Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Olej w zbiorniczku wyrównawczym


kubas22

Rekomendowane odpowiedzi

[b5 AUDI A4 1.8] Woda w zbiorniczku wyrównawczym

Witam wszystkich właścicieli audi.Mam dość duży problem ze swoim autkiem, mianowicie zauważyłem olej w zbiorniczku wyrównawczym,oraz wodę w oleju , po odkręceniu korka jedna wielka maż. diagnoza dość oczywista uszczelka pod głowicą. Mechanik wymienił uszczelkę, głowica została splanowana i sprawdzone czy nie ma żadnych pęknięć, zmienione zostały wszystkie uszczelki uszczelniacze oraz nowe szpilki, układ chłodzenia płukany kilka krotnie. I teraz pojawia się mój problem po kilku przejechanych kilometrach zauważyłem że ubywa oleju z silnika i wszystko ląduje w zbiorniczku wyrównawczym. Autko nie kopci chodzi równiutko i odpala bez żadnego problemu. Czy powodem może być uszkodzona chłodniczka oleju??

Będę wdzięczny za każdą podpowiedż. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b5 AUDI A4 1.8] Woda w zbiorniczku wyrównawczym

Witam wszystkich właścicieli audi.Mam dość duży problem ze swoim autkiem, mianowicie zauważyłem olej w zbiorniczku wyrównawczym,oraz wodę w oleju , po odkręceniu korka jedna wielka maż. diagnoza dość oczywista uszczelka pod głowicą. Mechanik wymienił uszczelkę, głowica została splanowana i sprawdzone czy nie ma żadnych pęknięć, zmienione zostały wszystkie uszczelki uszczelniacze oraz nowe szpilki, układ chłodzenia płukany kilka krotnie. I teraz pojawia się mój problem po kilku przejechanych kilometrach zauważyłem że ubywa oleju z silnika i wszystko ląduje w zbiorniczku wyrównawczym. Autko nie kopci chodzi równiutko i odpala bez żadnego problemu. Czy powodem może być uszkodzona chłodniczka oleju??

Będę wdzięczny za każdą podpowiedż. Pozdrawiam

oczywiście :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego za tak szybką odpowiedź, zaraz wskoczę w autko i pojadę do do sklepu kupić chłodniczkę. :>

Czy przyczyną może być coś innego??

Czy przy wymianie chlodniczki trzeba zmieniać również olej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli głowica i uszczelka jest 100% dobra to wymień chłodniczkę

jeżeli jest płyn w oleju to oczywiście olej masz do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać że płynu w oleju nie ma , olej jest czysty jest tylko olej w płynie w zbiorniczku wyrównawczym , olej ubywa z silnika i wszystko ląduje w zbiorniczku. chciałbym wiedzieć czy przy wymianie chłodniczki spuszcza się olej z silnika :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omenos, niedokładnie przeczytałeś mojego posta, pisałem że olej był w wodzie woda w oleju , została wymieniona uszczelka i olej jest czysty teraz mam tylko czyściutki olej w zbiorniczku wyrównawczym, który ubywa z silnika. sam olej w silniku jest czyściutki. Kupiłem chłodniczke oleju jestem umówiony z kolegą mechanikiem jutro na 20 zmienimy i dam znać. jeśli ktoś ma inne teorie proszę pisać jestem wdzięczny za każdą sensowną podpowiedź. wojtekce dzięki bardzo za pomoc. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś wskazówki czyn płukać bo nie będzie to łatwa sprawa :no:

http://moto.allegro.pl/prestone-plyn-do-plukania-ukladu-chlodzenia-i1339345267.html

http://moto.allegro.pl/wynn-s-56072-radiator-flush-i1346820754.html

http://moto.allegro.pl/xeramic-profesjonalny-plukacz-do-chlodnic-hit-fv-i1356131149.html

jest jeszcze preparat Liqui Moly. Na koniec bieżącą wodę w układ chłodzenia na kilka minut i po sprawie. Dobry mechanior to ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...