Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwne "walnięcie" po przekroczeniu 2 tysięcy obrotów


Armi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam następujący problem,

Auto stoi na biegu jałowym, wciskam pedał gazu - w okolicach 2 tysięcy obrotów czuć tak jakby uderzenie (jedno telepnięcie), później już jest ok.

Po 2-3 próbach czuć mocny zapach spalin w środku (mimo zamkniętych okien).

W czasie jazdy "uderzenie" jest praktycznie nie wyczuwalne.

Dodatkowo, w czasie przyśpieszania i schodzenia z obrotów słychać dziwne gwizdy (jak karetka pogotowia w oddali). A po przekroczeniu 3 tysięcy obrotów wydech wydaje z siebie metaliczne dźwięki.

Wtryski, nastawnik raczej nie - zmieniane i ustawiane pod koniec kwietnia w Nadarzynie (jeszcze na gwarancji)

Dwumas sprawdzany niecały miesiąc temu (zmieniałem sprzęgło na mocniejsze od awx) - wątpię, żeby się posypał bo powiedziałem mechanikowi, że będzie zwiększona moc i jeśli widzi jakieś problemy to zamówię nowe koło zamachowe. Powiedział, że dwumas jest w bardzo dobrym stanie.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to plecionka lub poduszki do wymiany :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na vagu niema żadnych błedów, to ja bym chyba zaczął od dokładnego obejrzenia plecionki jeżeli mowisz że czuć spaliny w aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy na vagu to 519 (wina braku programu).

Sam już nie wiem co to może być. Sprawdziłem plecionkę, wibracje delikatnie mniejsze.

Zrobię downpipe, więc przy okazji wymienię plecionkę. Obecnie nie mam katalizatora ale puszka została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...