Skocz do zawartości
IGNOROWANY

różnice w jakości części do aut audi, vw, seat, skoda :)


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

zdeniu: z racji odstąpienia od oryginalnego tematu podzieliłem go i przeniosłem tu :)

otóż pracuję w największej w Polsce i nie tylko firmie produkującej Aluminium i wyroby z tym zwiazane zaopatrujemy mnóstwo państw w tym także za ocean USA i Australia takie firmy giganty motoryzacyjne jak Valeo i Delphi i wierzcie mi takim procedurom jakim jest poddawany material dla przemyslu motoryzacyjnego to się w glowie nie miesci tutaj nie ma mowy o zadnych odchylkach i blędach inaczej material jest cofany obciążony karami i tlumaczeniami. do czego dąże ten sam material trafiający do innych firm nie jest juz tak pilnowany i traktowany jest z przymróżeniem oka :mad: . tak więc na przykladzie tych świec sa one napewno lepszej jakości niż odpowiedniki trafiające na normalny rynek tak więc wybierajcie produkty (strategiczne) trafiające do fabryk renomowanych firm (ASO)bo z tymi w normalnych sklepachjest róznie z tąd taka róznica w cenach pomiędzy ASO a firmami zewnętrznymi. No to by bylo na tyle wykladu pozdrawiam :wink:

te świece już jadą do mnie :mrgreen: oryginalne nie znaczy koniecznie drogie a nawet tansze :lol:

wiki,

czyli mam rozumieć że ogólnie dostępne świece NGK BKUR6ET-10 (V-24) są gorsze od tych w opakowaniu VW/AUDI :?:

oczywiste przeciez jest ze jak cos produkuja do vw/audi to maja 4 koszyki-

najlepsze dla audi

pozniej vw

nastepnie seat/skoda

reszta na serwis, ewentuanie do sklepow

wystarczy porownac jakosc np. przelacznikow niby tych samych w calym koncernie a jednak innych-tak jest z wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn,

porownanie raczej kiepskie

cała masa tych samych części pasuje do wielu aut

czy to bedzie audi, vw, seta czy skoda

jak to sie mowi : czytaj ze zrozumieniem! nie chodzi ze pasuje, chodzi o jakosc i trwalosc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn,

porownanie raczej kiepskie

cała masa tych samych części pasuje do wielu aut

czy to bedzie audi, vw, seta czy skoda

jak to sie mowi : czytaj ze zrozumieniem! nie chodzi ze pasuje, chodzi o jakosc i trwalosc!!

polac mu :mrgreen: wie o co chodzi

a chodzi o to zdeniu że tan sam towar który trafia do fabryki a towar na sklepy jakieś tam jest różny pod względem jakości pomimo że ten sam producent :twisted: wiem bo sam za to jestem k...a odpowiedzialny po części oczywiście w ypadku klijenta mniej ważnego parametry towaru są sztucznie śrubowane co nie może się zdazyć dla Valeo itp. gdyż oni mają swoje ośrodki badawcze i tak to sprawdzą :???: pozdro chyba mnie wyleją bo za dużo gadam ale to chlopaki do waszej wiadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o jakosc i trwalosc!!

wybacz kolego ale jakość i twałość wielu elementów takich samych które pasują czy to do audi czy to do seata jest taka sama

przykładem masz powyższą aukcje

te same świece pasują do vw i do seata

i jest cała masa części wpółpasujących których jakość jest taka sama bez znaczenia na marke

czytaj ze zrozumieniem! nie chodzi ze pasuje

pisz ze zrozumiemiem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeniu, mylisz sie! Jakosc elementow do aut z koncernu jest zupelnie rozna!

na tych swiecach jest tylko sygnaturka VW, a nie zadnej innej marki z koncernu, a to ze sie "nadaja" do skody,audi itd aut to juz zupelnie inna sprawa!

kazda firma produkujaca cokolwiek ma selekcje jekosci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o jakosc i trwalosc!!

