Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Nawigacja BNS - gdzie jest zmieniarka?


gucioslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zakupiłem Audi B7 ze standardowo zamontowaną nawigacją BNS. Zastanawia mnie jedno - czy w autach w których była montowana ta nawigacja montowano także zmieniarkę? Próbowałem znaleźć odpowiedź na forum, stąd moje zmieszanie. Część pisze że miała zmieniarkę w schowku, część w bagażniku. Czy to normalne że nie mam jej nigdzie? Czy płyta z nawigacją jest zrzucana na pamięć do samego BNS'a, czy konieczna jest jej obecność w napędzie? Jeżeli ta druga opcja - oznacza to że sprzęt grający nie może korzystać z napędu CD.

Drugie pytanie. Chciałbym założyć do swojego samochodu nawigację RNS-E. Z tego co wyczytałem zmiana z BNS jest oczywiście możliwa. Ale: czy RNS-E także wymaga dodatkowego napędu na płyty, czy mapy można trzymać na kartach pamięci (widziałem 2 gniazda), czy na kartach pamięci można trzymać muzykę?

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Zakupiłem Audi B7 ze standardowo zamontowaną nawigacją BNS. Zastanawia mnie jedno - czy w autach w których była montowana ta nawigacja montowano także zmieniarkę? Próbowałem znaleźć odpowiedź na forum, stąd moje zmieszanie. Część pisze że miała zmieniarkę w schowku, część w bagażniku. Czy to normalne że nie mam jej nigdzie? Czy płyta z nawigacją jest zrzucana na pamięć do samego BNS'a, czy konieczna jest jej obecność w napędzie? Jeżeli ta druga opcja - oznacza to że sprzęt grający nie może korzystać z napędu CD.

Drugie pytanie. Chciałbym założyć do swojego samochodu nawigację RNS-E. Z tego co wyczytałem zmiana z BNS jest oczywiście możliwa. Ale: czy RNS-E także wymaga dodatkowego napędu na płyty, czy mapy można trzymać na kartach pamięci (widziałem 2 gniazda), czy na kartach pamięci można trzymać muzykę?

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

..co do BNS-a to nie wszędzie były montowane zmieniary.Navi oczywiście idzie z płyty więc płyta musi być jak najbardziej w napędzie wtedy nici ze słuchania muzy jedynie radyjko

..co do Rns to jak kolega wyżej pisze.Muze trzymasz na kartach pamięci masz 2 sloty więc sporo tego napchasz.Nawi z płytki w głównym napędzie a muza z kart :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedzi, rozwiały moje dotychczasowe wątpliwości.

Czas na kolejne pytanka :decayed: :

Czy wymiana BNS na RNS-E jest kłopotliwa? Z tego co zdążyłem przeczytać na forum, wychodzi że powinna być to prawie operacja "plug and play" - pomijając zmianę kodowania itd. Obecnie mam bluetooth który działa z BNS, kolorwy FIS, a sama nawigacja zajmuje 2DIN. O czym jeszcze powinienem pamiętać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...