Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Dziwna moc auta


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam pytanie do Was jako zpewne długoletnich właścicieli tych aut szczególnie tych którzy maja audi a4 1.9 tdi 90km 1Z chodzi jakie macie osiagi z tymi silnikami poniewarz wczesniej miałem vectre 1.8 z 8 letnim LPG vectra tez miala 90km a nawet mniej gdyz byla zagazowana zwykłym gazem i w porównaniu z audi to vectra byla demonem predkości :> jak wrzucilem 3 bieg to nie było auta którego bym nie wyprzedził do 120km/h szla na 3 biegu jak diabel :evil:bez problemu leciala te 170km/h a z audi jakoś boje sie wogóle wyprzedzać a audi ma 90km jest młodsze ma turbo a silnik wyglada super na biegach 1,2,jest ok na 3 biegu ciagnie ale do 80km/h potem tez przyspiesza ale powolutku :wallbash: 4 i 5 tez przyspiesza ale powoli vectra ani razu nie mialem sytuacji krytycznych i to przy predkosciach 120km/h a audi przy predkosci 100km/h przy wyprzedzniu codziennie jak jade do pracy walcze o zycie :kox: czytalem troche juz o tym na forum i przyczyna jest n75 albo przepływomierz ale u mnie silnik nie włącza sie w tryb awryjny albo cos innego poprostu moze ma taka moc??? przed szukaniem tego n75 czy sprawdzaniem przepływki Prosze o opinie posiadaczy takiego 1Z albo kto mial kontakt z takim silnikiem jak on sie wam zachowywal bo moze ja tu bende zawracal wam glowe z tymi duperelami n75 jak w sumie moze on tak jezdzi nie mam nikogo kto ma takie auto wiec nie mam jak porównac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o brak mocy to możliwe że masz nieszczelność w układzie turbo-intercooler

mój 90-konny buja się spokojnie 190

zVAGuj i zobacz co wyskoczy....ewentualnie jak masz możliwośc to zrób logi dynamiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś masz nie tak jak ja robiłem logi na 3 do 4500 ob to na liczniku miałem 120 więc pasowało by abyś zrobił logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uffffffffffff ciesze sie ze jest cos popsute a nie ze on tak ma :> :> ok to jutro pojade na komputer tylko panowie u nas takie podłączenie kosztuje 40zł i te logo to tez mi zrobią??? bo sie nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpie aby ci zrobili logi podjeć na spota w swojej okolicy to napewno ktoś ci zrobi [br]Dopisany: 10 Październik 2010, 10:30_________________________________________________zagadaj z chłopakami w

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=20452.0;topicseen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ok czyli nie warto nawet na ten komputer jechac a mam pytanie a jakm bym kupił sobie taki kabelek np taki http://allegro.pl/vag-com-kkl-obd2-usb-black-vw-audi-seat-skoda-i1249681658.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm w sumie moze kupie ten kabelek chociaz do ciebie moze tez by mi sie udalo wpasc do bydgoszczy musze pomyslec jak cos dam ci znac na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden i drugi to praktycznie to samo tylko w tym drugim ma jeszcze programy (które sobie sam może ściągnąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś ją rozbujać na maxa...?? ten problem masz odkąd ją kupiłeś?? z opisu twojego jak auto jeździ to dosłownie objaw jakby była założona skrzynia biegów od benzyniaka. 1,2 ogień, 3 jeszcze jakos jedzie 4i5 jedzie jakby chciał a nie mógł .a obroty silnia wtedy zaobserwuj na 5tym biegu przy predkości 140 jak sie rozkiwa jakie masz obroty silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na 5 biegu przy 100km/h mam obrotów jakies 2200 moze 2100 w kazdym bądz razie wiecej niż 2000 cały szkopuł tkwi w tym ze on ma problem sie rozbujac jak mam na liczniku 80km/h i wyprzedzam to musze zmienić na 3 i gaz do dechy a audi przyspiesza tak jak by nie chcial tzn przyspiesza ale chwile jade obok pojazdu wyprzedzanego tak jak bysmy sie scigali to super widok jest jak ja wyprzedzam to za mna juz ze 3 auta tez wyprzedzaja i nie wiedza co sie dzieje :> mam go juz miesiac od poczatku tak mam do 80km/h nawet ładnie ciagnie na 3 potem powyzej 80km/h to równie dobrze mogłbym 4 bieg albo 5 wrzucic[br]Dopisany: 10 Październik 2010, 11:42_________________________________________________aha na maksa to jechalem jakies 130km/h i oczywiscie pedal do konca wcisniety no i sie juz wzniesienie zaczynalo naprawde nawet nie mam gdzie sie rozpedzic bo znim sie rozpedze to juz zakret albo góra[br]Dopisany: 10 Październik 2010, 11:45_________________________________________________na 1 i 2 jest on bardzo mocny na 3 tez ma powera ale do 80km/h pozniej mozna wciskac mu do dechy a on przyspiesza ale po swojemu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie jest coś nie tak musisz zrobić logi, najpierw sprawdź szczelność dolotu, N75 sprawdź tą gumę 10 cm u góry często robi się tam dziurka i może to przez to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok posprawdzam wszystko i sprobuje te logi gdzies wykonac moze jakis filmik nagram z jazdy[br]Dopisany: 10 Październik 2010, 11:54_________________________________________________troche dzis pojezdzilem i tak auto jak by troche lepiej jezdzilo ale moze mi sie zdawalo po prostu na 3 biegu ciagnie ladnie ale do 3 tys obrotow potem dostaje mula i przyspiesza ale powoli nawet czuc jak by sie cos odlaczalo i auto wolniej przyspiesza :wallbash: tragedia wyczytalem ze to moze byc wina tego n75 i tu mam pytanie gdzie on jest czy tu

9ySiS.jpg

czy moze tu

9yXi9.jpg

[br]Dopisany: 10 Październik 2010, 18:50_________________________________________________ten drugi obrazek to chodzi o te miejsce

9ziKr.jpg

[br]Dopisany: 10 Październik 2010, 18:53_________________________________________________aha obejrzalem troche te rurki wezyki i niby na oko sa ok chyba ze moze ta chlodniczka intercoler cos nie tak bo autko mialo malego strzala w blotnik tzn otarcie z lekkim wgieciem blotnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten N75 masz na pierwszym zdjęciu

sprawdź te opaski co zaznaczyłem strzałkami

schowek01qc.jpg

i sprawdź opaski przy IC może jest mała dziurka albo coś tylko dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...