Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Instalacja/montaż alarmu


Tom_F

Rekomendowane odpowiedzi

Samo podłączenie może tyle nie trwa ale rozbieranie tapicerki (celem ukrycia kabli i centrali) oraz owijanie kabli taśmą ( ala oryginał) trochę trwa. Poza tym lepiej mieć to zrobione porządnie niż na szybko w 4h. Więc tymi 8h bym się nie przejmował bo pewnie zrobią to w 6h tylko się zabezpieczają czasowo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki. Bo już myslałem, że mi pół auta rozbiorą i będą tam za dużo kombinować i jeszcze coś przy okazji popsują, bo zwykle tak bywa z tymi polskimi specjalistami. Ostatnio przy wymianie przegubu mi pokrzywili taką część z której czujniki ABS odczutują różne dane z obrotów kół, albo uszkodzili mi kluczyk główny, a ostatnio to całkiem się połamał już przy kolejnej naprawie tym razem centralnego zamka, bo się zablokowała tylna klapa i zaczął z klucza otwierać, a to rzadko używane i był problem więc na siłe otwierał i połamał:(. Szkoda, ze dopiero w domu się kapnąłem, bo w sumie to mi się złamał na skutek gwałtowności działań tych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał franc8.

Sam tak często robię, bo różne kwiatki można w aucie odkryć po np. poprzednim właścicielu, które często wpływają na wydłużenie roboty.

Kolejna kwestia to samo zrobienie wiązek, co zabiera najwięcej czasu.

Dziwi mnie tylko rozrzut 350-400zł.

Jaki to będzie alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzut 350zł - 400zł, dlatego, że coś tam może jeszcze dojdzie w trakcie, jak będzie problem, ale generalnie ma to być polski alarm z pilotem. A ta opcja za 400zł to miał być taki, że sterowanie byłoby z oryginalnego scyzoryka, ale się nie da, gdyż ich alarm działa na 2 przyciski, a w Audi są 3 przyciski. Poza tym ten scyzoryk mi się już całkiem uszkodził w sensie mocowanie klucza się połamało. Więc przyjmijmy, że będzie to kosztować 350zł. Alarm razem z centralnym zamkiem - sterowanie z jednego pilota.

Pewnie będzie to coś z tej oferty:

http://sklep-caraudio.pl/index.php?cPath=27&osCsid=33704aa9282de4ba2e27cf77a8fe7f7d

W tej firmie miałem to robić, ale jeszcze się zastanawiam, bo zakład super nowoczesny, ludzie kumaci, ale troche za mało solidności, dbałości o szczegóły, typu osłona bezpieczników miała urwany jeden zaczep to nic z tym nie zrobiono, aby go skleić (miałem te urwane elementy), zniszczono mi do reszty mój ostatni klucz scyzoryk - w domu mi się połamał przez gwałtowne otwieranie i zamykanie tylnej klapy przez pracownika tej firmy, która się zablokowała, akurat wtedy, gdy tam pojechałem (próbowali mi reanimować działanie centralnego zamka z pilota). Chciał dobrze, no ale mógl być ostrożniejszy. A główna wizyta dotyczyła sprawdzenia bezpieczników i ich czyszczenia, ewentualnej wymiany, konserwacji, bo zaczeły mi świrować kierunkowskazy - raz działały, raz nie, a także zakup i instalacja nowego radia. Wybrałem Pioneera DEH-2200UB. Porównywałem też z Alpine (podstawowy model) i nie było czuć różnicy. Mam system BOSE, ale powiem szczerze, że jakoś super to to nie gra. Dołożyli mi tam jeszcze adapter sygnału do Bose, separator antenowy. Te głośniki troche buczą, a glośnik od kierowcy wręcz trzeszczy często, a jak włączę pause przy odtwarzaniu płyty cd to slychać lekki szum w głośnikach. Zwróciłem na to uwagę, że mi trzeszczy ten głośnik to mi mówi gościu, ze to pewnie drgania od subwoofera, ale nie miał racji, bo te głośniki później nasłuchiwałem dokładnie z osobna. Dlatego pewnie będzie trzeba tam zajrzeć do tych głośnikow bo może jednak to nie Bose, albo są z lekka popalone te glośniki, bo w radiu Concert byl walnięty potencjometr i jak się załączyło to potrafiło się robić od razu na full głośno.

A wracając do alarmów to jaki Kolega by polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tytana i jest git - zero problemów z użytkowaniem, razem z montażem płaciłem 400zł. Omijał bym alarmy skośnookich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...