Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Witam,dziwny dzwięk w silniku kiedy się rozgrzeje


dante jac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam taki problem kiedy auto mi się rozgrzeje słyszę dziwne 2 dzwięki w tylnej części silnika jak by ciszej i głośniej a do tego klekotanie,mechanicy nie wiedzą co to jest muwią że nie popychacz.Proszę o pomoc z góry dziękuje. Moje auto to audi a4 2.0 kod silnika alt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnej części głowicy jest nastawnik wałka rozrządu :gwizdanie:

Częst przyczyną stuków właśnie z tej części jest spadek ciśnienia oleju i problem może leżeć w pompie oleju :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylnej części silnika słychać rzężenie lancucha. Mam to sprawdzone na kilku ALT z przebiegiem od 90 do 230tysięcy jest ten sam odgłos. Wiec uważam ze to normalne, jeżeli chodzi o ALT. Co do klekotania jest opisane doskonale na forum:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma tez alt z 2004 z przebiegiem 105000tysięcy, moja ma 220000 i silniki chodzą identycznie, wiec oboje musielibyśmy mieć uszkodzony napinacz, ja myślę ze taki dzwiek w Alt to norma:D niedawno miałem ściągnięte pokrywę zaworów i lancuch był napięły jak baranie jaja:D niezwracam na to uwagi bo ze środka samochodu nic nie słyszę:D:D Jezeli chodzi o sam lancuch warto go wymienic jak auto ma troche przesmigane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma trochę przebiegu bo ponad 160 tys, miał już robione pierścienie bo brał olej, ale dużo to nie dało, dalej bierze te 0,5l na 1000km. Jednak muszę się zastosować do tej waszej reguły, aby uzupełniać olej do max, po każdej trasie i wtedy mniej pali. Nagram dźwięk silnika, bo oprócz tego napinacza jeszcze coś innego mi się nasuwa na myśl, może ty byś coś poradził, bo widzę że znasz ten model bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...