Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Montaz radia cb uniden 520 XL, jaką antenę do tego radia?


rafa4

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem polecane na forum radio uniden 520XL, chce zamontować je w schowku pod włącznikiem świateł. Chciałbym zapytać jaka jest możliwość podłączenia radia. Nie chce podłączać pod gniazdko zapalniczki. Może ktoś zna w jaki sposób mogę dostać się bezpośrednio do akumulatora? Ewentualnie pod bezpiecznik (który?) Czy polecacie tego typu podłączenie? Kolejne pytanie dotyczy anteny. Interesują mnie dwa modele Sirio as-100 lub Willson Little Will. Którą z nich polecacie? Jak długiego kabla potrzebuje na swobodny montaż anteny (avant b6- wyjście od bagażnika). Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi. Z góry dziękuje. Wiem, że było już trochę informacji na ten temat ale wszystkich informacji nie mogłem się doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobic otwór w schowku i przedostać sie do schowka gdzie sa bezpieczniki a z niego prosto do aku.

Antenkę z małych president florida lub missouri.

Z większych sirio ml145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tej przereklamowanej Missouri bierz tak jak planujesz- Sirio AS-100 , tańsza a o wiele lepiej "chodzi" :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie radyjko ponad rok z anteną Sirio ML145 i jestem bardzo zadowolony :good:

więc wybrał bym Sirio AS100,jeżeli chodzi o zasilanie to poprzedni właściciel wyprowadził gdzieś ze skrzynki bezpieczników do dodatkowej nawigacji potrzebował :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, jak długi kabel jest potrzebny w b6 żeby wyprowadzić przez bagażnik antene? Na allegro są jeszcze anteny sirio turbo, co myślicie o tych antenkach? Jeśli pod bezpieczniki podłącząć to które to będą nr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na którym bezpieczniku jest 12V po zapłonie. KAbel najlepiej 3.60- 4m, na dłuższym mogą byc już straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą rozmawiałem ze sprzedawcą anten cb i odradzał sirio as100, polecił za to sirio omega. Zna ktoś tą antenkę, warto ją kupić. Kosztuje oczywiście więcej od as-100

da dlaczego odradzał? żebyś kupił to co mu zalega :decayed: możei lepsza jest ta omega ale AS-100 naprawdę daje rade :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirio Triflex polecam. Używam tego wraz z Unidenem 520 od 2 lat. Zasięgi 3-4 km do przodu, do tyłu gorzej, ale wszystko co mam w aucie chodzi na jednej antenie której nikt nie skroi. No i jakoś to wygląda na aucie - nie "tymczasowe" magnesówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą rozmawiałem ze sprzedawcą anten cb i odradzał sirio as100, polecił za to sirio omega. Zna ktoś tą antenkę, warto ją kupić. Kosztuje oczywiście więcej od as-100

W Avancie do schowka pod kierownicą 4 metry Ci nie wystarczą, musisz miec ok 4.30-4.50 żeby ładnie upiąc kabel (antenka przy klapie oczywiscie). Co do anteny .....lubie firme Sirio ale Omega moim zdaniem jest po prostu brzydka :decayed: . Zerknij na antenke Yosan Missouri, dobra jakosc wykonania - bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anten to w testach najlepszą anteną o długości nie przekraczającej 100 cm jest Sirio AS 100 na drugim miejscu jest Wilson. Ja mam AS 100 jak testowałem z brata anteną (Sirio ML 145, oba radia uniden 520) to zasięg wyniósł 9 km. Jak kupisz z magnesem 12,5 cm od ml 145 to przy 220 km/h nawet się nie poruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem antenkę sirio omega i jestem bardzo zadowolony z całego zestawu, biorę się niedługo z podłączenie do akumulatora lub pod bezpieczniki i w związku z tym mam jeszcze pyt. Czy potrzebuje jakiś specjalnych kabli prowadzących do akumulatora? Ewentualnie pod które bezpieczniki mogę podłączyć w b6? ( Ciężko mi spr bo nie mam próbówki 12V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tej przereklamowanej Missouri bierz tak jak planujesz- Sirio AS-100 , tańsza a o wiele lepiej "chodzi" :good:

przereklamowana? nie powiedziałbym.. miałem Midlanda ML 145 i zbierała więcej z eteru.. ale również więcej szumów.... do użytku na trase Missouri z Unidenem 520 spokojnie wystarcza a wiele razy pierdykneła o brame garażową.. i ma znaczącą przewage nad tą Sirio.. przy predkosci powyzej 140 km/h nie kładzie się tak jak Sirio.. co przekłada się na zasięg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...