Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Przy dojeżdzaniu do skrzyżowań - gaśnie.


morsdicti

Rekomendowane odpowiedzi

Oj posypało się moje B5 strasznie ostatnimi czasy. Jak nie problem z nową instalacją LPG, to znowu problem z obrotami. Odkąd pamiętam w tym aucie obroty falowały. VAG pokazywał wahania od +/- 300 rpm zawsze (na wskaźniku to jest jakiś milimetr w górę i milimetr w dół. Nie przejmowałem się tym, bo auto nie nowe, falować w takim zakresie ma prawo. Ostatnio jednak kobita mi marudzi, że auto gaśnie. No i pojeździłem nim i jest tak:

Jadę sobie normalnie, skrzyżowanie hamuję na biegu w ostatniej fazie sprzęgło z hamulcem i obroty w najlepszym razie zanurkują do ok. 500 (zapali się kontrolka ładowania) i wskoczą na pozycję jałową, w najgorszym razie spadną do 200 i już silnik się zadusi i zgaśnie. Podczas normalnej jazdy auto nie szarpie ani nic przyspiesza płynnie. Na LPG częściej gaśnie ale się nie dziwie bo pewnie na takim paliwie ciężej mu wyciągnąć od 500 obr/min tak by silnik nie zgasł.

Pojechałem do fachowca odkręcił rurę od przepływomierza wrzucił silnik na obroty i psikał preparatem do gaźników (całą puszkę wypsikał) skasował 30 zł za preparat 10 zł za popsikanie i problem jest mniejszy ale nadal ....

Rok temu wstawiałem lambdę (jakiś zamiennik za 70zł) mimo iż nie pokazuje błędu - może to być wina sondy ? No i kolejne pytanie, przepustnica w B5 1.6 AHL jest na lince (nie elektroniczna) nie ma co prawda silnika krokowego (jest nastawnik z tego co się orientuje) - i czy to się adaptuje ? czytałem że w tym modelu sama się adaptuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnicę to najlepiej wyjąć i przeczyścić to wtedy na sto procent wiadomo że czysta bo pryskając może coś zostać a co do adaptacji przepustnicy to najlepiej odpiąć kostkę na chwilę i od nowa zaadoptować .Przy okazji trzeba sprawdzić czy nie ma pęknięć między przepustnicą a przepływką a zwłaszcza od odmy przewód. [br]Dopisany: 25 Listopad 2010, 10:22_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/adaptacja_przepustnicy-t3904.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...