Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wymiana płynu chłodniczego help


Misian88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukałem tutaj na forum ale z tym silnikiem nie znalazłem podobnego tematu.

Zbliża się zima, a ja mam swoją B5 zalaną wodą, kupiłem dziś Dynagel i chciałbym go jutro zalać. Pytanie moje jest takie: Od czego zacząć, gdzie spuścić wodę? Czy trzeba demontować pompę wodną i termostat? Co z nagrzewnicą? Gdzieś tutaj na forum czytałem że trzeba jakoś silnik "odpowietrzyć"

Proszę o pomoc i wyrozumiałość moderatorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij grubszy wąż idący od zbiorniczka wyrównawczego i skieruj go jak najbardziej na dól (jak najniżej się da) większość płynu zleci , potem możesz jeszcze zdjąć ten cieńszy wąż który jest z góry zbiorniczka wyrównawczego i dmuchać w niego (jeszcze ok litra zleci)

Aha i mogłeś kupić G12 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod watek bo mam pytanie. Co myślicie o zalaniu systemu chłodzenia: Shell Glycoshell LongLife - Czerwony, bo chce zmienić termo i czujniki. Jest droższy niż oryginalny G12 i ten co mam jest na 100% rozlewany w Norwegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jest droższy niż oryginalny G12 ...

To po co przepłacać jak jest droższy ... jest napisane że ma być G12 to lej G12 a nie jakieś inne wynalazki :cool1:

PS. w profilu masz [AFF] z 2003 r.

[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2010, 22:39_________________________________________________

No Ok. A czytałem że można spuścić płyn jakaś śruba w pompie wody... ??

Co z odpowietrzaniem? Czy jak spuszczę wodę poprzez czujnik temperatury w chłodnicy to czy zleci 100% wody?

Zrób tak jak napisałem wcześniej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.0 ALT a co do Ori G12 niema do niego dostępu teraz, pracuje w firmie w ktorej leja GlicoShell Longlife i w związku z tym chciałem właśnie zalać tym, Nigdzie nie mogę znaleźć jaka jest różnica pomiędzy G12 a np tym shellem tez tego samego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GlicoShell Longlife

Możesz zalać :wink4:

wystarczyło poszukać :wink4:

http://www.wozimex.eu/PLYNYIKOSMETYKI.html

jak pisze - spełnia wymogi wiodących producentów samochodowych,

takich jak: Audi, MTU, Skoda, Seat i VW (G12 / G12+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...