Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Uszkodzony czujnik temperatury czy termostat ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam ten wątek ,ale trudno.

Problem jest taki :

wskaznik temperatury cieczy chłodz. na desce rozdzielczej pokazuje maksymalnie około 70 st C, natomiast klimatronik na kanale 51 pokazuje temperature po rozgrzaniu 90 stopni ( na kanale 49 pokazuje taką jak na zegarze czyli max około 70 st)

Dzisiaj wymieniłem czujnik na nowiutki kupiony w sklepie i dalej to samo - zegar pokazuje max 70st.

Ogrzewanie w aucie jest dobre - dosc szybko po uruchomieniu silnika z nawiewów leci ciepłe powietrze ( chociaż na nogi leci nie za ciepłe)

Mechanik u którego niedawno robiłem coś innego, powiedział ze sprawdził mi termostat i jest dobry ( chyba że kitował - nie wiem ).

Dodatkowo auto sporo pali ok. 11 l/100km w cyklu mieszanym ( może to efekt niedogrzanego silnika ?)

Co w takim razie może byc przyczyną takich wskazań temperatury na zegarze ?

Opublikowano

termostat wymień, a po czym powiedział że jest dobry, na oko? pewnie nawet mu się go wyciągać nie chciało

Opublikowano

termostat do wymiany , na klimatroniku temp. z G2 sprawdzaj na 49 kanale :wink4:

Opublikowano
  • Autor

termostat wymień, a po czym powiedział że jest dobry, na oko? pewnie nawet mu się go wyciągać nie chciało

wymieniał pompe wody a ze termostat jest blisko to powiedział ze wyciągnął go i sprawdził.

Natomiast dzisiaj zakryłem chłodnicę tekturą i zegar zaczął chodzic jak nalezy tzn po ok. 10 min zlapal 90 stopni ale co pozniej nie wiem bo musialem wylaczyc silnik bo po prostu dojechalem do celu.

[br]Dopisany: 15 Listopad 2010, 17:31_________________________________________________

termostat do wymiany , na klimatroniku temp. z G2 sprawdzaj na 49 kanale :wink4:

co to znaczy z G2 ? U mnie czasami na 49 kanale po kilkunastu kilometrach jazdy i po osiagnieciu np. 65 stopni spada wartosc do 30. Czy to mozliwe ?

Opublikowano

U mnie czasami na 49 kanale po kilkunastu kilometrach jazdy i po osiagnieciu np. 65 stopni spada wartosc do 30. Czy to mozliwe ?

Czyli termostat jaki i czujnik temp. G2/G62 do wymiany (ale najpierw czujnik sprawdziłbym VAGiem) :wink4:

Opublikowano
  • Autor

U mnie czasami na 49 kanale po kilkunastu kilometrach jazdy i po osiagnieciu np. 65 stopni spada wartosc do 30. Czy to mozliwe ?

Czyli termostat jaki i czujnik temp. G2/G62 do wymiany (ale najpierw czujnik sprawdziłbym VAGiem) :wink4:

czujnik wymieniłem wczoraj na nowiutki 4-pinowy

Opublikowano

U mnie czasami na 49 kanale po kilkunastu kilometrach jazdy i po osiagnieciu np. 65 stopni spada wartosc do 30. Czy to mozliwe ?

I po wymianie dzieje sie jeszcze to ?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

U mnie czasami na 49 kanale po kilkunastu kilometrach jazdy i po osiagnieciu np. 65 stopni spada wartosc do 30. Czy to mozliwe ?

I po wymianie dzieje sie jeszcze to ?

wymiana czujnika nic nie zmieniła :(

myslałem ze zasloniecie chlodnicy cos pomoze ale niewiele pomogło :([br]Dopisany: 15 Listopad 2010, 21:49_________________________________________________jednak zasłonięcie chłodnicy pomogło sporo bo jezdziłem dzisiaj w trasę i temperatura silnika prawie 90 stopni i ogrzewanie duuuużo lepsze. Kupuję termostat i wymieniam napiszę jakie zmiany po wymianie.[br]Dopisany: 18 Listopad 2010, 18:31_________________________________________________PO wymianie termostatu wszystko wrociło do normy ! tEraz juz wszystko ok !

Opublikowano

Sprawny termostat to podstawa i niema wtedy sensu zasłanianie czegokolwiek. No chyba że kratek ze względu na śnieg.

10 Km i 90 stopni musi być.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.