik. Czy w A4 b5 1999r avant siedzenie kanapy się składa? Tzn czy jest tam jakiś schowek lub czy się do przodu podciąga?. W starej oktavii I miałem tak że po podważeniu przodu kanapy, przesuwała się do przodu i po złożeniu oparcia była równa podstawa pod bagaż? Czy tu jest coś takiego? ew jakiś schowek pod kanapą? Nie chcę na siłę podnosić by nic nie urwać. Czy w tym aucie jest gdzieś jakiś specjalny uchwyt na gaśnicę, bo nigdzie nie mogę znaleźć?
-
Jeden kluczyk
Ktoś jeszcze próbował z używki doprogramować bez pinu . Czy ktoś się orientuje czy na wklejce w książce serwisowej jest pin do auta?