Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyciszenie pracy silnika TDI??


bolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,podłaczam nowy temat mianowicie chodzi mi o wyciszenie pracy jednostki 1.9 TDI AFN ,pytam dlatego gdyz ostatnio przysłuchałem sie pracy tych silników,jedne chodza głosniej a drugie ciszej sobie klekocza,kolega ma tez ten silniczek w dodatku ma większy przebieg,jezdzimy na tym samym oleju 10w/40 mobil turbo diesel,obydwoje posiadamy osłony pod silnik i dywany pod maska a jednak jego jest o niebo cichszy na zewnatrz,podobno robi sie jakies regulacje i wymiany jakis regulatorów,czy ktos juz cos takiego robił i czy to pomaga??pozdrawiam i czekam na podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie ma czym sie przejmowac.

Dodatkowo, z mojego doswiadczenia, a mam 2 x A4 1,9TDI 110KM, to kazdy ma inny dzwiek.

aha, im większy przebieh tym mniejszy odgłos spalania stukowego, w diesel to normalka, i nie ma to zwiazku z moca silnika, ale ma ze spalaniem oleju, im cichszy tym wiecej oleju zjada :cry:

A kat wtrysku, hmmm , ma znaczenie i będzie inny odgłos spalania, ale nie można go na tyle przestawic aby silnik spełniał swoja funkcje, czyli mial swoje osiągi, jesli chodzi glosno i nie ma mocy na wysokich obrotach to za poźny, a jesli switnie pali na niskich, ale tych ponizej 1600 to za wczesny, ale tak naprawde to sie ustawia w serwisie i basta, jest jeden serwisowy i dawki paliwa na biegu jalowym jedne wiec jesli jest glosny to jest i juz, nic z tym nie zrobisz, im lepiej "rechocze" tym pewniej jest sprawny :mrgreen:

Pozdro

Handal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam serwisu który ustawia kąt wtrysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy silnik pracuje inaczej .... główni zlezy to od zuzyccia silnika ... (pamietaj ze wyznacznikiem zuzycia nie musi byc wcale duzy przebieg ) ....

jezeli wszsytkie ustawienia pracy silnika sa ksiazkowe i silnika nie sprawia problemów to róznica w głośnosci pracy silnika bym sie wcale nie przejmowal ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,podłaczam nowy temat mianowicie chodzi mi o wyciszenie pracy jednostki 1.9 TDI AFN ,pytam dlatego gdyz ostatnio przysłuchałem sie pracy tych silników,jedne chodza głosniej a drugie ciszej sobie klekocza,kolega ma tez ten silniczek w dodatku ma większy przebieg,jezdzimy na tym samym oleju 10w/40 mobil turbo diesel,obydwoje posiadamy osłony pod silnik i dywany pod maska a jednak jego jest o niebo cichszy na zewnatrz,podobno robi sie jakies regulacje i wymiany jakis regulatorów,czy ktos juz cos takiego robił i czy to pomaga??pozdrawiam i czekam na podpowiedzi

Zdaje sie ze masz chipa tak ?

NIe spodziewaj sie ze twoj silnik bedzie pracowal cicho. Jesli ma byc cichy kup nowki wtryski , wywal chipa a dawkę ustaw na 9 mg/skok. Bedzie cisza ... mułowatość też :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem tak,wole troszke mocy niz cisze na zewnątrz,w końcu jezdzi sie w środku :wink: Thx Basket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...