Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Zmiana dawki paliwa.


IDUAL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ponieważ miałem za dużą dawkę paliwa 2,6-2,8 zmieniłem vagiem na 3,4-3,6. Ale chciałbym ustawić na 4.0 i tu moje pytanie czy sposób na regulację dawki poprzez przestawienie nastawnika to przypadkiem nie jakiś chałupniczy sposób który nic nie wnosi czy taki sposób regulacji jest poprawny. Pytam ponieważ jeden mechanik pewnie świadomy mojej niewiedzy i żadny zysku powiedział mi że dawka paliwa jest nie regulowana w pompach VP 37 i jeżeli pompa wali za dużo paliwa to jest do regeneracji (facet ma serwis BOSCH). Prszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zmień Ty lepiej mechanika,bo jak się czyta coś takiego to aż sie scyzoryk w kapsie otwiera.Zmiana dawki nastawnikiem jest jak najbardziej dopuszczalna,bo jak inaczej chciałbyś zrobić to na Boschu?,w tego typu sterownikach nie ma funkcji ustawiania dawki Vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vagiem można ustawić dawkę tylko w pewnym zakresie. Jedni mogą ustawiać np od 2 do 3,5 inni od 3 do 4,5 (nie sprawdzałem dokładnie jak duża jest tolerancja) a zależy to do ustawienia nastawnika. Jeśli nie możesz ustawić żądanej dawki Vagiem to musisz przestawić nastawnik (jest to dokładnie opisane na forum w dziale "Zrób to sam").

Zmień mechanika bo to jakiś idiota i naciągacz.

A tak w ogóle po co chcesz zmienić dawkę na 4? Ustaw sobie od 3 do 3,5 i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz pytam bo chciałem się upewnic czy sposób przez regulację nastawnikiem jest poprawny. A co do możliwości regulacji vagiem to jest ale bardzo mała. Powróce więc do ustawień fabrycznych na vagu i znienię dawkę nastawnikiem. Dzieki za odpowiedz jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...