Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Świstanie z gruchy podciśnienia


czesia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu borykam się z przeładowaniem turbiny i wpadaniem auta w tryb awaryjny,logi oczywiście zrobię ale podczas sprawdzania instalacji podciśnieniowej zauważyłem świstanie albo świergotanie dochodzące z z gruchy wciągającej sztangę, po zdjęciu wężyka podciśnienia świergotanie ustaje i stąd moje pytanie do kolegów czy to jest narmalny objaw,czy raczej śwadczyło by to o uszkodzeniu membrany w tej gruszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego załóż na gruszke jakis wężyk i wciągaj powietrze i w tym momencie ręka sprawdź czy sztanga pracuje w góre a jak sie nie unosi i słychać swist to masz rozwalona gruszkę wrazie co mam taka gruche :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, gruszka pracuje w zakresie ok 2 cm obserwowałem ją jak logowałem auto w grupie 011BS,tylko niepokoi mnie ten dzwięk wydobywający sie z tej gruszki stąd moje pytanie czy tak może być, myślę też że podczas dużych obrotów silnika duża dynamika gazów może sobie poprostu nieradzić z pracą zasyfiałych łopatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie do tematu.

mam pytanie.jak lekko powinno chodzić cięgło gruchy kierujące łopatkami.dziś tam zajrzałem.i palcami nie szło tego zrobić.wzięłem kombinerki, ścisnęłem i poruszałem.ma jakieś 2 cm skoku góra/dół.jak podnosiłem to szło bez zacięć i szarpania,ale miałem wrażenie jakbym ciągnął za dość mocną sprężyne.

prosze o odp jak być powinno.[br]Dopisany: 09 Listopad 2010, 19:42_________________________________________________dodam że silnik nie łapie notlafu,ma w miare dobrą dynamike,choć wydaje mi sie że stać go na więcej :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...