wybacz kolego ale jakość i twałość wielu elementów takich samych które pasują czy to do audi czy to do seata jest taka sama

przykładem masz powyższą aukcje

te same świece pasują do vw i do seata

i jest cała masa części wpółpasujących których jakość jest taka sama bez znaczenia na marke

czytaj ze zrozumieniem! nie chodzi ze pasuje

pisz ze zrozumiemiem :twisted:

nadal nie rozumiesz chodzi oto na przykadzie tych świec że te które trafiają do fabryk VW seat skoda audi i jakie tam se chcesz są lepszej jakości niż te na pólce sklepowej ogólno dostępnej nawet jeśli jest to wciąż produkt NGK !! :twisted: i nie klócić mi sie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: hehe jasne i oto chodzi na tym forum uszanowanko obojgu i niech prawda nam sluzy trzeba się nawzajem uswiadamiać a mi chodzi o to że jak ma się taki wybór jak w temacie to trzeba wybrac optymalnie i nie dać się w walka robić zwlaszcza ze koszty te same - prawie :mrgreen: spadam bo nadaję na GPRS w robocie a to kosztuje! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie! Jakosc elementow do aut z koncernu jest zupelnie rozna!

wybacz ale chyba sam nie wiesz co napisałeś

napisałeś:najlepsze dla audi

pozniej vw

nastepnie seat/skoda

jak np filtr oleju 056115561G pasuje do audi, Vw, seata czy skody to nie mow mi ze on będzie w kilku różnych jakościach

i tak jest z całą masą części , paski, napinacze, uklady hamulcowe , zawieszenia itd.

więc albo miałeś coś innego na myśli i źle to napisałes albo jesteś w błędzie

wiki,

ja nie porównuje tego co idzie do fabryki z tym co idzie na pólkę

tak więc nie odpowiadaj na posty jak ich nierozumiesz

nie klócić mi sie

nikt tu się nie kłóci tylko wyjaśniamy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

wiki,

ja nie porównuje tego co idzie do fabryki z tym co idzie na pólkę

tak więc nie odpowiadaj na posty jak ich nierozumiesz

nie klócić mi sie

nikt tu się nie kłóci tylko wyjaśniamy :mrgreen:

:oops: a mi oto chodzi od początku tego tematu który poruszylem ja i to wy zle to zaczeliście interpretowac :wink: myśle ze sie teraz rozumiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeniu, prosze Cie bardzo...porownanie statystyk awaryjnosci aut z koncernu (tylko pod wzgledem czesci mechanicznych)np.zawieszenie-silnik-ukl wydechowy bo z elektryka wiadomo ze roznie bywa!!

[ Dodano: 2006-08-07, 01:38 ]

wiki, to ze roznia sie te wkladane do aut i te w sklepie to wiadomo....mi chodzi o to ze jest rowniez roznica w tych samych czesciach wkladanych np do A3 i octavii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 2006-08-07, 01:38 ]

wiki, to ze roznia sie te wkladane do aut i te w sklepie to wiadomo....mi chodzi o to ze jest rowniez roznica w tych samych czesciach wkladanych np do A3 i octavii

a tu się w pełni zgadzam w końcu jest różnica w cenie aut pomiędzy AUDI - VW - Skoda i na czymś sięto musi odbić a nie na czym innym jak na jakości materiałów no ale tam już żądzą księgowi wię skoda to taka namiastka Audi dla ubogich :mrgreen: nie urażając włascicieli skód bo SUPERB jest Extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeniu, prosze Cie bardzo...porownanie statystyk awaryjnosci aut z koncernu (tylko pod wzgledem czesci mechanicznych)np.zawieszenie-silnik-ukl wydechowy bo z elektryka wiadomo ze roznie bywa!!

