Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ile plynu chlodzacego ma wejsc?Czy mozliwe ze zle odpowietrzony?


zizel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymienialem termostat, po przeczytaniu paru postów widzialem ze do podobnego silnika jak mój AJM (ja posiadam ATJ) wchodzi ok 6 litrow plynu a mi weszlo ok 5 l, czy to moze oznaczac ze jest cos zle odpowietrzone?Cieple powietrze dmucha, waz od termostatu po rozgrzaniu lekko cieply, wskazania na kilmatronicu 85-88,(termostat wahler, brak dostepu do oryginalnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszą rzeczą jest ile czasu będzie się silnik nagrzewał do 90 stopni bo wiadomo idzie zima :>

jak trafiłeś dobry termostat to po 8-10 kilometrach przy włączonym ogrzewaniu masz mieć 90 stopni

To że trzyma termostat temperaturę to nie oznacza że jest dobry wiem bo już to przerabiałem Natomiast co do odpowietrzenia układu niby mówią że sie sam odpowietrza ale widziałem na forum jak robili koledzy w ten sposób

Odkręcasz zbiorniczek wyrównawczy i podnosisz go wyżej niż jest akumulator sciągasz jeden z węży od nagrzewnicy tam jest taki otworek lekko wąż z suwasz aż zacznie i tam ma lecieć płyn albo powietrze gdzieś w dziale warsztat jest pokazane jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale afn to troche inny silnik.

na zimnym silniku mam miedzy min a max a na rozgrzanym ponad max, tak ma byc i czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że jak nagrzejesz silnik to objętość płynu się zwiększa dobrze było by żębyś przy nagrzanym silniku nie przekraczał max w zbiorniczku czym więcej płynu tym większe ciśnienie sie wytwarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...