Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Wymiana płynu chłodniczego help

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Szukałem tutaj na forum ale z tym silnikiem nie znalazłem podobnego tematu.

Zbliża się zima, a ja mam swoją B5 zalaną wodą, kupiłem dziś Dynagel i chciałbym go jutro zalać. Pytanie moje jest takie: Od czego zacząć, gdzie spuścić wodę? Czy trzeba demontować pompę wodną i termostat? Co z nagrzewnicą? Gdzieś tutaj na forum czytałem że trzeba jakoś silnik "odpowietrzyć"

Proszę o pomoc i wyrozumiałość moderatorów :)

Opublikowano

płyn spuścić można odkręcając czujnik temp.z dołu chłodnicy

Opublikowano

Ściągnij grubszy wąż idący od zbiorniczka wyrównawczego i skieruj go jak najbardziej na dól (jak najniżej się da) większość płynu zleci , potem możesz jeszcze zdjąć ten cieńszy wąż który jest z góry zbiorniczka wyrównawczego i dmuchać w niego (jeszcze ok litra zleci)

Aha i mogłeś kupić G12 :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

No Ok. A czytałem że można spuścić płyn jakaś śruba w pompie wody... ??

Co z odpowietrzaniem? Czy jak spuszczę wodę poprzez czujnik temperatury w chłodnicy to czy zleci 100% wody?

Opublikowano

Podepnę sie pod watek bo mam pytanie. Co myślicie o zalaniu systemu chłodzenia: Shell Glycoshell LongLife - Czerwony, bo chce zmienić termo i czujniki. Jest droższy niż oryginalny G12 i ten co mam jest na 100% rozlewany w Norwegi.

Opublikowano

... Jest droższy niż oryginalny G12 ...

To po co przepłacać jak jest droższy ... jest napisane że ma być G12 to lej G12 a nie jakieś inne wynalazki :cool1:

PS. w profilu masz [AFF] z 2003 r.

[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2010, 22:39_________________________________________________

No Ok. A czytałem że można spuścić płyn jakaś śruba w pompie wody... ??

Co z odpowietrzaniem? Czy jak spuszczę wodę poprzez czujnik temperatury w chłodnicy to czy zleci 100% wody?

Zrób tak jak napisałem wcześniej :wink4:

Opublikowano

Mam 2.0 ALT a co do Ori G12 niema do niego dostępu teraz, pracuje w firmie w ktorej leja GlicoShell Longlife i w związku z tym chciałem właśnie zalać tym, Nigdzie nie mogę znaleźć jaka jest różnica pomiędzy G12 a np tym shellem tez tego samego koloru.

Opublikowano

GlicoShell Longlife

Możesz zalać :wink4:

wystarczyło poszukać :wink4:

http://www.wozimex.eu/PLYNYIKOSMETYKI.html

jak pisze - spełnia wymogi wiodących producentów samochodowych,

takich jak: Audi, MTU, Skoda, Seat i VW (G12 / G12+)

Opublikowano

Dziekuje za pomoc Robert ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.