nie wiem jakie statystyki masz na myśli ale nie powiesz że np passat b5 częściej się psuje niż a4 - przecież te auta zbudowanę sa na tych samych częściach (zawiesznie, ukł. hamulcowy, ukł. kierowniczy, silniki i osprzęt i cała masa innych elementów) a spora część pasuje tez do A6

a gdy idziesz do sklepu kupić np, klocki, tarcze, końcówke drążka, amortyzatory, wahacze, łączniki, itd. to cena i jakość nie będzie inna do każdego z tych aut bo to są te same części

tak więc nadal nie rozumiem Twoich porównań

różnica jaka jest to w wykończeniu

wiadomo iż audi ma jakościowo lepsze materiały zastosowane od VW czy skody czy seata

ale to tylko ta różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ta dyskusje i zaczynam sie zastanawiac czy mam problemy ze zrozumieniem tekstu: :mrgreen:

ale jak juz stwierdzilem ze nie mam to mysle jak zdeniu odpisuje kilkakrotnie jak nie zrozumial chyba do konca tego co Wiki i Murzyn napisali

to moze ja sprobuje jako 3 os :mrgreen:

Roznica w jakosci jest pomiedzy czesciami w calym VAGu jak murzyn napisal

ale masz kolejno jakosciowo Audi,VW, Skoda czy Seat (jakolwiek) i pozniej czesci sklepowe

odpowiednie normy dla odpowiednich Marek.

a statystyki awaryjnosci tylko to potwierdzaja.

statystyki sa robione dla czesci fabrycznych ktore patrz wyzej spelniaja odpowiednie dla marki normy.

Jak kupisz sklepowki to masz powiedzmy to samo ale i tak gorsze jakosciowo od fabrycznych.

jesli cos przekrecilem to mnie poprawcie :mrgreen:

OT:

a tak jeszcze poszukalem troche na allegro

i znalazlem to http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=119300629

Deplhi to robi wiec moze to byc blisko oryginalow fabrycznych?

to tak nawiazujac do ostatniej naszej rozmowy na spociku w KRK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,

stary wybacz ale Ty chyba tez nie kumasz co pisze

nie pisałem tylko o sklepówkach

gdy udasz się do serwisu aby zakupic oryginalny wahacz do A4 to taki sam wahacz idzie do passata B5 , taki sam to znaczy o tym samym nr katalogowym np 4D0407151P

i nie mów mi że ten wahacz o tym numerze do passat jest gorszy od tego co idzie do A4 który ma cały czas ten sam nr :evil:

i tak jest z całą masą części

więc zanim zaczniesz pisać zastanów się czy wiesz o co chodzi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie troche sie zastanawialem ale moge robic bledy :mrgreen:

sa dwie drogi

albo ASO dostaje sztuki ktore sa "w koszyku" czesci zamienne Audi(dosc odlegle od jakosci fabryka)

albo dostaje czesci z koszyka Fabryka ->audi majace taki sam numer jak VW ale inna jakosc.

Chociaz to za piekne zeby bylo prawdziwe szczegolnie w polskich ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ta dyskusje i zaczynam sie zastanawiac czy mam problemy ze zrozumieniem tekstu: :mrgreen:

ale jak juz stwierdzilem ze nie mam to mysle jak zdeniu odpisuje kilkakrotnie jak nie zrozumial chyba do konca tego co Wiki i Murzyn napisali

to moze ja sprobuje jako 3 os :mrgreen:

Roznica w jakosci jest pomiedzy czesciami w calym VAGu jak murzyn napisal

ale masz kolejno jakosciowo Audi,VW, Skoda czy Seat (jakolwiek) i pozniej czesci sklepowe

odpowiednie normy dla odpowiednich Marek.

a statystyki awaryjnosci tylko to potwierdzaja.

statystyki sa robione dla czesci fabrycznych ktore patrz wyzej spelniaja odpowiednie dla marki normy.

Jak kupisz sklepowki to masz powiedzmy to samo ale i tak gorsze jakosciowo od fabrycznych.

jesli cos przekrecilem to mnie poprawcie :mrgreen:

OT:

a tak jeszcze poszukalem troche na allegro

i znalazlem to http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=119300629

Deplhi to robi wiec moze to byc blisko oryginalow fabrycznych?

to tak nawiazujac do ostatniej naszej rozmowy na spociku w KRK

cena kompletu rewelka :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...