Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z odpaleniem - zapowietrzony??


Yokusti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem Audi A4 avant 96r AFN 1,9 TDI.

Mam problem z odpaleniem auta kiedy jest mało paliwa w zbiorniku.Opisze sytuację poniżej dotyczącego problemu.

Mianowicie miesiac temu wskazówka poziomu paliwa zbliżała się do czerwonego pola, ale jeszcze rezerwa się nie świaciła postanowiłem pojechac na stację i zatankować auto do pełna.

Gdy juz zatankowałem auto chciałem odpalić i nic.Kręciłem chyba z 10 min z przerwami, aż w końcu zaczął silnik załapywać i odpalił.Dzisiaj już minął miesiąc od tamtego zdarzenia i przez ten miesiac nic takiego się nie powtórzyło do dziś kiedy wracałem z miasta i auto mi zgasło na światłach przy chamowaniu.Wskazówka ponownie była w tym samym położeniu czyli przy czerwonym polu.Stwierdziłem że może wskaznik oszukuje poszedłem na stację kupiłem karnister i 5 litrów ropy.Zalałem i odpalanie ponownie kręcenie rozrusznikiem z 5 min i w końcu załapał.

Napiszczie mi prosze od czego zacząć.Nie wymieniłem jeszcze filtra paliwa, a wiem że trzeba go co 10-15 tyś odpowietrzyc.Ach jeszcze jedno niedawno sprawdzałem bezpieczniki w w gnieździe gdzie ma byc bezpiecznik do pompy paliwa nie maiłem bezpiecznika??Czy to normalne w AFN 1,9 TDI???Teraz włożyłem ale żadnych zmian.

Pozdraiwiam

Bartek

EDIT by Baskecior: pamietaj o poprawnym nazywaniu tematów. Poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne:) Tak sądziłem że najprawdopodobniej to będzie filtr i być może syf w zbiorniku.Jak zatankowałem poprzednim razem musiało podnieść syf z dna zbiornika i przytkać.Mam nadzieję , że to pomoże.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak samo-wskażnik paliwa oszukiwal i brakolo mi paliwa raz w momencie zgaszenia silnika i wtedy po dolaniu zapaliłem za kilkukrotnym pokręceniem, ale jak braklo już podczas jazdy to był problem.Usterke usunąłem czyszcząc potencjometr wskażnika paliwa kttóry jest w zbiorniku.Wyjmij go i poczyść styki tego usrojstwa a problemy powinny zniknąć jak u mnie!!!! :a4fan:POprostu wskażnik zawiesza się w ty miejscu a paliwa już nie ma i klapa!!!

W sumie może pół godziny roboty i po bólu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...