Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Uszkodzenie wydechu po dzwonie?


Darayavahus

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu miałem dzwona. Prędkość nie była duża (max 20km/h) a spotkanie idealnie równo przodem więc całe uderzenie przejął zderzak i grill. (Nie jestem pewny jeszcze czy maska ma dokładnie taki sam fason, bo połamany grill wpadł nieco do środka ale to rozmowa na inny dział). Po ruszeniu w drogę silnik zaczął inaczej brzmieć i jakby mu odjęło kilka kucy. Teraz ma taki dźwięk jakby jakaś guma gdzieś zaczęła trzeć. Troche bardziej to słychać jak mam nogę na gazie ale jak hamuję silnikiem też jest inaczej. Możliwe, że przy uderzeniu skonał któryś z tłumików lub ogólnie jakaś część wydechu? Czy rozszczelniony wydech może tłumaczyć delikatny spadek mocy? Czy możliwe, że jednak coś uszkodziło się pod maską? Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że nie mogę maski otworzyć. Muszę się pobawić z grillem i albo go umieścić na swoim miejscu albo wyjąć bo mi blokuje ten dzyndzel do otwierania maski.

Uważajcie bo skurczybyki chyba oszczędzają na soli tej zimy.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozszczelniony wydech może tłumaczyć delikatny spadek mocy?

wydech nie ma nic do spadku mocy... nie w TDI. szukaj innej przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozszczelniło ci jakieś rurki od dolotu? One są dosyć blisko wzmocnienia czołowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tłumiku raczej bym się ni dopatrywał przyczyny spadku mocy no chyba że całą rurę zgniotło raczej za wszelka cene otwierał bym maske i tam sie dopatrywał całej przyczyny a jak nie zajżysz to sie nie dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź opcję jaką mówi Ci ranyjulek. Mi kiedyś rozszczelnił się dolot, no i auto straciło moc oraz inaczej brzmiało (ciut głośniej). Gdyby wypiął się tłumik nie mógłbyś usłyszeć własnych myśli. A odnośnie drogowców: to że zima ich zaskoczy jest tak samo pewne jak projekcja Kevina samego w domu w Wigilijny wieczór :polew: :polew: :polew:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak projekcja Kevina samego w domu w Wigilijny wieczór .

:polew: :polew: :polew: :polew:

Gdyby wypiął się tłumik nie mógłbyś usłyszeć własnych myśli.

spokojnie jest bez tłumików w TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...