Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kredyt Rodzina Na Swoim


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Koledzy czy korzystał może ktoś z w/w kredytu. Planuję zacząć budowę domu w 2012r a od przyszłego zacząć chodzić za pozwoleniami. Wkładu własnego mam 50 000 a chciał bym wziąć 150 000zł w kredycie. Może mamy kogoś kto się tym zajmuje i wytłumaczy kilka spraw. Chodzi mi czy mogę wziąć taki kredyt w czasie budowy itp czyli wszystko co wiecie. Liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Koledzy czy korzystał może ktoś z w/w kredytu. Planuję zacząć budowę domu w 2012r a od przyszłego zacząć chodzić za pozwoleniami. Wkładu własnego mam 50 000 a chciał bym wziąć 150 000zł w kredycie. Może mamy kogoś kto się tym zajmuje i wytłumaczy kilka spraw. Chodzi mi czy mogę wziąć taki kredyt w czasie budowy itp czyli wszystko co wiecie. Liczę na pomoc :)

Ogarnij najpierw podstawowe sprawy.

1.Kredyt RnS załatwiasz przed kupnem mieszania/rozpoczęciem budowy.

2.Zdolność kredytowa.

3.Nie możesz być właścicielem nieruchomości,domu/mieszkania przed załatwieniem kredytu.

Cały ten program obarczony jest wieloma haczykami i nie każdy bank może taki udzielić.

Zorientuj się najpierw co gdzie i jak dopiero uporządkuj sprawy budowy.

Moja kuzynka z mężem dostała taki kredyt,nie jest to strasznie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Porównaj kredyt z dopłatą ze standardowym kredytem mieszkaniowym (bez dopłat). Może się okazać, że kredyt standardowy jest korzystniejszy od kredytu z dopłatą w wybranym przez Ciebie banku. W przypadku domów jednorodzinnych Skarb Państwa dopłaca 50% odsetek do 70 m2 Twojego domu. Tak więc jeśli nie zrobisz porównania i kredyt z dopłatą będzie miał dużo wyższą marżę od kredytu standardowego, a do tego budujesz duży dom (130-140 m2 powierzchni użytkowej), może się zdarzyć, że rata kredytu w ramach programu Rodzina na swoim będzie wyższa od raty standardowego kredytu hipotecznego."

tu masz sporo na ten temat: http://www.rodzinanaswoim.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...