-
[B5 ADR] Silnik się nie uruchamia
Czyli akumulator nie wystarczy że kręci ??? Pokasowałem prz okazji inspekcje (pokrętłami) ale nie zmieniło to stanu rzeczy. Ktoś wie jak mogę sprawdzić czy mam immobilizer? Wcześniej zanim przestał palić zupełnie zdarzało mu się że zapalał i gasł odrazu, do tego migała kontrolka silnika. Trzeba było wyłączyć zapłon na ok 1 minutę i zaskakiwał bez problemu.
-
[B5 ADR] Silnik się nie uruchamia
Witam Auto się zbuntowało i nie zapala. Zachowuje się tak jak by nie było paliwa albo iskry - czyli nic "nie łapie". Zanim się to stało czasami gasł mi podczas zapalania i paliła się kontrolka silnika. Wystarczyło poczekać kilka minut i odpalał normalnie. Inspekcja mi przy tym mrugała. Czy on przypadkiem nie buntuje się od tej nieskasowanej inspekcji? Podłączę komputer moze będa jakieś informacje. Gdyby ktoś miał jakieś sugestie to z góry wielkie dzięki. Może w tym aucie pada moduł zapłonowy albo pompa paliwa..? Pozdrawiam Daniel
-
[B5 ADR] Wypadające zapłony
witam mam problem przy nagłym dodaniu gazu czasem szarpnie silnikiem tak jakby zgubił trochę zapłonów..krótka przerwa w dostawie mocy widzę że zdarza się to raczej blisko neutralnego położenia pedału gazu..np. tuż po redukcji biegu vag nie pokazuje żadnych błędów gdzie szukać przyczyny? kable wysokiego napięcia? przepływomierz? a może jakiś potencjometr jest przy przepustnicy w tym silniku jest? pozdrawiam d.
-
[B5 ADR] Luz pedału gazu
...ale gdzie tą tulejkę wstawiłeś bo nie kumam...?
-
[B5 ADR] Sens stosowania paliwa 95/98 oktanów
a to musi być aparat zapłonowy żeby zmieniać kąt ??? coś ten kąt wyznacza...kiedyś były to aparaty zapłonowe teraz pewnie ECU...[br]Dopisany: 16 Maj 2008, 15:38 _________________________________________________ hm... myślałem że wyższa liczba oktanowa to wyższa odporność na samozapłon.. możliwość opóźnienia zapłonu przy wyższym stopniu sprężania...i wyższa moc a tu kolega wspomina coś o czystszym paliwie człowiek cały czas się czegoś nowego dowiaduje pozdrawiam d. może zapytam inaczej: czy B5 ADR ma czujnik spalania stukowego?
-
[B5 ADR] Sens stosowania paliwa 95/98 oktanów
Witam Czy silnik B5 ADR potrafi zrobić użytek z benzyny 98? Na klapce wlewu mam napisane 91/95. Czy w tym aucie trzeba regulować kąt wyprzedzenia zapłonu (np. przez OBD-II)? A może następuje samoczynna adaptacja? Pozdrawiam D.
-
[B5 ADR] Luz pedału gazu
Witam Mam luz na pedale gazu ok 10..15mm zanim zacznie łapać. Jest to trochę denerwujące. Czy ten typ tak ma czy da się to usunąć? Przesuwałem blaszkę na lince przy przepustnicy ale nie wiele to pomogło. Poza tym czuję na pedale gazu jak działa regulacja obrotów biegu jałowego. Jak to jest z tą linką i luzami? Pozdrawiam D.
-
[B5 ADR] Złącza - lewy przedni słupek
najchętniej skompletowałbym pełny schemat do B5 ADR '97...
-
[B5 ADR] Złącza - lewy przedni słupek
dzięki za przydatne informacje... a tak poza tym to można gdzieś dostać dokładny schemat instalacji np. do B5 ADR ? pozdrawiam d.
-
[B5 ADR] Złącza - lewy przedni słupek
skrzynka bezpieczników jest na wysokości kierownicy z boku mi chodzi o zestaw złącz na lewo od pedału sprzęgła pod plastikową osłoną..
-
[B5 ADR] Poduszki silnika i skrzypienie
Witam Czy wyrobione poduszki silnika mogą objawiać się skrzypieniem? Skrzypienie pojawia się w momencie odejmowania gazu gdy karoseria przechyla się do przodu. Słychać to zwłaszcza przy bardzo powolnej jeździe np. gdy stoję w korku. Ciekawe że podczas hamowania nie słychać skrzypienia chociaż karoseria przechyla się do przodu. Dźwięk jest irytujący i przypomina otwieranie drzwi z zardzewiałymi zawiasami. Pozdrawiam D.
-
[B5 ADR] Złącza - lewy przedni słupek
Witam Czy ma ktoś z Was może schemat albo opis złącz umieszczonych w nogach kierowcy po lewej stronie? Szukam sygnałów sterowania centralnym zamkiem, czujników otwarcia drzwi. Czy centralny zamek jest w tym aucie sterowany impulsami ujemnymi? Pozdrawiam Daniel
-
[ALL B5] Buczenie w kole
ok, dzięki za info jakby mi ktoś jeszcze powiedział ile można dać za takie łożysko i wymianę? pozdrawiam d.
-
[ALL B5] Uchwyty na kubki w tunelu
nie pozostaje nic innego jak naprawić hihi zobaczę jeszcze co tam jest po lifcie.. pozdr. d.
-
[ALL B5] Uchwyty na kubki w tunelu
Witam Mam zepsute uchwyty na kubki w tunelu środkowym. Czy można tam zamontować coś innego bo wydają się mało poręczne nawet gdyby były sprawne? Pozdrawiam
daniel37
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta