Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Uszkodzony czujnik temperatury czy termostat ?


Norge10

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam ten wątek ,ale trudno.

Problem jest taki :

wskaznik temperatury cieczy chłodz. na desce rozdzielczej pokazuje maksymalnie około 70 st C, natomiast klimatronik na kanale 51 pokazuje temperature po rozgrzaniu 90 stopni ( na kanale 49 pokazuje taką jak na zegarze czyli max około 70 st)

Dzisiaj wymieniłem czujnik na nowiutki kupiony w sklepie i dalej to samo - zegar pokazuje max 70st.

Ogrzewanie w aucie jest dobre - dosc szybko po uruchomieniu silnika z nawiewów leci ciepłe powietrze ( chociaż na nogi leci nie za ciepłe)

Mechanik u którego niedawno robiłem coś innego, powiedział ze sprawdził mi termostat i jest dobry ( chyba że kitował - nie wiem ).

Dodatkowo auto sporo pali ok. 11 l/100km w cyklu mieszanym ( może to efekt niedogrzanego silnika ?)

Co w takim razie może byc przyczyną takich wskazań temperatury na zegarze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat wymień, a po czym powiedział że jest dobry, na oko? pewnie nawet mu się go wyciągać nie chciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat wymień, a po czym powiedział że jest dobry, na oko? pewnie nawet mu się go wyciągać nie chciało

wymieniał pompe wody a ze termostat jest blisko to powiedział ze wyciągnął go i sprawdził.

Natomiast dzisiaj zakryłem chłodnicę tekturą i zegar zaczął chodzic jak nalezy tzn po ok. 10 min zlapal 90 stopni ale co pozniej nie wiem bo musialem wylaczyc silnik bo po prostu dojechalem do celu.

[br]Dopisany: 15 Listopad 2010, 17:31_________________________________________________

termostat do wymiany , na klimatroniku temp. z G2 sprawdzaj na 49 kanale :wink4:

co to znaczy z G2 ? U mnie czasami na 49 kanale po kilkunastu kilometrach jazdy i po osiagnieciu np. 65 stopni spada wartosc do 30. Czy to mozliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami na 49 kanale po kilkunastu kilometrach jazdy i po osiagnieciu np. 65 stopni spada wartosc do 30. Czy to mozliwe ?

Czyli termostat jaki i czujnik temp. G2/G62 do wymiany (ale najpierw czujnik sprawdziłbym VAGiem) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami na 49 kanale po kilkunastu kilometrach jazdy i po osiagnieciu np. 65 stopni spada wartosc do 30. Czy to mozliwe ?

Czyli termostat jaki i czujnik temp. G2/G62 do wymiany (ale najpierw czujnik sprawdziłbym VAGiem) :wink4:

czujnik wymieniłem wczoraj na nowiutki 4-pinowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami na 49 kanale po kilkunastu kilometrach jazdy i po osiagnieciu np. 65 stopni spada wartosc do 30. Czy to mozliwe ?

I po wymianie dzieje sie jeszcze to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami na 49 kanale po kilkunastu kilometrach jazdy i po osiagnieciu np. 65 stopni spada wartosc do 30. Czy to mozliwe ?

I po wymianie dzieje sie jeszcze to ?

wymiana czujnika nic nie zmieniła :(

myslałem ze zasloniecie chlodnicy cos pomoze ale niewiele pomogło :([br]Dopisany: 15 Listopad 2010, 21:49_________________________________________________jednak zasłonięcie chłodnicy pomogło sporo bo jezdziłem dzisiaj w trasę i temperatura silnika prawie 90 stopni i ogrzewanie duuuużo lepsze. Kupuję termostat i wymieniam napiszę jakie zmiany po wymianie.[br]Dopisany: 18 Listopad 2010, 18:31_________________________________________________PO wymianie termostatu wszystko wrociło do normy ! tEraz juz wszystko ok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...