Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Dudnienie z filtra powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie pacjent: AVF, wszystko działa OK, pali od strzała, pracuje normalnie i cicho tylko od około miesiąca nasila się dudnienie dochodzące z filtra powietrza, tak jakby dudnił z jednego cylindra (odgłos podobny do starego esa), jakie są najczęstsze tego przyczyny w tym silniku ?

Poniżej przedstawiam logi,robione przy temp -6 stopni, silnik troszkę niedogrzany,dopiero przymierzam się do wymiany termostatu i zastanawiam się czy nie zaglądnąć pod pokrywę rozrządu.

Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_30424.html

Grupy: 004,004 - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_30425.html

Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_30426.html

Grupy: 018 - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_30427.html

Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_30428.html

Grupy: 023 - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_30429.html

Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_30430.html

Grupy: 003 BS - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_30431.html

Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_30432.html

Grupy: 011 BS - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_30433.html

Dudnienie nie jest głośne ale wyrażnie słyszalne, po ściągnięciu filtra dość głośne :confused4:

Opublikowano

oprocz termostatu, który błaga o wymiane reszta logów jest prawidłowa nawet przy takiej temperaturze płynu chłodzącego ...

co do buczenia to tutaj dosyc obszerny material ale objawy troszke inne jak u Ciebie albo poprostu dokladniej opisane

-> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=169588.0

Opublikowano
  • Autor

w tym materiale gościowi cały czas buczało, u mnie nie jest to jednostajne buczenie tylko tak jakby bicie z jednego cylindra,nie jest to odgłos mechanicznego stukania jakiejś części o inna część tylko tak jakby powietrze waliło przy pracy jednego z cylindrów, silnik pracuje równiutko ale słychać jak dudni z filtra powietrza, po niedzieli wymieniam termostat i mam ochotę zaglądnąć pod pokrywę rozrządu, nie wiem tylko czy zobaczę tam coś gołym okiem,czy musze mieć przyrządy do pomiaru

w samochodzie jest też nie ruszany katalizator, czy może to być jego wina?

Opublikowano

w samochodzie jest też nie ruszany katalizator, czy może to być jego wina?

udroznienie wydechu nie zaszkodzi, tym bardziej ze auto ma nalatane 230kkm ...

zaburzony przeplyw spalin moze powodowac takie efekty dzwiekowe ...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.